SUMMER SALE - tisíce běžeckých produktů v nabídce Nakupuj
Běháš ve správné botě?

Běháš ve správné botě?

20. 12. 2022 3 min. čtení

Pomůžeme ti vybrat tu správnou běžeckou obuv v pár krocích. Vyzkoušej náš Shoe Finder

Studie společnosti Asics ukázala, že 81% běžců si pravděpodobně kupuje nesprávnou běžeckou obuv.
Začátečníci, profesionálové, neutrální běžci, ultra běžci - každý běžec má jinou biomechaniku a běhá jinak, a proto potřebuje jinou běžeckou obuv. Ano, existuje důvod, proč existuje milion různých běžeckých bot. A není divu, že se mnozí z nás ztratili ve výběru běžeckých bot a koupili si nesprávnou obuv.

Vyber správnou botu

Společnost Asics tato zjištění brala jako výkřik, který má běžce vést ke správné obuvi pro jejich potřeby. Značka zařazuje své běžecké boty do kategorie "běhejte dál, rychleji a déle" - v každé kategorii nabízejí neutrální modely (jako většina stávajících běžeckých značek) pro běžné pronace a modely s mimořádnou podporou nadměrné pronace. Tyto dvě základní klasifikace tréninkové obuvi, rychlé tréninkové,závodní obuvi a trailové obuvi se zaměřením na vlastnosti vašich nohou se zdají zřejmé …

Vyber správnou botu

... Víš však, proč běháš v nynější obuvi? Mají tvoje boty měkčí nebo přímější odpružení? Proč jsi si vybral právě ty? Víš vůbec, zda upřednostňuješ měkčí nebo přímější tlumení? A ještě důležitější je, pro které běhy používáš běžecké boty? Jsou skutečně vhodné pro toto použití? Závodní bota s karbonovou podrážkou by neměla být považována za tvoji každodenní tréninkovou obuv, jen aby ti poskytla ten rychlejší pocit, díky kterému se po běhu budeš cítit lépe.

Navíc se nedoporučuje nosit stejnou běžeckou obuv pro každý běh. Pokud běháš více než dvakrát týdně, měl bys přepínat mezi běžeckými botami, aby měly tvoje chodidla různé pocity. Které modely by však vyhovovaly tvým preferencím, tvému běžeckému stylu a tvé biomechanice? Pomůžeme ti najít perfektní běžeckou obuv pouze v několika krocích.

Vyber správnou botu

 

PRODUKTOVÉ RADY
METASPEED SKY PARIS
asics
Nové
GEL-NIMBUS 26 PARIS
asics
Nové
Dárkový poukaz v hodnotě 5000 Kč
top4running-prod
METASPEED SKY+
asics
Udržitelnost
METASPEED EDGE+
asics
METASPEED EDGE+
asics
METASPEED SP
asics
METASPEED MD
asics
METASPEED SKY+
asics
Udržitelnost
METASPEED EDGE PARIS
asics
Udržitelnost
METASPEED EDGE PARIS
asics
Nové
METASPEED LD 2 PARIS
asics
Nové
Předchozí
Další