13 nejlepších dárků pro běžce a běžkyně

13 nejlepších dárků pro běžce a běžkyně

10. 11. 2023 10 min. čtení

Vánoce, narozeniny, svátky, nebo jen tak. Příležitostí, kdy obdarovat běžce ve svém okolí je mnoho. Pojď s námi vybrat dárek, který potěší každého milovníka běhu.

Máš v okolí zapálené běžce a přemýšlíš, čím jim udělat radost? Pak jsi na správné adrese. Dali jsme pro tebe dohromady seznam 13 TOP dárků od klasik, jako jsou běžecké boty, až po nevšední běžecké produkty či služby. Tak jo, jdeme na to.

1) Běžecké boty

Asi první věc, která tě napadne, budou pravděpodobně běžecké boty. Nedivíme se, protože jsou pro každého běžce nezbytné a zásadní. Pamatuj však, že je potřeba vybrat takové, které odpovídají běžeckému stylu a preferencím obdarované/-ho. Zodpověz si nejprve na několik otázek:

  • Běhá více po silnici, v terénu, nebo trénuje na dráze?
  • Potřebuje spíše závodní, nebo tréninkovou botu?
  • Zajímá se o vlastnosti, jako je tlumení, drop či šířka boty?
  • Jakou velikost potřebuje?
  • Dává přednost určitým značkám?

Pokud na tyto otázky znáš odpověď, máš z poloviny vyhráno. Stav se za námi na naši Top4Running prodejnu v Praze na Náplavní, kde ti s výběrem obuvi poradíme. Pokud neznáš preference, doporučujeme vybrat jiný dárek. Běžecké boty musí stoprocentně splňovat potřeby běžce. Ale neboj, s našimi tipy jsme pouze na začátku! Jdeme dále.

2) Běžecké oblečení

Běžeckého oblečení není nikdy dost, to ti garantujeme. Neexistuje běžec, který by neocenil nové funkční tričko, šortky, legíny nebo bundu do chladnějších dní. Základem je vybrat kvalitní, prodyšné a pohodlné kousky. A pokud se zaměříš i na preferovaný střih, barvu a jejich oblíbenou značku, máš vyhráno.

3) Běžecké vybavení

U vybavení na běh máš jednu velkou výhodu - ve většině případů nemusíš řešit správnou velikost. Mezi oblíbenosti patří například běžecké hole na odlehčení kloubům, čelovky z důvodu bezpečnosti, nebo sportovní taška na uložení věci i cestování.

nejlepší_dárky_pro_běžce_a_běžkyně

4) Fitness tracker nebo sportovní hodinky

Malý doplněk, který umí velké věci. Fitness tracker nebo sportovní hodinky s funkcí GPS pomáhají běžcům sledovat jejich aktivitu, analyzovat běžecké výkony, monitorovat regeneraci, stanovovat cíle a mnoho dalšího. Ocení je zejména začátečníci, kteří chtějí mít přehled o svém pokroku, hobby běžci trénující na závod či profesionální sportovci. Mezi bestsellery patří hodinky značky Garmin, Apple či Suunto.

5) Sluchátka na běh

Pustit si při běhu hudbu, podcast, nebo audioknihu a nerušeně vyběhnout, to je idylka. No jo, jenže když se běžec zamotává do drátů, nebo mu v jednom kuse sluchátko vypadává, není moc o co stát. Věnuj sluchátka určená přímo na běhání, se kterými s úsměvem na tváři protancuje každý uběhnutý kilometr.

Top4Running TIP: Přečti si recenzi o běžeckých sluchátkách SONY LinkBuds S, která se pyšní malou velikostí, ale velkým zážitkem z poslechu.

6) Top4Running merch

Je tvůj blízký fanouškem našeho e-shopu? My pevně věříme, že ano. Proto tu máme Top4Running merch, kde najde trička, mikiny, běžecké čelenky, ponožky, vaky a další produkty s naším logem, aby bylo na první pohled jasné, do které běžecké komunity patří. Zazáří v něm na tréninku, závodě, ale i ve volném čase.

7) Regenerační pomůcky

Dostatečná regenerace a odpočinek jdou ruku v ruce s výkony a zdravím běžce. Ale co si budeme  povídat, hodně lidí na ni neklade velký důraz a potýkají se s chronickými bolestmi a zraněními. Buď akční a dopřej kus regenerace svému blízkému. Vhodná pomůcka je například pěnový válec pro uvolnění svalů, podložka na protahování či masážní pistole. Dalším tipem je regenerace ve formě zážitku a to například wellness, masáž, sauna či poukaz na fyzio.

nejlepší_dárky_pro_běžkyně

8) Dárkové poukazy

Pokud nevíš, co přesně by tvému blízkému udělalo radost na jeho či její běžecké duši, není nic jednoduššího, než dárkový poukaz. Jejich největší výhodou je flexibilita a rychlost dodání, protože ti přijde do e-mailu během pár minut. Pak už ho stačí jen vytisknout, vložit do obálky a je to. Na Top4Running nabízíme dárkové poukazy v několika hodnotách, stačí si vybrat.

9) Běžecké knihy

Nohy nahoru a knížku do ruky. Druh relaxace, kterou běžci hojně vyhledávají. Na výběr máš několik typů běžeckých knih, například inspirativní, odborné či tréninkové. A abychom ti to ještě více ulehčili, dali jsme pro tebe dohromady seznam TOP běžeckých knih. Najdeš v něm bestsellery, kterými nešlápneš vedle jak u běžce začátečníka, tak profíka.

10) Hydratační systém

Při běhu je zásadní zůstat hydratovaný a mít vždy po ruce tekutiny. Daruj hydratační vak, skladnou soft flašku, nebo běžecký batoh, do kterého si kromě vody uloží i gel, tyčinku či telefon. Tento dárek ocení běžci, kteří preferují delší až dlouhé běhy, při nichž zmizí do víru města, lesa či hor i na několik hodin.

11) Startovné na závody

Plánuje tvůj blízký nějaký běžecký závod, ale ještě nemá registraci? To je tvoje šance. Startovné snadno uhradíš online a za pár minut máš dárek v e-mailu. Věnovat můžeš buď klasický běžecký závod ve městě, trailové dobrodružství v přírodě a nebo třeba překážkový závod, což je nevšední výzva. Doporučujeme vzít registrace dvě - jednu i pro sebe, abyste měli společný zážitek! Před koupí omrkni náš kalendář běžeckých závodů, ať máš přehled, co se kde koná.

nejlepší_dárky_pro_běžce

12) Běžecký dárkový koš

Sestav dárkový koš z vychytávek, které každý běžec ocení. A aby to nebyla nuda, pojmi to tématicky. Máme pro tebe pár tipů:

  • Regenerační dárkový koš: Do něj se hodí masážní a regenerační krémy, sůl do koupele či bylinkové čaje
  • Výživový dárkový koš: Sem přihoď proteinový prášek, energetické či proteinové tyčinky, iontový nápoj či energetické gely
  • Vitamínový dárkový koš: Důležité vitamíny jsou hořčík, zinek, omega-3, multivitamin nebo i kloubní výživa
  • Koš z běžeckých maličkostí: Čelenka, brýle, lahev na pití či funkční ponožky

13) Lekce s běžeckým trenérem nebo tréninkový plán

Investice do trenéra a na míru vytvořeného tréninkového plánu je vždy dobrý nápad. Tento dárek ocení začátečníci, kteří získají nové informace a hned ze začátku si zažijí zdravé pohybové stereotypy. Zároveň se hodí i pro běžce, kteří se připravují na první půlmaraton či jiný běžecký závod, což vyžaduje systematickou přípravu. Pomoz svému blízkému dosáhnout jejich sportovních cílů!

Věříme, že žádným dárkem ze seznamu nešlápneš vedle. Nezapomeň však vzít v úvahu preference a potřeby běžce, pro kterého dárek kupuješ. Díky tomu ukážeš, že svého blízkého znáš jak své (běžecké) boty a zaboduješ na plné čáře.