Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem

Berlín: Velké finále letní maratonské výzvy

Po 2 měsících příprav přišel víkend s velkým “B” - Berlínský maraton. V sobotu brzy ráno jsme s Luckou vyrazily na cestu, abysme dorazily včas vyzvednout startovní čísla na maratonské expo a prozkoumat Nike Fast Lab, který byl velkým poutačem pro všechny návštěvníky.

Maratonské Expo a Nike Fast Lab

Expo bylo v areálu a budově bývalého letiště a mělo svoji jedinečnou atmosféru- obří hangáry plné stánků a nekonečná běžecká inspirace. A do toho všeho spousta nadšených běžců. Tu největší radost jsme ovšem měly v Nike Fast Labu - skvělá prezentace nejnovějších modelů Nike Vaporfly 4% Flyknit a Zoom Fly a především 400 m výzva běžet tempem nyní už světového rekordmana v maratonu Eliuda Kipchogeho.

S Luckou jsme si nejnovější Vaporfly 4% Flyknit vyzkoušely rovnou na běžeckém pásu, sama jsem pak pokračovala i s výzvou, ve které jsem Kipchogeho stíhala přesně 235 m než mi začala rychlost na monitoru růst doslova přes hlavu. Boty jsme si vůbec nechtěly sundávat, tak pohodlné a zároveň nutící držet správný běžecký došlap - no co vám řeknu, Eliudovi jsme je neskutečně záviděly! Z maratonského expa jsme si daly 4 km výklus na hotel, pokračovaly pořádnou sacharidovou večeří a spát šly s velkým očekáváním zítřka.

Den D očima Ivy

Maratonský den nadešel, ráno jsem si zatejpovala levou nohu od kotníku po kyčli a doufala v co nejdelší vzdálenost, kterou zvládnu ten den uběhnout. Bohužel už v průběhu srpna vyšlo najevo, že nejspíše celý maraton nedokončím vzhledem k omezené přípravě a neutichající bolesti v koleni. Ale i přesto jsem se nevzdávala a chtěla si alespoň pár kilometrů tohoto světového maratonu užít. K mému překvapení mi chyběla 'vzrušující atmosféra' na startu, kterou mi ovšem okamžitě vynahradila atmosféra celého města a fanoušků podél trasy. I přestože náš koridor přišel na řadu jako poslední, tak lidé podél trati zůstávali a pořádně křičeli a hecovali.

Možná i to byl důvod, proč jsem to z plánovaných 7 km protáhla na 10, pak 15 a až po uběhnutí půlmaratonu jsem se rozhodla odstoupit ze závodu. Od 2.kilometru jsem to šla přes bolest a věděla, že to nemá cenu, na 6. kilometru mě bolest malinko přešla a já se rozhodla zkusit (pro mě v tu chvíli) nemožné. A povedlo se, půlmaraton v čase 1:52 bez absolutního tréninku je podle mě dobrý výsledek.

O to lepší, když jsem pak mohla čekat na Lucku v cíli a společně s ní sdílet radost z jejího neskutečného osobáku. Je skvělá a já mám opravdovou radost, že jsem vybrala právě ji! Mladá maminka, která si během své mateřské našla čas na maratonský trénink aby pokořila svůj pražský osobák - co může být ještě větší motivace pro všechny ostatní holky? :)

Teď hurá doléčit koleno a vydat se vstříc dalším (úspěšně dokončeným) závodům ;)

Den D očima Lucky

Náš maratónský den začal budíčkem v 6:30 a nabušenou snídaní (Nutella nesměla chybět:) Ráda mám na všechno dost času, takže proto se šlo snídat poměrně brzy. Po snídani na mě na pokoji čekaly takové malé Vánoce v podobě Nike Vaporfly 4% Flyknit a věta "Jestli chceš můžeš v nich běžet". V tu chvíli jsem měla tepovku podobnou té, kterou jsem měla na cca 30 km maratonu a slzy na krajíčku. ,,Ano'' samozřejmě v nich chci běžet, den před maratonem jsem si je měla možnost vyzkoušet na EXPU a byl to natolik silný zážitek, že jsem nepochybovala.

Následoval přesun na start maratonu. Startovaly jsme ze sektoru G, který běžel na čas okolo 4:15hod. Sektory pouštěli po vlnách cca s 15ti-minutovými rozestupy. Atmosféra na startu byla skvělá, ale nedala se srovnat s tou, která byla podél trati celého maratonu, diváci byli naprosto neskuteční a nebylo na trati místo, kde by bylo liduprázdno. Ta podpora i od naprosto cizích lidí vás žene neskutečně dopředu.

Já se od startu držela své taktiky a tempa, které jsem si tak nějak určila. Na 21. kilometru jsem začala dobíhat velké skupiny lidí, které se postupem času proměnily v obrovský dav, se kterým jsem se dostala až do cíle. Ještě do 35.kilometru jsem věřila, že se mi podaří stlačit čas pod 3:30, ale únava v nohou byla silnější než odhodlání. I tak jsem ale 100% spokojená. Cíl byl zaběhnout pod 3:36 což se s 3:32:59 povedlo. Děkuju týmu z Top4Running, děkuju Ivě. Bez nich bych tohle nikdy nezažila ! ❤️

Těš se na naše další výzvy

Za sebe i Lucku moc děkuji Nike a Isostar za plnou podporu a Top4Running za celou realizaci. Běžet na trati pár hodin po tom, co tam vznikl nový světový rekord? Nic lepšího nemůže být ?

Mějte krásný běžecký podzim a buďte připraveni na další výzvy. Nebude jich málo ;)

Iva (@iva_runstheworld)

Alphafly 3
nike
ZOOM JA FLY 3
nike
Vaporfly 3 Premium
nike
ZoomX Dragonfly
nike
Vaporfly 3
nike
Dárkový poukaz v hodnotě 5000 Kč
top4running-prod
Alphafly 2 Ekiden
nike
Vaporfly 3
nike
Vaporfly 3
nike
Vaporfly 3
nike
Nové
Vaporfly 3
nike
Air Zoom Victory Eliud Kipchoge
nike
Předchozí
Další