END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů Kup teď
Jak Maurten funguje a jak ho používat při tréninku

Jak Maurten funguje a jak ho používat při tréninku

4. 2. 2020 12 min. čtení

Maurten ti pomůže zvýšit množství uhlohydrátů, které můžeš konzumovat během tréninku nebo běhu, aby se udržely vyšší hladiny glykogenu ve svalech.

Maurten ti pomůže zvýšit množství uhlohydrátů, které můžeš zkonzumovat při tréninku nebo závodu, aby se udržela vyšší úroveň glykogenu ve svalech. Jestli se ptáš, co si dává Eliud Kopchoge, aby si udržel tak skvělý výkon, odpověď je snadná: produkty Maurten. Ale umíš je používat správně? Technicky ti Maurten pomůže zvýšit množství uhlohydrátů, které můžeš zkonzumovat při tréninku nebo závodu, aby se udržela vyšší úroveň glykogenu ve svalech.

Pomůže mi být rychlejší? 

Pokud hledáme analogii mezi naším tělem a hybridním strojem s dvojím zásobníkem paliva,  můžeme ukázat, že první zásobník je plný glykogenu.  Je to velmi kvalitní palivo pro rychlý běh, ale taky se rychle vyčerpá. Druhý zásobník paliva je tuk.  Je to palivo mnohem nižší kvality, nebudeš tak rychlý, ale vydrží mnohem déle.
Když začneš trénovat nebo závodit  a poběžíš rychle, spaluješ svou zásobu glykogenu. Bude to tak pokračovat, dokud se nevyčerpá a nezmění se na zásobník tuku s pomalým spalováním. 

Tajemství výrobku Maurten je že, zaprvé, může spotřebovat dostatek uhlohydrátů za hodinu, aby se tvoje zásoba mohla znovu doplnit, zatímco trénuješ nebo běžíš, aniž by žaludek slábnul. Předtím jsi měl pouze zásobu glykogenu, se kterou jsi začal. Když se znovu zaplní zásoba glykogenu, máš po delší dobu zdroj skvělé energie, což ti dovolí dělat věci, o kterých bys nevěřil, že jsou možné. Jako uběhnout maraton pod dvě hodiny. 

Jiné produkty mi nemohou poskytnout uhlohydráty? 

Ano, ale tvůj žaludek může strávit pouze určité množství uhlohydrátů za hodinu. A pokud sníš víc, než tvůj žaludek může strávit, bude se bouřit a budeš mít žaludeční potíže. 
Maurten vyřešil tento problém tak, že uhlohydráty netráví v žaludku, ale v tenkém střevu.  Znamená to, že můžeš spotřebovat mnohem větší množství uhlohydrátů v tenkém střevu než v žaludku a tak se vyhnout tomu, aby se žaludek proti tobě bouřil.

Maurten dokázal  prostřednictvím technologie hydrogel  (vyrobený z přírodního extraktu z řas), že mění uhlohydráty na gel, který rychle vyteče z žaludku do tenkého střeva a tam se vstřebává.
Jednoduše řečeno Maurten zdvojnásobuje množství uhlohydrátů za hodinu, které většina atletů může spotřebovat. 

maurten

Existují 4 produkty Maurten 

Dva nápoje a dva gely. Každý z nich má jiný cíl a jsou určeny k tomu, aby se používaly společně jako komplexní systém pro dodávání energie. 
Maurten Drink Mix 160:  mnozí atleti ho používají při tréninku, aby snížili kalorie, nebo když je teplo a potřebují zvýšit množství hydratace za hodinu, může se  ho totiž vypít 2 plechovky za hodinu, má  40 g uhlohydrátů. 

Maurten Drink Mix 320: je to nápoj, který používá většina atletů, cíl je vypít jednu plechovku za hodinu, má  80 g uhlohydrátů a 320 kalorií. 

Maurten Gel 100: můžeš použít tento gel pro strategii  105g uhlohydrátů  za hodinu  (80 g z nápoje  a25 g z gelu).  Nebo, pokud během závodu nemůžeš pít, můžeš si dát 3 gely za hodinu a získat tak 75 g uhlohydrátů za hodinu. 

Maurten Gel 100 CAF 100: je stejný jako  Maurten Gel 100, ale je v něm navíc  100 mg kofeinu.  Tímto produktem se Maurten stává systémem komplexní energie. 

Informace, které musíš vědět o výrobcích Maurten 
 

  • Gel 100 CAF 100 od Maurten  obsahuje hodně kofeinu,  je to však množství, které je zapotřebí, pro získání kompletních benefitů  kofeinu při sportovním výkonu. To znamená, že se doporučují maximálně 4 gely  CAF ( Maurten) za jeden trénink. Pro delší tréninky použij gely CAF na začátku a obyčejné gely na konci. 
  • Maurten Gel je to stejný jako  Maurten Drink. Gel je ve formě hydrogelu a jeho struktura se podobá spíše želatině než sladkému sirupu jako jiné gely. Nápoj Maurten začíná jako tekutina, když se dostane na nižší úroveň pH v žaludku, oddělí uhlohydráty od tekutiny. Tekutina  tě hydratuje a uhlohydráty v hydrogelu ti vytvoří palivo. 
  • Maurten je bez chuti.  Maurten do svých výrobků nepřidává nic, co by nezlepšovalo výkon, a to zahrnuje i umělá dochucovadla. To znamená, že má lehce nasládlou chuť. Většina atletů miluje jeho neutrální chuť a pocit, že se snadno konzumuje.  
  • Maurten obsahuje pouze přírodní ingredience.  Maurten drink obsahuje maltodextrin, fruktózu, pektin, alginát sodný a chlorid sodný (sůl). Maurten gel obsahuje vodu, glukózu, fruktózu, uhličitan vápenatý, kyselinu glukonovou a alginát sodný. 
  • Když smícháš Maurten, velmi se liší od ostatních nápojů, kde se můžeš snažit je smíchat, aby byl výraznější nebo méně výrazné . Maurten je nutné míchat přesně s 500 ml vody. Ani více ani méně, jinak se hydrogel správně nevytvoří. Toto může být pro některé lidi složité, protože většina sportovních lahví má objem 600 ml.  Pokud musíš měřit od oka, je lepší dát méně vody (třeba o 40 ml) než více. 

 
Dále, před uvedením novinky  GEL 100 CAF 100 navrhujeme  sérii doporučení, jak používat tento nový gel. 
Rozvinout nutriční strategii pro závody i tréninky je klíčové a komplexní.   Každý jsme jiný a míra vstřebávání a metabolizace kofeinu se u každého sportovce mění. Jsou tu dva klíčové faktory, které je třeba brát v potaz: tělesná váha a zda jsem zvyklí na kofein.  Vědci doporučují  3 mg kofeinu na kilogram tělesné váhy na pomoc při výkonu. Ale opět, je to velice individuální.  Na základě našich objevů a vědecké literatury jsme vyvinuli několik základních pravidel jak užívat GEL 100 CAF 100. 
 

Tréninky kratší než 1 hodina 

Tato strategie  by vyžadovala  1 GEL 100 CAF 100.
Před: může se dosáhnout přínosné úrovně kofeinu při konzumaci zhruba 200 mg před aktivitou. Tohoto můžete dosáhnout, když si dáte šálek kávy pár hodin před aktivitou a jeden GEL 100 CAF 100 během zahřívání.  Této úrovně kofeinu můžete dosáhnout konzumací dvou GEL 100 CAF 100, ale celkové množství uhlohydrátů je trochu přehnané pro takto krátkou aktivitu, 

Tréninky kratší než 2 hodiny

Tato strategie by vyžadovala  2 nebo 3 gely GEL 100 CAF 100.
Před: snaž se zkonzumovat 200 mg kofeinu před aktivitou. To znamená 2 gely GEL 100 CAF 100. pro aktivitu, která trvá zhruba 2 hodiny, jsou dva gely GEL 100 CAF 100 vhodné pro zvýšení hladiny kofeinu a zároveň doplnění  hladiny uhlohydrátů. Pamatuj,  že 1 GEL 100 CAF 100 má 25 g uhlohydrátů. 
Během:  Zhruba 30 minut po aktivitě si dej další GEL 100 CAF 100, aby sis udržel stejnou úroveň kofeinu. Nezapomeň si doplnit uhlohydráty. Snaž se zkonzumovat 30-60 g uhlohydrátů z hodinu. 


Tréninky delší než dvě hodiny 

Tato strategie vyžaduje minimálně 3 jednotky (závisí na délce)  gelu GEL 100 CAF 100.
Před:  dej si dva gely GEL 100 CAF 100 před aktivitou. Na začátku  už tedy budeš mít v sobě 200 mg kofeinu a 20 g uhlohydrátů.
Během: zhruba 30 minut po začátku aktivity si dej další GEL 100 CAF 100, aby sis udržel stabilní hladinu kofeinu.  Nezapomeň si dát 1 GEL 100 CAF 100 každé dvě hodiny, abys udržoval hladinu kofeinu. Nezapomeň si doplnit uhlohydráty, ať už si dáš GEL 100 nebo nápoje Drink Mix 160 nebo  Drink Mix 320.  Klidně  si dej  asi 60-90 g uhlohydrátů každou hodinu. 
Pamatuj, tato pravidla jsou zjednodušená a platí velmi všeobecně. Kofein není pro všechny. Pokud si nejsi jistý, nebo jsi těhotná, poraď se s lékařem.  A vždycky měj na paměti, že nemá smysl zvyšovat konzumaci kofeinu. Nikdy si tím nemůžeš nahradit trénink a přehnaná konzumace ti nepomůže. 
 

Další strategie pro použití výrobků Maurten může být:

30 minut pře začátkem tréninku nebo závodu si dej  1 Maurten Gel 100 CAF 100  a:
-ujisti se, že úroveň glykogenu je dostatečná
-začni akumulovat kofein, to ti potrvá víc než 3 hodiny
Pokud můžeš používat plechovku během tréninku nebo závodu, dodržuj tento plán: 
0:00 a 1:00  hodina - 1 plechovka energetického nápoje Maurten (1x 320 o 2x 160).
1:00 - 1x Maurten Gel 100 CAF 100.
1:00 a 2:00 - 1 plechovka nápoje  Maurten (1x 320 o 2x 160)
1:30 - 1x Maurten Gel 100 CAF 100.
Pokračuj takto, dokud neskončíš trénink.

Pokud nemůžeš používat plechovku během tréninku nebo závodu, dodržuj tento plán: 
20 minut: 1x Maurten Gel 100
40 minut: 1x Maurten Gel 100 CAF 100.
60 minut: 1x Maurten Gel 100
1:20 - 1x Maurten Gel 100 CAF 100. (toto je tvůj poslední kofeinový gel)
1:40 - 1x Maurten Gel 100
2:00 - 1x Maurten Gel 100

Opakuj tuto rutinu a dávej si obyčejné Maurten Gely dokud neskončíš trénink. 
Chemi (Ambassador Top4Running)

Být členem Top4Running Club se vyplatí

S námi budeš vždy rychlejší. Přidej se do našeho věrnostního programu a čerpej spoustu skvělých výhod.

Přidej se do klubu