Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem
Recenze: ASICS GEL Nimbus 25

Recenze: ASICS GEL Nimbus 25

9. 1. 2023 5 min. čtení

S novým modelem GEL Nimbus 25 si ASICS troufá na velkou změnu svého dlouholetého bestselleru pro dlouhé a klidné běhy. "Pohodlí nebylo nikdy příjemnější" - co se za tím skrývá?

"Pohodlí nebylo nikdy příjemnější" - Tímto ASICS propaguje svého 25. člena rodiny Nimbus.
Několik týdnů jsme v Top4Running měli možnost testovat novou botu ASICS GEL-Nimbus 25 a to velmi důkladně! Nyní ti můžeme poskytnout první dojmy z nového zázraku od ASICS pro dlouhé tratě. Co se u nového modelu GEL-Nimbus 25 změnilo? Pro jaké typy běhu se hodí nejlépe? Kdy bude konečně k dostání ke koupi? To vše se dozvíte v naší recenzi modelu ASICS GEL-Nimbus 25.

ASICS GEL Nimbus 25

Náš první dojem

Už před Vánoci jsme v rukou drželi nové boty ASICS GEL-Nimbus 25. Na první pohled jsme si všimli, že se tento model od svých předchůdců liší. Čeho si dlouholetí fanoušci ASICS GEL-Nimbus okamžitě všimnou?
1) Chybí "GEL" podložka, respektive není zvenčí na první pohled vidět. Jak však prozrazuje název, tak podložka ve skutečnosti nechybí, ale je ukryta uvnitř podrážky boty. Vizuální změna, která by mohla u běžců způsobit malý zmatek.
2) Změnil se také tvar boty. Nový model GEL-Nimbus je o něco jednodušší a "zaoblenější". Dozadu rozšířená podrážka přímo bije do očí. Už na první pohled vypadá bota velmi pohodlně a vyvolává touhu ji ihned obout a vyzkoušet!

První běh v botě ASICS GEL-Nimbus 25

Jakmile si botu obuješ, zjistíš, že nový ASICS GEL-Nimbus 25 se odlišuje od svých předchůdců. Navzdory vyšší a masivně vypadající podrážce je bota neuvěřitelně lehká. Přesvědčí tě i materiál svršku - pružný, velmi prodyšný a přiléhá k noze jako druhá ponožka. Velmi nás překvapil také jazyk modelu GEL-Nimbus 25, který je stejně jako svrchní materiál boty vyroben ze síťoviny a lze měnit jeho tvar, takže se vyhneš třecím místům a odřeninám.

Při prvních krocích v novince GEL-Nimbus 25 si okamžitě všimneš, jak je nový model z rodiny Nimbus měkký a pohodlný. Ihned se dostaví pocit "lehkosti" a ty budeš mít chuť se naplno rozběhnout. Vyraz s námi na první výběh!

Každý krok ucítíš tlumení díky nové technologii PURE GEL™. Již známý materiál Flytefoam navíc poskytuje při běhu hnací sílu a dodatečnou vzpruhu. Navzdory lehkému svršku ze síťoviny sedí noha v botě velmi pevně a stabilně. První celkový dojem: větší tlumení nárazů, větší pružnost a nakonec i větší pohodlí při běhu. To se nám teda moc líbí!

Pro jaké vzdálenosti a rychlosti je model GEL-Nimbus 25 určen?


ASICS GEL-Nimbus 25 je ideální bota na dlouhé a lehké běhy po silnici nebo v rovinatém terénu.
Díky nižší hmotnosti je ASICS GEL-Nimbus 25 také skvělou volbou pro středně rychlé vytrvalostní běhy a delší tempové běhy (běhy na 1000 m a delší).
Zejména při vysokých tréninkových objemech může být bota GEL-Nimbus 25 užitečná v prevenci proti zraněním. 

Závěr k modelu ASICS GEL-Nimbus 25

  • ASICS GEL-Nimbus 25 je výrazně lehčí než předchozí modely.
  • GEL část není zvenku viditelná, ale je ukryta ve stélce boty a i tak nabízí známé pohodlí řady Nimbus.
  • Technologie PURE GEL™ a materiál Flytefoam zajišťují velmi pohodlný běh. 
  • Síťovaný materiál svršku a jazyku se přizpůsobí tvému chodidlu a poskytne ti potřebnou stabilitu.
  • Skvělý design a moderní vzhled!

"Pohodlí nebylo nikdy příjemnější" - po několika týdnech testování můžeme tuto větu definitivně potvrdit. Z nového modelu ASICS GEL-Nimbus 25 jsme nadšeni!

Od 1. února 2023 bude ASICS GEL-Nimbus 25 k dispozici online! Do té doby omrkni ostatní běžecké boty ASICS!


PRODUKTOVÉ RADY