END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď

Jak se obléct na podzimní běh

Sluníčko sice svítí, ale už né tak silně. Vítr pofukuje, ale ne tak, abych si vzal nákrčník. Co si teda mám v tomto nepředvídatelném počasí obléct? 

Podzimní běh

Mysli na vrsty a chytře je kombinuj. Spousta značek už vyrábí spodní vrsty, které se krásně dají kombinovat nejen v zimě ale i v přechodném období. Letní kousky se taky ještě hodí, ty neschovávej do skříně. Sleduj počasí i předpověď a zkus si zapamatovat pravidlo aktuální teplota + 10°C (tak ti bude, až se rozběhneš)

Pojďme to vzít postupně od hlavy k patě.

Na čepice je ještě brzy, ale šátek nebo čelenka se už na brzká rána hodí. Fleecové materiály si šetři na zimu, teď šáhni po něčem lehčím, co má funkci odvodu potu a krytí pokožky. 

Krk ti hezky uchrání nákrčník.

A teď k tomu asi nejsložitějšímu: horní část těla

Skvělou věcí jsou trika s dlouhým rukávem. Častokrát ještě stačí vyběhnout jen v něm. Když trochu přituhne, přehoď si přes něj krátký rukáv, který máš třeba z Vltava Runu. Je pohodlné, dlouhé a přidá ti vrstvu navíc. To, že je bílé a dobře viditelné je plusový bod ;-) 

Když už jde opravdu do tuhého, sáhni po tenčí mikině. Pod tu si vezmi jen triko nebo nátělník. Ideálně kompresní na tělo. U mikin si dej pozor, jak a na co jsou šité. Některé jsou totiž tak chytré, že pod ně nic nepotřebuješ (holky jen podprsenku). Tyto mikiny jsou nejefektivnější, jelikož nemáš na sobě tolik vrstev, jsi v teple a pohodlně se můžeš pohybovat.

Třetí vrstvou, která ti ochrání bedra jsou vesty.

Do výbavy pak přibal i nepromokavou tenkou bundu, která tě nejen ochrání před deštěm ale také větrem. Kdykoliv ji pak můžeš ovázat kolem pasu a běžet dál. 

Podzimní běh

Spodní část těla: 

Kombinací je hned několik. Ještě chvíli můžeš zůstat u šortek a doplnit je kompresními podkolenkami, ale dávám tomu tak tři týdny maximálně, než ti dojde zima i ke kolenům :)

Pak jsou ideální volbou ¾ a ⅞ kalhoty. Ty opět kombinovat s podkolenkami, když přijde už velká zima, jinak lýtka zatím zvládneš mít i odhalené. No a poslední variantou jsou dlouhé kalhoty. Buďto sáhni po tenkých legínách nebo volnějších kalhotech. U ponožek mysli na své kotníky a vybírej už ty vysoké

Boty

Ani u bot nezůstaň v létě a vybírej ty, které ti zajistí bezpečnost a pohodlí i například v dešti. Mrkni na výběr nejlepších běžeckých bot do bláta. Již klasikou je kolekce Nike Shield či Asis Lite-Show.

Podzimní běh

Výbava je základ správného podzimního běhu, ale nezapomínej i na správné chování: 

Po běhu se vždy přesuň dovnitř a cviky na protažení už dělej doma. Venku bych jednoduše ofoukl

Mysli na viditelnost! Tma bývá čím dál déle a je potřeba být ukázkový běžec a dát všem najevo, že jsi na chodníku. Měj vždy reflexní prvky a dobře viditelné blikačky.

Měj čelovku abys viděl pod nohy a zbytečně nezakopnul.

Zpomalit znamená vytrvat a na jaře přijít ve větší síle. Podzim a zima je tady od toho, abys trénoval objemy, nikoliv rychlost!

Dostatek vitamínu C ti zaručí dlouhou běžeckou sezónu :) 

 

Nezapomeň sledovat náš Instagram, kde se pravidelně objevují nové tipy! 

Ať ti to běhá!