Slevy až 70 %! Garance doručení do Vánoc.  Nakupuj
Běžecké boty vhodné na běžecký pás

Běžecké boty vhodné na běžecký pás

2. 1. 2023 7 min. čtení

Jaké boty obout na běžecký pás a v čem spočívají výhody běhu na páse? Inspiruj se na Top4Running a užívej si běžecké kilometry nejen venku, ale i uvnitř!

Že je běhání na běžeckém páse nuda? Omyl! Můžeš si dát lehký výklus, dlouhý běh, krátké sprinty, intervaly do kopce, svižnou chůzi a mnohem více. Je pouze na tobě, jaký typ běhu máš zrovna v plánu. Podmínky jsou navíc značně jednodušší, než při běhu venku - žádné změny povrchu, žádní kolemjdoucí a navíc nemusíš řešit, zda je venku průtrž mračen, nebo úmorné vedro, takže odpadají starosti s výběrem sezónního běžeckého oblečení. Prostě běžíš! Jediné, co němu potřebuješ, jsou běžecké boty.

Top4Running TIP: Pokud s běháním začínáš, je běh na běžeckém páse skvělá volba - dokážeš se lépe soustředit na běžeckou techniku, dýchání a koordinaci těla. Zkus třeba indiánský běh, neboli kombinaci běhu a chůze!

Jak vybrat běžecké boty na pás?

Správně zvolené boty jsou základ zdravého a radostného běhu. A to platí i při běhu na běžeckém páse, ač se tak na první pohled nemusí zdát. Velkou roli hraje:

  • Podrážka - Povrch běžeckého pásu je rovný a předvídatelný, tím pádem ti přilnavost zajistí kvalitní gumová podrážka s mírným vzorkem. Trailové boty s agresivním vzorkem nebo atletické tretry s hroty jsou pro běh na běžeckém páse nežádoucí.
  • Míra tlumení - I přesto, že je běžecký pás měkčí než beton nebo asfalt, měly by boty disponovat tlumícími vrstvami, které zmírní dopady a přílišnou zátěž na klouby, vazy a šlachy. Tlumení je důležité zejména u lidí s nadváhou.
  • Prodyšný svršek - Běžecké pásy jsou často umístěny uvnitř posilovny či jiné budovy, kde není cirkulace vzduchu tak velká, jak při běhu na čerstvém vzduchu. Svršek z lehké síťoviny ti dopřeje optimální klima uvnitř boty a to i při intenzivním tréninku.

A co z toho vyplývá? Že nejlepším parťákem na tréninky na páse ti budou silniční boty. Máme pro tebe 5 tipů, jaké boty obout na běžecký pás!

1) Nike Pegasus

Okřídlený kůň z dílny Nike je sázka na jistotu jak na silnici, tak v terénu. Pro trénink na běžeckém páse zvol silniční variantu, například Pegasus 39. Jedná se o flexibilní a extrémně pohodlnou botu, využiješ ji i na ostatní aktivity v posilovně. Technologie Nike React zajišťuje skvělé odpružení a v kombinaci s jednotkou Zoom Air v přední části chodidla a na patě se stará o svižný a energický krok. Čas vzlétnout - i na běžeckém páse!

Pánské Dámské

nike_pegasus_39

2) adidas Ultraboost

Ať jsi začátečník, nebo ostřílený sportovec, s modelem adidas Ultraboost 22 si na běžeckém páse užiješ výklusy, klidné a regenerační běhy, ale i chůzi. Mezipodešev BOOST se postará o návratnost energie a systém Linear Energy Push dodá tvému pohybu větší dynamiku. Svršek adidas Primeknit má vrstvu pěny kolem paty, která pomáhá zamezovat vzniku puchýřů. Pozor pouze na to, že modely adidas mají užší konstrukci, což ti nemusí vyhovovat, pokud máš širší tvar chodidla.

Pánské Dámské

adidas_ultraboost

3) Asics Superblast

I běhy na páse musí být variabilní - někdy dlouhý vytrvalostní trénink, jindy rychlé sprinty. Vytěžit z každého tréninku maximum ti pomůže Asics Superblast - funkční parťák na každý typ tréninku. Novinka v rodině BLAST se pyšní dvěmi technologiemi v mezipodešvi - FF BLAST™ PLUS a FF BLAST™ TURBO. Ty tlumí dopady a zajišťují citlivou odezvu při odrazu. Odolná podrážka AHARPLUS™ je inspirována trampolínou pro lepší přechod z dopadové do odrazové fáze. Všestranná bota, která posune tvé výkony na páse na novou úroveň!

Pánské Dámské

asics_superblast

4) On Cloud X

Modely značky On mají širší platformu, která poskytuje ještě lepší stabilitu, oporu a bezpečnost. Jsou tedy vhodné pro sportovce se širším chodidlem a pro ty, kteří preferují více prostoru v oblasti špičky. Třetí řada, tedy On Cloud X 3, je ideální na jakoukoli aktivitu – od běhání a cvičení v posilovně, přes HIIT, až po skákání přes švihadlo. Nabízí skvělé tlumení, optimální trakci a výbušnost při každém kroku. Užívej si běh na páse jako na obláčku!

Pánské Dámské

on_running_cloud_x

5) Nike Zoom Fly

Plánuješ na páse běhat zejména tempo běhy, sprinty a intervaly? Pak obuj botu Nike Zoom Fly, konkrétně model Nike Air Zoom Rival Fly 3. Měkká pěna React ti v kombinaci s jednotkou Zoom Air zajistí svižný a komfortní pocit při vysoké rychlosti. Překonej své limity, ať už běžíš na silnici, nebo na běžeckém páse!

Pánské Dámské

nike_zoom_fly_rival

Objev kouzlo běhu na páse s Top4Running!


PRODUKTOVÉ RADY