Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem

Jak se obléct na podzimní běh

Sluníčko sice svítí, ale už né tak silně. Vítr pofukuje, ale ne tak, abych si vzal nákrčník. Co si teda mám v tomto nepředvídatelném počasí obléct? 

Podzimní běh

Mysli na vrsty a chytře je kombinuj. Spousta značek už vyrábí spodní vrsty, které se krásně dají kombinovat nejen v zimě ale i v přechodném období. Letní kousky se taky ještě hodí, ty neschovávej do skříně. Sleduj počasí i předpověď a zkus si zapamatovat pravidlo aktuální teplota + 10°C (tak ti bude, až se rozběhneš)

Pojďme to vzít postupně od hlavy k patě.

Na čepice je ještě brzy, ale šátek nebo čelenka se už na brzká rána hodí. Fleecové materiály si šetři na zimu, teď šáhni po něčem lehčím, co má funkci odvodu potu a krytí pokožky. 

Krk ti hezky uchrání nákrčník.

A teď k tomu asi nejsložitějšímu: horní část těla

Skvělou věcí jsou trika s dlouhým rukávem. Častokrát ještě stačí vyběhnout jen v něm. Když trochu přituhne, přehoď si přes něj krátký rukáv, který máš třeba z Vltava Runu. Je pohodlné, dlouhé a přidá ti vrstvu navíc. To, že je bílé a dobře viditelné je plusový bod ;-) 

Když už jde opravdu do tuhého, sáhni po tenčí mikině. Pod tu si vezmi jen triko nebo nátělník. Ideálně kompresní na tělo. U mikin si dej pozor, jak a na co jsou šité. Některé jsou totiž tak chytré, že pod ně nic nepotřebuješ (holky jen podprsenku). Tyto mikiny jsou nejefektivnější, jelikož nemáš na sobě tolik vrstev, jsi v teple a pohodlně se můžeš pohybovat.

Třetí vrstvou, která ti ochrání bedra jsou vesty.

Do výbavy pak přibal i nepromokavou tenkou bundu, která tě nejen ochrání před deštěm ale také větrem. Kdykoliv ji pak můžeš ovázat kolem pasu a běžet dál. 

Podzimní běh

Spodní část těla: 

Kombinací je hned několik. Ještě chvíli můžeš zůstat u šortek a doplnit je kompresními podkolenkami, ale dávám tomu tak tři týdny maximálně, než ti dojde zima i ke kolenům :)

Pak jsou ideální volbou ¾ a ⅞ kalhoty. Ty opět kombinovat s podkolenkami, když přijde už velká zima, jinak lýtka zatím zvládneš mít i odhalené. No a poslední variantou jsou dlouhé kalhoty. Buďto sáhni po tenkých legínách nebo volnějších kalhotech. U ponožek mysli na své kotníky a vybírej už ty vysoké

Boty

Ani u bot nezůstaň v létě a vybírej ty, které ti zajistí bezpečnost a pohodlí i například v dešti. Mrkni na výběr nejlepších běžeckých bot do bláta. Již klasikou je kolekce Nike Shield či Asis Lite-Show.

Podzimní běh

Výbava je základ správného podzimního běhu, ale nezapomínej i na správné chování: 

Po běhu se vždy přesuň dovnitř a cviky na protažení už dělej doma. Venku bych jednoduše ofoukl

Mysli na viditelnost! Tma bývá čím dál déle a je potřeba být ukázkový běžec a dát všem najevo, že jsi na chodníku. Měj vždy reflexní prvky a dobře viditelné blikačky.

Měj čelovku abys viděl pod nohy a zbytečně nezakopnul.

Zpomalit znamená vytrvat a na jaře přijít ve větší síle. Podzim a zima je tady od toho, abys trénoval objemy, nikoliv rychlost!

Dostatek vitamínu C ti zaručí dlouhou běžeckou sezónu :) 

 

Nezapomeň sledovat náš Instagram, kde se pravidelně objevují nové tipy! 

Ať ti to běhá!