Velký výprodej dámského běžeckého vybavení Nakupuj

adidas Terrex Agravic BOA – špína jim sluší

Při přípravě na podzimní část běžecké sezóny mám možnost, ve spolupráci s Top4Running, otestovat běžecké boty od značky adidas. Aktuálně se snažím vyhýbat městu. Raději vybíhám do lesa, sahám tedy po trailovkách Terrex Agravic Boa®.

adidas Terrex Agravic BOA

Model Terrex Agravic spatřil světlo trhu s běžeckou obuví na jaře 2016 a od té doby získává své fanoušky. A i já se mezi ně chci řadit. Atraktivní design. Kombinace silničního tlumení došlapu Boost s podrážkou od Continental. To mi zní jako povedená dvojka. Continental se navíc inspiroval vzorkem plášťů u horských kol. Už abych je obul a dával si první kopce.

Ostrý test rovnou z krabice

Při vyndání bot z krabice musel systém zavazování Boa® prokázat hned své kvality. Do kolečka se pustil můj 2letý syn. Uf! První větší zkoušku mají za sebou. S tímto způsobem utahování mám u běžeckých bot premiéru. Při nazutí se uvnitř cítím jako v peřince. Cvaknu a otáčím, noha se mi z boků krásně obepne a sevře. Nikde nic netlačí, nic co by mě provokovalo. Vpředu mají prsty dostatek místa, což u seběhů z kopce všichni oceníme. Stejně tak použitý materiál vzbuzuje důvěru. Svršek působí prodyšně. Co shledávám horším a pozoruji po pár desítkách km je ale jeho údržba.

adidas Terrex

První kilometry

První vyběhnutí a já si uvědomuji, že bota díky Boa® zavazování nebude pro každého. Někteří běžci mají rádi hodně stažený nárt. Tkanička ještě pracuje a trochu povolí. Boa® funguje jinak. Vlákna Dyneema® nohu stáhnou, ale nemají vůli při běhu povolit. Ideální utažení je pak o zkoušení, dotažení nebo povolení v průběhu běhu. Ale nebojte, pár výběhů a budete to mít v ruce. A už nikdy nebudete řešit mokré, povolující se tkaničky :)

Boty se mnou do dnešního dne proběhly téměř vším možným. Zpevněné i nezpevněné lesní cesty, kořeny, kameny, bláto i tráva. To vše jak za sucha, tak v dešti. A víte co? Nezklamaly! Co jsem ale vůbec nečekal  bylo chování bot na silnici. Kolikrát musím přebíhat i několik kilometrů. Asfalt si dávají překvapivě dobře. Jasně, silniční závod v nich asi nepoběžíte a to tady ani nedoporučuji. Nicméně, na tomto povrchu jsem se nemusel bát zrady. Podešev Continental s tlumící vrstvou Boost odvedly výbornou práci a můžu se na ně spolehnout.

adidas Terrex

Co říci závěrem..

Vedle ostřílených trailových značek jako Salomon či Inov-8 se nebojte kouknout i jinam. Při výběru nových bot přidejte na seznam i Terrex Agravic. Na podzim je s sebou rád vezmu na chystané akce a budu vědět, že mě podrží.

+ až překvapivě pohodlná bota

+ rychlé zavazování Boa® (už žádné mokré tkaničky)

+ tlumení Boost s podrážkou Continental

- rychlé zavazování Boa® (určitě nebude pro každého)

- hůře udržovatelný svršek boty

 

Honza Vejvoda , Top4Running ambassador

ADIZERO ADIOS PRO 3 M Ekiden
adidas
Udržitelnost
ADIZERO PRIME SP2
adidas
Udržitelnost
ADIZERO BOSTON 12 M Ekiden
adidas
Udržitelnost
SUPERNOVA RISE M
adidas
Udržitelnost
ADISTAR CS W
adidas
Udržitelnost
ADIZERO PRIME X 2 STRUNG
adidas
Udržitelnost
Dárkový poukaz v hodnotě 5000 Kč
top4running-prod
ADIZERO PRIME X 2 STRUNG
adidas
Udržitelnost
ADIZERO PRIME X 2 STRUNG Ekiden
adidas
Nové
ADIZERO PRIME X 2 STRUNG
adidas
Nové
4DFWD x STRUNG
adidas
Nové
4DFWD x STRUNG
adidas
Nové
Předchozí
Další