NOVOROČNÍ VÝPRODEJ Chci slevu
Jak cvičit doma?

Jak cvičit doma?

7. 1. 2021 8 min. čtení

Jak se udržet v současné situaci ve formě? Máme pro vás několik tipů, kde najít inspiraci a vůli.

Protahování, kompenzační a posilovací cviky, jóga a spoustu dalších doplňkových aktivit, které správně zařazuješ do své přípravy pro ideální běžecký výkon si žádají drobnou, ale velmi užitečnou domácí výbavu. Teď je ten čas zamakat na komplexní přípravě a až zase zazní startovní výstřel, ty budeš připraven.

Není appka jako appka

Pomocníkem na této cestě ti mohou být videa na posilování doma, appky s každodeními workouty, motivací a mnohem více. Není ovšem appka jako appka.

appapp

V dnešním světě plném technologií potkáme aplikace zaměřené na sportovní aktivity na každém rohu. Ovšem ne všechny jsou si rovny. Liší se především druhem poskytnutých služeb, cenou a kvalitou.  Při cvičení doma je důležitá široká variabilita nabízených tréninků, náročnost na vybavení i čas. Proto je důležité zjistit si o konkrétních aplikacích co nejvíce informací, než se někomu upíšete na roční odběr.

FitBit Coach - osobní trenér do kapsy

 • Stovky workoutů zaměřených na různé partie těla
 • Personalizovaná videa s návody ke cvikům, motivací a hudbou
 • Propojení s FitBit chytrými hodinkami
 • Za kolik: $79.99/rok
 • Hodnocení: 4,5 z 5 (google play)

Nike training Club - workout a fitness průvodce

 • Ultimátní osobní trenér do kapsy: Silové tréninky, yoga, HIIT, kardia nebo cviky na zlepšení mobility
 • Workouty s vlastní vahou i se závažím
 • Trénink na čas i opakování
 • Lehké i master tréninky
 • Lze si zalogovat i jiné sportovní aktivity pro lepší přehled
 • Trénuj pod vedením oblíbených sportovců např.: Isaiah Thomas, Julie Ertz, Sydney Leroux Dwyer a Cristiano Ronaldo 
 • Možnost stažení aplikace přímo do Apple Watch
 • Za kolik: 7-denní free trial, $14.99/měsíc
 • Hodnocení: 4,6 z 5 (google play)

Asana Rebel - kardio a yoga flow

 • Workouty na základě jógy a HIIT kardia, meditace
 • Cvičení kdekoliv a kdykoliv
 • Analýza vašeho pokroku, získání flexibility, síly a sebevědomí
 • Za kolik: Základní verze zdarma, placené premium
 • Hodnocení: 4,2 z 5 (google play)

Fitness videa a E-bookyebook

Pokud nejste zrovna zastáncem aplikací a jejich trochu složitějšího používání, určitě vám udělá radost velké množství vizuálního contentu na youtube a sepsaných workoutů do E-book verze, kterou si můžete lehce stáhnout do svého zařízení. Rozhodně vás povzbudí k domácímu cvičení s vlastní vahou.

appka

Jillian Michaels

Kdo nezná Jillian Michaels a její cvičící videa, jakoby snad ani nikdy necvičil. 30 days shred je sada tří videí, kdy se jednotlivé levely cvičí 10 dní. Na youtube jsou dokonce i její videa přecvičené do češtiny. Nemusíte však cvičit zrovna tuto 30 denní sérii, na výběr je videí od Jillian mnohem víc.

Kayla Itsines - Bikini body průvodce

Kayla je osobní trenérkou z Austrálie, která se proslavila svým rozsáhlým tréninkovým plánem, tvořeným především pro ženy. Vytvořila celosvětově propojenou komunitu, která se navzájem povzbuzuje a podporuje. Vydala ne jeden e-book zaměřený jako fitness průvodce, se zacílením na zdravou stravu. Jako inspiraci ji můžeš sledovat na Instagramu.

Sarah Stevenson - “Sweat it to shread it”

Sára je známá australská Youtuberka pod názvem Sarah´s day, která vydala mezinárodně velmi populární fitness e-book. Vytvořila dva workout průvodce, přičemž jeden je vyšší level toho předchozího. Pro ukázku má Sára i několik cvičebních videí na svém YouTube kanále nebo drobné sestříhy na jejím Instagramu.

Steve Cook 

Konečně něco pro chlapy. Atlet, který začal s YouTube a následně vytvořil program pro vyrýsování a také nabírání svalové hmoty. Také si můžete stáhnout jeho e-book zdarma. Sleduj na Instagramu.

_

 

_

 

_

 

 

Česká inspirace

Zuzka Light - česká fitness trenérka

Zuzka light je českou fitness Youtuberkou, která žije v Americe, kde se věnuje trénování a zdravému životnímu stylu. Na svém kanále poskytuje velké množství workoutů, efektivních rad, tipů a triků, jak dosáhnout svých cílů.
Instagram: @Zuzkalight

Fitfab výzva

Každý zná 30 denní výzvy, které jsou zaměřené na jednu partii těla. Na webu fitfab.cz však můžete cvičit 30 denní výzvu trochu jinak. Nachystali si pro vás 30 videí s různými cviky. Najdete zde kardio, cviky na břicho, na zadek, jógu nebo pilates. Cvičení vám zabere maximálně půl hodiny, jdete do toho?

Cvičení doma

 

Sestavte si vlastní plán

Každý sám nejlépe ví, jaký druh cvičení ho baví a kterou partii potřebuje procvičit. Není tedy od věci si sestavit vlastní tréninkový plán. Plán může vypadat tak, že si na každý den vymyslíte 5 cviků (inspirovat se můžete ve výše zmíněných videích), které budete praktikovat ve 4 sériích po 12 opakováních. Samozřejmě na začátku cvičení nesmí chybět rozehřátí a po cvičení protažení. Ke cvičení doma se vám také budou hodit různé pomůcky jako jsou podložky, posilovací gumy nebo švihadla. Skvělým pomocníkem ti budé také tréninkový žebřík, pomocí kterého můžeš zvýšit svoji rychlost, hbitost a obratnost. 

Závěrem lze říci, že pokud chce být člověk fit, nepotřebuju k tomu nutně posilovnu či atletický stadion. Aktivit, kterým se můžeme v průběhu týdne věnovat existuje mnoho, ať už se jedná o domácí cvičení nebo například procházku či výběh do přírody. Stačí si vybrat to, co nás bude nejvíce bavit a naplňovat. 

Být členem Top4Running Club se vyplatí

S námi budeš vždy rychlejší. Přidej se do našeho věrnostního programu a čerpej spoustu skvělých výhod.

Přidej se do klubu