END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů Kup teď
Budou zakázány boty Nike Air Zoom Alphafly NEXT%?

Budou zakázány boty Nike Air Zoom Alphafly NEXT%?

14. 2. 2020 9 min. čtení

Já už si přeji, aby přišly. A ty?

Od výzvy Ineos spolu s Nike jsem nepřestal zkoumat tenisky, které použil Eliud Kipchoge, především jsem je však chtěl vyzkoušet a užít si kousek atletické historie. Vím, že to není oficiální značka ani nic takového, ale kdo by necítil dojetí při pohledu na takové hrdinství?

Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

Od roku 2014 byla značka Nike v módě inovativní technologií a cíl byl jasný: zlomit rekord 2 hodin při maratónu. Pro představu, je to rychlost, která je naprosto nepředstavitelná pro člověka, který neběhá, a nemožná pro většinu běžců při vzdálenosti 1 kilometr. Prvními kroky byla kampaň #Breaking2   s Nike a cíl byl naprosto nemyslitelný a tabu. Na jaře roku 2017 shromáždili tři různé běžce nejvyšší úrovně, aby se ujali tohoto úkolu. Při tom Nike představili tenisky Nike Zoom VaporFly Elite. Každý z těchto třá běžců, kteří se zúčastnili úvodní kampaně #Breaking2, dostal tenisky, které byly přizpůsobeny jejich specifickým potřebám a které byly navrženy podle nejnovější technologie Nike. Pár minut před začátkem události Kipchoge měl na sobě dosud neznámý tvar Nike. 

V danou chvíli byly Nike Zoom VaporFly Elite nejlepší běžecké tenisky, které Nike do té doby vytvořili. Hlavním cílem bylo, aby tenisky podporovaly běžce a zároveň udržovaly jejich nohy lehké.

Mezipodešev Zoom X byla umístěna na vrstvu hliníkového vlákna, aby se zvětšila jejich schopnost reakce, jako prostředku pro zvětšení návratu energie pro běžce. Dávali přednost výkonnosti a zároveň pomáhali, aby člověk snadno pohyboval.  

Tento proces skončil projektem Ineos 1:59 a objevením tenisek  Nike AlphaFly.  I když jsme zatím neviděli pokoření rekordu při oficiálním maratónu, Kipchoge a Nike AlphaFly přepsali naše chápání možnosti překonat něco nelidského. Jaké sny realizují později?

Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

Poté, co dokázali tento epický úkol zaběhnout maraton pod dvě hodiny, zanesli mezi milovníky atletiky i mnoho polemik a hádek. Nakonec, poté co mezinárodní atletické organizace vyhlásily nová pravidla a s nimi i to, že prototyp tenisek, které byly použité v dané zkoušce, byly prohlášeny za nelegální. Nike však od té doby předělává tenisky, tak aby se splnily všechny specifikace, staly se legálními a mohly být použity v Tokiu 2020.

Navíc není nejmenších pochyb, že ovládnou všechny závody, velké i malé, 5 km i maratony, zaujmou všechny, od nejlepších atletů až po ty nejskromnější, protože nakonec všichni běháme, abychom se cítili dobře a já vím, že s teniskami Alpha se budu skvěle bavit. 

Jaká je podstata tenisek  NikeZoomX Alphafly Next %?

Nike Zoom Air Pods

Nejvíc inovativní aspekt tohoto nového vynálezu od Nike.  Přináší extra odpružení a větší návrat energie a přináší pocit síly při každém kroku. Dva jednoduché polštářky Zoom Air pod přední částí chodidla nabízí větší návrat energie než obyčejná pěna Zoom X tenisek Vaporfly NEXT%. Navíc v patní části najdeme Nike React Form, pěnu, která je ještě měkčí a při dopadu příjemnější. 


Vrstva karbonového vlákna po celé délce

Díky němu můžeme dosáhnout na jednu stranu stability, reaktivity a velmi plynulého přechodu.  Navíc mohou vytvořit napětí v přední části chodidla při startu a tak poskytnou lepší pocit odrazu. Když tedy spolu pracují pěna Zoom X, polštářky Zoom Air a vrstva karbonového vlákna po celé délce, přináší nám to pocit energie při každém kroku.  Pro Vaporfly NEXT% používáme karbonové vlákno jedné tloušťky pro všechny velikosti. Nicméně pro Alphafly NEXT% se tloušťka přizpůsobila velikosti každé boty.  Vrstva je ohebnější v menších velikostech a zpevňuje se podle toho, jak velikost bot zvětšuje odpružení Nike ZoomX.


Tlumení Nike ZoomX

Pěna Zoom X je jedinečná ze dvou důvodů: je neuvěřitelně účinná a lehká.  Tenisky Alphafly NEXT% mají víc pěny než Vaporfly NEXT%, což poskytuje přidané tlumení a ochranu proti otřesům. Tato pěna je ta nejlehčí od Nike. Jemný dotyk, rychlé obnovení a návrat energie, nikdy předtím jsme nic podobného neviděli. 
 

Představujeme AtomKnit

Během početných zkoušek inovátorský tým Nike objevil, že kvůli přidané pěně a dvěma polštářkům Zoom Air na chodidle, se zvětšila celková hmotnost boty. Aby se zbavili několika gramů, inovátorský tým vyvinul novou svrchní část Flyknit, kterou nazvali AtomKnit. Látka Flyknit se odlehčila a prodloužila a vytvořila tak lehké a formované sladění, které počítá s minimální absorpcí vody a větší vzdušností. A přesně toto si přeji vyzkoušet, protože to se mi na teniskách Next líbilo nejméně. 


Nike Air Zoom Alphafly NEXT%
  

Jaké jsou tenisky Nike Alphafly Next% uvnitř?

Nová hračka od Nike počítá s novou technologií a inovací, která zahrnuje dva superúčinné polštářky Zoom Air v přední části chodidla a přidanou pěnu Zoom X v části paty. Jsou to běžecké boty vyrobené pro překonávání rekordů, světových i osobních, ať už chceš zaběhnout maraton za 2,3,4 nebo 5 hodin.
Průměrná tloušťka pěnové podrážky Zoom X má velkou výšku asi 39,5-45 mm, je celkem až o 8 mm vyšší než už tak vyvýšené ZoomX Vaporfly NEXT%.  Na závěr je vrstva karbonového vlákna po celé noze, které zaručuje stabilitu a jemný přechod a zároveň zvětšuje pevnost v přední části chodidla, aby pomohlo běžcům zrychlit kroky díky pocitu lepšího odrazu. Dvojice disku Zoom Air se taky postará o přední část chodidla a jejich design dovoluje stahování a roztahování ve všech směrech, a tím se maximalizuje schopnost reakce.
Na závěr, horní části jsou vytvořeny novým vláknem Atomknit. Pokračování populárního vlákna Flyknit, Atomknit byl navržen speciálně pro závody a nabízí vykreslené doladění s menším natažením pro lepší podporu.  Jeho design je prodyšný, neabsorbuje pot a udržuje se lehklý a pohodlný, také je to reakce na vlny veder, které se očekávají na olympiádě v Tokiu.

Čekám na vaše fotky v nových teniskách. Označuj @top4running.cz 
Už počítám dny a těším se!

Chemi (Ambassador Top4Running)

Být členem Top4Running Club se vyplatí

S námi budeš vždy rychlejší. Přidej se do našeho věrnostního programu a čerpej spoustu skvělých výhod.

Přidej se do klubu

Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
ZoomX Vaporfly Next% 3
nike
Nové
Air Zoom Maxfly
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
Invincible 3
nike
Nové
ZoomX Vaporfly Next% 2
nike
ZoomX Vaporfly Next% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT%
nike
Nové
Air Zoom Tempo NEXT%
nike
Nové
ZoomX Dragonfly
nike
Air Zoom Maxfly
nike
Předchozí
Další