Speciální akce na vybrané modely Nakupuj

Sportovní hodinky, Sporttestery a Senzory

Sportovní hodinky jsou skvělý nástroj, který ti poskytne mnoho užitečných údajů o tvé aktivitě a výkonech. Také v dnešní době fungují jako módní doplněk. Na Top4Running najdeš chytré hodinky oblíbených značek, jako je Apple, Garmin či Fitbit. Jak hodinky vybírat a jaké funkce nabízejí? 

Podle čeho vybírat sportovní hodinky?

Přemýšlíš nad koupí sportovních hodinek? Jedná se o větší investici, než běžecké boty, proto pro tebe máme pár klíčových údajů, nad kterými se před koupí zamysli:

 • Funkce: Hodinky od rozdílných výrobců nabízejí jinou škálu funkcí, zobrazení displeje, metriky atd. Toto je velmi subjektivní údaj, proto si pozorně přečti, co hodinky nabízí a co od nich očekáváš. 
 • Výdrž baterie: Některé starší modely mají menší výdrž baterie, než ty novější. Je to dáno například velikostí hodinek či použitými technologiemi při výrobě. Jestli plánuješ hodinky nosit pouze na krátké běhy nebo do fitka, bude ti stačit starší model. Pokud chceš trackovat horské túry, které zaberou několik hodin, doporučujeme sáhnout po nejnovějším modelu.
 • Cena: Určitě u tvého výběru bude hrát roli cena. Ty nejnovější hodinky se pohybují okolo 13 000 Kč, což je celkem velký zásah do rozpočtu. Promysli si, zda je budeš využívat na denní bázi. 
 • Značka: Ať už chceš, nebo ne, i o značku jde. Častá otázka bývá: Apple nebo Garmin? Apple hodinky jsou více elegantní a lifestylové. Garminy jsou čistě sportovní a více robustní. Prozkoumej i vlastnosti daných modelů. Jedno je ale jisté - U těchto známých značek rozhodně nešlápneš vedle!

Vždy se podívej na parametry daného modelu přímo od výrobce. Sepiš si konkrétní výhody, nevýhody a porovnej je se svými potřebami. 

Sportovní hodinky nebo fitness náramek?

Při výběru trackeru své aktivity zvaž, zda chceš plnohodnotné hodinky, nebo pouze fitness náramek. Výhody hodinek jsou například vysoký počet aktivit, velké množství naměřených údajů či design. Nevýhoda může být vyšší cena. Fitness náramek je levnější varianta, ale nebývá moc přesný a má omezené množství funkcí. Většinou se zaměřuje na základní metriky - počet nachozených kroků, spálené kilokalorie a tepová frekvence. 

Výhody a funkce sportovních hodinek

Chytré hodinky mají několik zajímavých funkcí, které můžeš využívat jak na sportovní aktivity, tak běžné používání. Jaké jsou ty TOP?

 • Přehled kroků, kilokalorií či tepové frekvence: Čísla lidi baví, zvlášť sportovce a běžce. V hodinkách máš k dispozici několik číselných údajů týkající se tvé aktivity - Nachozené kroky, spálené kilokalorie, maximální tepová frekvence a mnoho dalšího.
 • Výběr sportovních aktivit: V hodinkách najdeš obrovské množství sportovních aktivit, mezi které patří klasiky jako běh, silový trénink, kolo, plavání, ale také tanec, jógu či protahování.
 • Detailní rozbor každé aktivity: Po odcvičení aktivity si ve svém telefonu můžeš přečíst detailní metriky tvého výkonu. U běhu to je například celkový čas, počet km, průměrné tempo, tempo na jednotlivé km, převýšení, tepová frekvence či kadence. Všechny detaily budeš mít na jednom místě a vždy k dispozici.
 • Monitoring spánku: Jestli hodinky necháváš na zápěstí i v noci, budeš mít k dispozici údaje o svém spánku a jednotlivých spánkových fázích.
 • GPS trackování: Při běhu, na horské túře či procházce tě bude jistit GPS navigace, která jde skvěle propojit s mapami. Po výkonu si také můžeš celou trasu analyzovat přímo v telefonu.
 • Synchronizace s telefonem: Výhodou sportovních hodinek a trackerů je také to, že jdou lehce spárovat s tvým chytrým telefonem. To znamená, že máš veškeré údaje přehledně v aplikaci, můžeš se k nim kdykoliv vracet a sledovat svůj progress. 
 • Voděodolnost: Valná většina modelů je odolná proti vodě. Jsou tedy připravené na déšť, sníh a můžeš je vzít s sebou i do bazénu. A jedno funny info - k dispozici máš navíc nejen aktivitu plavání v bazénu, ale i na otevřené vodě!
 • Design: Kromě skvělých funkcí jsou sportovní hodinky designovým módním doplňkem. Můžeš vybírat z čistě sportovních designů, ale vyrábí se také v elegantních minimalistických provedeních, které ladí i k dámským šatům!

Dej si pozor jen na dvě věci - Všechny číselné údaje, které hodinky naměří, ber s rezervou. Nemusí být vždy 100% přesné. Také se čísly zbytečné nestresuj. Hýbat by ses měl/-a v první řadě pro radost a ne pro splněné cíle ve tvých hodinkách.

Nejoblíbenější sportovní hodinky na Top4Running

Jako běžecká speciálka ti tyto chytré vychytávky nabízíme na našem e-shopu. Vyber si chytré hodinky od známých značek jako je Apple, Garmin či Fitbit a analyzuj své sportovní výkony o kousek více!

Zobrazit více Zavřít
Filtr
Pohlaví
Muži (24)
Ženy (24)
Unisex (24)
Filtr nenalezen
Značka
Coros (12)
SUUNTO (12)
Filtr nenalezen
Cena
Šedá
(8)
Černá
(4)
Červená
(3)
Modrá
(3)
Bílá
(3)
Oranžová
(1)
Žlutá
(1)
Fialová
(1)
Filtr nenalezen
Velikost
Univerzální velikost (23)
3XS (1)
Filtr nenalezen
Filtr nenalezen
Běh (24)
Fitness (24)
Volný Čas (24)
Filtr nenalezen
SUUNTO RACE TITANIUM
SUUNTO
Exkluzivně
SUUNTO RACE
SUUNTO
Exkluzivně
SUUNTO RACE
SUUNTO
Exkluzivně
Coros Pace 3 Nylon Track Edition
Coros
NAJDI TU SPRÁVNOU BOTU
Shoe Finder
Coros Pace 3 Nylon
Coros
Coros Pace 3 Silicon
Coros
SUUNTO RACE TITANIUM
SUUNTO
APEX 2 Pro GPS Outdoor Watch Chamonix Edition
Coros
Nové
Coros Vertix 2S GPS (silicone + nylon band)
Coros
Nové
Coros Vertix 2S GPS (silicone + nylon band)
Coros
Nové
Coros Vertix 2S GPS (silicone + nylon band)
Coros
Nové
SUUNTO VERTICAL TITANIUM SOLAR
SUUNTO
PACE 2 Silicone Molly Seidel Edition
Coros
APEX 2 GPS Outdoor Watch Coral
Coros
SUUNTO VERTICAL
SUUNTO
APEX 2 GPS Outdoor Watch Grey
Coros
Coros Pace 3 Silicon
Coros
SUUNTO VERTICAL
SUUNTO
NAJDI TU SPRÁVNOU BOTU
Shoe Finder
SUUNTO RACE
SUUNTO
Exkluzivně
SUUNTO VERTICAL
SUUNTO
15. 5.
APEX 2 Pro GPS Outdoor Watch Grey
Coros
SUUNTO VERTICAL SOLAR
SUUNTO
Nové
SUUNTO VERTICAL SOLAR
SUUNTO
Nové
SUUNTO VERTICAL SOLAR
SUUNTO
Nové