Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem
INOV-8 X-Talon G 235

INOV-8 X-Talon G 235

18. 2. 2020 5 min. čtení

Společnost inov-8 nově využívá nejpevnější materiál na světě zvaný grafen a do legendární řady X-TALON přidává nový revoluční model.

První model X-TALON byl uveden na trh v roce 2008 a už přes deset let jde o nejprodávanější běžeckou obuv společnosti. Nyní inov-8 přichází s modelem X-TALON G 235, který nově využívá grafen.

Grafen je 200krát pevnější než ocel a za jeho objev získali vědci Nobelovu cenu. Teď tento materiál naprosto mění pravidla hry. Ve spolupráci s odborníky z univerzity v Manchesteru ho společnost inov-8 dokázala dostat do gumové podešve, která tak přináší revoluční a nekompromisní kombinaci neuvěřitelně skvělé přilnavosti a zvýšené odolnosti.

Obuv X-TALON G 235 určená do terénu, kopců a hor i pro překážkový a orientační běh obohacuje prémiové portfolio společnosti, které se může pochlubit modely jako TERRAULTRA G 260, MUDCLAW G 260 a F-LITE G 290.

INOV-8 X-Talon G 235 M

Michael Price, provozní ředitel společnosti inov-8, která jako jediná společnost na světě používá grafen při výrobě sportovní obuvi, říká: „Grafen se získává z grafitu, který se začal těžit v kopcích a horách Jezerní oblasti před 450 lety. Společnost inov-8 a model X-TALON pak byly vytvořeny ve stejném prostředí, i když teprve nedávno. Dokázali jsme zkombinovat tuto historii a dědictví, proměnit kámen v gumu a navrhnout dokonalou obuv X-TALON s nejlepší přilnavostí na světě.

Ostré 8mm drapáky, které vydrží mnohem delší dobu, ochranná mezipodešev s mírným tlumením a bezešvý svršek z jednoho kusu materiálu, který je flexibilní a zároveň odolný, to je model X-TALON G 235, který dodá běžcům neuvěřitelnou jistotu pro rychlý běh po měkkém povrchu i v extrémních terénních podmínkách.

Michael Price k použití této technologie, která je právě v patentovém řízení: „Jsme na špici vývoje využití grafenu ve sportu a svou inovaci Graphene-Grip jsme dostali na trh dřív než konkurence. S týmem z univerzity v Manchesteru spolupracujeme na projektech, které zkoumají způsoby, jak dál využít grafen při práci na obuvi a oblečení.
 

INOV-8 X-Talon G 235 M

Testování boty 

Technická specifikace je jedna věc, ale reálné funkční vlastnosti jsou vždy nejdůležitější. Z toho důvodu každou novinku před zahájením prodeje intenzivně testujeme. V případě čerstvé novinky INOV-8 X-TALON G 235 jsme s testováním začali v červnu loňského roku a za uplynulých osm měsíců dostaly 235 pořádně zabrat v kamenitém i rozbahněném trailu, při orienťáku a došlo i na OCR závody. Výsledek?

Zásadního vylepšení se dočkaly všechny části boty. Podešev nově obohacená o grafén má neskutečnou přilnavost a zvedla se i životnost 8mm špuntů. Mezipodešev je oproti klasickým dvěstědvanáctkám vybavena ochrannou vrstvou META PLATE, takže problém nepředstavuje ani rychlý seběh po ostrých kamenech - v tomto směru je patrný opravdu velký pokrok.

Osobně jsem ale nejvíce nadšený z nového svršku. Ten je i nadále tvořený nezničitelným balistickým nylonem. Díky upravenému fitu, bezešvé konstrukci a měkké podšívce sedí boty na noze až nečekaně pohodlně. Ve srovnání s předchozími verzemi modelu X-TALON je rozdíl naprosto zásadní. Kontrola nad botou zůstává maximální, což ocení vyznavači rychlého běhu i OCR závodníci, ale úroveň komfortu se přitom zvedla několikanásobně. To vše, aniž by tím utrpěla životnost celé boty. 

INOV-8 X-TALON G 235 je další generací dnes už kultovní krosovky a v této nové verzi má našlápnuto stát se nejlepším X-TALONem za celých 12 let existence této trailové legendy.

Instagram

Vít Kněžínek

Být členem Top4Running Club se vyplatí

S námi budeš vždy rychlejší. Přidej se do našeho věrnostního programu a čerpej spoustu skvělých výhod.

Přidej se do klubu