END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů Kup teď

Slyšeli jste někdy o závodu adidas běh pro ženy 5km? Přinášíme ti náhled jedné z účastnic, která poradí jak se připravit, co jíst a celkově o čem všechno toto běhání je a proč je to taková zábava :)  

 

Přihlásila ses na svůj první běžecký závod a to na adidas běh pro ženy 5km? Závod se blíží a nastává panika, nervozita a těšení se? Tyhle pocity tě budou provázet před každým závodem a uvidíš, že to nebude tvůj poslední závod. Prostě tě závodění chytne, to mi věř!

adidas běh pro ženy jsem běžela minulý rok poprvé, závod mě nadchnul! Je to jedinečná šance, jak si vychutnat atmosféru velkého závodu, jakou má třeba maraton! Určitě ti v hlavě běží spousta otázek, jako co na sebe, co do báglu, kam ho odložit, co jíst, jak probíhá závod atd atd. Vezmeme to pěkně popořadě.

Příprava na závod, jako je a jídelníček a pitný režim, začíná týden až 3 dny před každým závodem. Na 5km se není nutné nějak zvlášť připravovat. Případně mrkni na tento tréninkový 5km plán. Týden před závodem je už na trénink pozdě, ale určitě běž běhat, tak jak jsi zvyklá, ale v pátek už žádný sport jen odpočinek – třeba jako to udělám já a to na večeři s přáteli (sklenka vína je povolená;). Nepodceňuj spánek, nejlíp se vyspíš ze čtvrtka na pátek, v pátek v noci už možná budeš trochu nervózní. Pitný režim sportovkyním asi netřeba připomínat, ale určitě v den závodu pij pravidelně čaj, vodu, neperlivou matonku nebo magnésku a určitě to nedoháněj pár hodin před startem – budeš mít v břiše rybník a tělu spíš ublížíš, než pomůžeš. Závodní ráno si zpříjemni snídaní do postele a k obědu si uvař lehké sacharidové jídlo – ideální jsou těstoviny nebo rizoto. Jelikož se závod běží až večer v šest, tak nepodceňuj svačinku jako třeba banán a bílý jogurt. Ostatně ani toust s marmeládou nebo se sýrem není špatný. Já si hodinku před každým závodem dávám černé kafe s cukrem nebo skleničku koly a půlku banánu – jednak je to dobrý nakopávač a taky abych neměla při závodě hlad (mám ho totiž pořád). Další na seznamu a o něco zajímavější je závodní outfit. Poběžím ve žlutém triku a kraťasech.

 Zvol něco, co je ti pohodlné a už jsi v tom běžela, nejhorší jsou škrtící ponožky nebo vysouvající se kraťasy až… no víš kam;) Mám ráda, když mi všechno ladí, jak stylově, tak barevněJ Mám už takovou obsesi. Na nohy si proto obuji žluté adidas Ultra Boost z nové kolekce. Ultra Boosty jsou mými miláčky a to jsem dřív v adidaskách neběhala. Až do chvíle, kdy jsem je měla možnost v zimě otestovat, pak mi bylo jasné, že své asijské běhací kecky nadobro odložím do botníku… Ultra Boosty jsou krásné, ano, i já která nikdy v keckách na běh nechodila v civilu, je teď obouvám často nejen na běh. Zpět k nim: mají prodyšný bezešvý svršek Primeknit, takže nevznikají otlaky a puchýře a hlavně je to pocit jako mít na nohou druhou ponožku. No a když běžím, botky mne doslova nakopávají!  To díky technologii Boost, která navrací energii a dodává běhu lehkost a rychlost v každém kroku. Ty z vás, co si chtějí dát závod na co nejlepší čas, tak obují adizero adios boost (stejně jako Keňani na maraton) a kdo má trošku pronační nohu sáhne po adizero Tempo boost. Obě botky jsou silniční, lehké a doslova nutí běžet, co to jde!

A teď už jdeme na to! Do startu zbývají poslední desítky minut. Věci jsou v šatně, ještě rychle na tojku, rozcvičit se, pár metrů se rozklusat a stoupnout si do svého koridoru. Určitě jsi už 5km v kuse někdy běžela, takže asi víš, jak rozložit síly. Nepřepal to hned na začátku! Pěkně si vychutnej start na Smetanovu Vltavu a fandící diváky, plácni si s nimi u trati! Běháš přeci pro radost, tak si to užij! A to že závod poběžíš indiánským během nevadí – je to přeci taky běh. Když už nebudeš moct, začni myslet na to, čím se po závodě odměníš. Mojí odměnou bývá dobrá véča, zmrzlina a cappucino s cukrem of course! A když to hodně bolí, tak mne zaručeně namotivuje myšlenka na odměnu v podobě nového kousku do běžeckého šatníku. ;) No a vidíš, už běžíš po koberci v cílové rovince, cíl je na dosah!

Každý jsme vítězem – doběhli jsme přeci do cíle. Právě to je na závodech totiž úplně nejlepší!

 

 

 

 

 

 

Článek vznikl ve spolupráci s Jitkou Králíkovou, ambasadorkou adidas running a partnerkou běžeckého klubu #boostprague      Instagram: running_blondies