Jarní nabídka - speciální ceny s kódem: EASTER -- days --:--:-- Nakupuj
Berlínský půlmaraton: Skvělá atmosféra navzdory ledovým teplotám

10. 4. 2022 3 min. čtení

Berlínský půlmaraton se konal v neděli 3. dubna 2022 v hlavním městě Německa. Jak dopadl a jak si vedl Top4Running tým?

Půlmaraton v německém hlavním městě je každý rok skvělou běžeckou událostí! I letos se zde odehrálo hned několik prvotřídních představení. První místa patřila běžcům z Keni.

• Keňanka Sheila Chepkirui Kiprotich dokonce vytvořila nový traťový rekord 65:02 min.
  • Keňan Alex Kibet byl nejrychlejší v mužské kategorii a skončil s dobrým náskokem v čase 58:55 min, 2. místo obsadil Joshua Belet, který doběhl v čase 59:53 min.

Kibet bohužel na trati špatně zatočil, jinak by dokázal překonat traťový rekord i v závodě mužů, chybělo by mu pouhých 12 sekund.

Gallery

Nejrychlejším Němcem byl Johannes Motschmann z Berlin Marathon Team SCC v čase 61:45 min a vytvořil si nový osobní rekord. Nejrychlejší Němkou byla Katharina Steinruck, rovněž s novým nejlepším časem pod 70 minut.

Celkově se největšího německého půlmaratonu zúčastnilo více než 33 000 účastníků ze 121 zemí. Takto veliká mezinárodní akce se neobešla bez pandemických opatřeních - v prostoru startu a cíle byly povinné pro veřejnost i účastníky masky FFP2.

Gallery

Top4Running na startu!

Na startovní čáře byli i někteří rychlíci z týmu Top4Running. Nejen z Německa, ale také ze Španělska, Francie a České republiky. Díky přednáškám na téma „Race Nerves“ a „Mental Challenges“, které se konaly den předem na akci v Top4Running obchodě, byli všichni účastníci z Top4Running týmu dobře připraveni. Kromě toho došlo na společný Shake-Out-Run. Následující den navštívili berlínský obchod také Deborah Schöneborn a Philip Pflieger a odpovídali na otázky.

Gallery

Nových osobních rekordů dosáhlo i několik členů Top4Running týmu. Nejrychlejší byl Martin Zajíc, který do cíle dorazil za neuvěřitelných 65:38 minut, druhý Jan Švejnoha za 69:48 minut. V týmu bylo také několik rychlých ambasadorek. Sonja doběhla za 79:48 minut, Zuzka po 85:51 minutách. Ale nejdůležitější věc: I přes velmi chladné počasí se všichni dobře bavili!