END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů Kup teď
5+1 důvod, proč běhat s batohem

5+1 důvod, proč běhat s batohem

10. 8. 2020 4 min. čtení

S batohem nebo sportovní vestou dneska běhá už kde kdo a není to pouhá výsada běžců na dlouhé tratě. Proč ale všichni ti běžci volí právě batoh? Máme pro vás 5+1 důvod, proč běhat právě s batohem na zádech.

1) Pohodlnost a volné ruce 

Klíče od bytu v jedné ruce, láhev s pitím v ruce druhé a telefon připevněný na paži.. tak trochu vánoční stromeček, nemyslíš? S batohem máš všechny ruce volné, jelikož si vše pohodlně a prakticky uložíš do kapes k tomu určených a navíc můžeš přidat i něco navíc. Třeba tyčinku, kdyby tě přepadl hlad

Máme pro vás 5+1 tip, proč běhat právě s batohem na zádech.

2) Více pití pro delší běhy

Většina sportovních láhví jsou půllitrové a na delší běhy v létě už moc nestačí. A už vůbec ne, pokud se chceš třeba i trochu zchladit. Do batohu můžeš lehce vložit camelbag, který se vyrábí v různých objemech a zajistí ti tak pitný režim i pro dlouhé běhy, kdy nebudeš mít chuť se ještě vracet zpátky a naopak budeš chtít objevovat krásy nových tras. Mysli na to, že pitný režim je základ! 

3) Více místa pro další věci

Vybíháš a počasí hraje všemi kartami? Vem si lehkou bundu, sbal ji a vlož do jedné z kapes. Nárazový déšť tě tak nepřekvapí a ty můžeš dál směle pokračovat v běhu v lehké sportovní bundě zatímco se ostatní běžci budou otáčet směrem domů. A nebo naopak si bundu odlož, když sluníčko nečekaně vykoukne.

Podle toho, kolik si toho do batohu naložíte, si automaticky vytváříte přirozenou zátěž na trénink.

4) Přirozená zátěž při tréninku

Podle toho, kolik si toho do batohu naložíš, si automaticky vytváříš přirozenou zátěž na trénink, kterou by sis jinak sebou nevzal. Uvidíš, jak se ti pak v závodě bez batohu poběží lehčeji a hlavně rychleji než jsi byl zvyklý. ;)

5) Držák na hole

Rád běháš v kopcích anebo zkoušíš běh s holemi kdykoliv je to možné? Běžecké batohy a vesty jsou dnes promyšlené tak, že i zde velice skladně tyto hole umístíš právě ve chvíli, kdy je zrovna k běhu nepotřebuješ. Ruce tak opět budeš mít volné, a kdybys náhodou chytal při seběhu zajíce, tak aspoň bez holí v rukou :)

V naší nabídce seženete širokou škálu běžeckých batohů Salomon, které se díky důmyslné konstrukci přizpůsobí tvaru těla a zajistí pohodlí při dýchání.

+1 tip:

Do většiny sportovních batohů či vest se vleze i půllitrová plechovka. Takže pokud tě cestou domů zastihne chuť a v ledničce na tebe nečeká nic vychlazeného, můžeš se zastavit v nejbližších potravinách a lahodný mok si dát na záda a doma si jej s radostí vychutnat :) 

V naší nabídce seženeš širokou škálu běžeckých batohů Salomon, které se díky důmyslné konstrukci přizpůsobí tvaru těla a zajistí pohodlí při dýchání. Zároveň jsou běžecké batohy Salomon vyrobené z prodyšných materiálů a vždy obsahují reflexní prvky pro bezpečnost za šera a tmy. Přijď si batohy Salomon vyzkoušet přímo do prodejny Top4Running v Náplavní 1.

Iva Kopková @iva_runstheworld

Být členem Top4Running Club se vyplatí

S námi budeš vždy rychlejší. Přidej se do našeho věrnostního programu a čerpej spoustu skvělých výhod.

Přidej se do klubu