Speciální akce na vybrané modely Nakupuj

Jakub Holuša otestoval: Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

Konečně jsem měl možnost pořádně otestovat další generaci silniční speciálky od Nike. Už předchozí model Nike Vaporfly 4% byly excelentní a velice oblíbené boty. Jsou vyvinutý hlavně na delší silniční závody, jsou velice lehké, vysoká podrážka skvěle tlumí a hlavně díky carbonovému plátu přidává do kroku. Jsou rychlé a pohodlné a při maratonských tratích tolik netrpí vaše nohy otřesy a díky tomu tolik nedochází k vytuhnutí svalové hmoty. Do terénu nejsou vhodné vůbec a když je na trati spousta prudkých zatáček tak taky nedoporučuji.  A jaký je teda dle mého názoru hlavní rozdíl mezi starším a novým a modelem?

Vaporfly NEXT%

Myslím si, že nový model je ještě o třídu dál než předchozí, pocitově se v nich běhá ještě snadněji, ještě více přidávají do kroku a vytváří pocit, že po trati letíte.. Dělá to hlavně nový spodek boty, podrážka je odlišná, je ještě tvrdší, pevnější a hlavně delší v zadní části boty. Svršek je udělaný z naprosto odlehčeného materiálu a je otázka kolik kilometrů vydrží. Ale třeba jazyk boty je více přizpůsoben vaší noze a je ideální běhat v nich bez ponožky. U předchozího modelu jsem při běhu měl pocit, že mne podrážka nakopává dopředu, jakoby mé chodidlo při doteku se zemí bylo posazené v houpačce a samo bez pomoci energie šlo do dalšího kroku. U nového modelu je to stejný, a navíc mi přijde, že tam teď ty houpačky jsou dvě. Při rychlejším tempu cítím, že mne bota nakopává ještě jednou při přechodu na špičku, což je jeden ze zásadních rozdílů. 

Vaporfly NEXT%

Celkově za mne naprostá bomba, jen si myslím, že tato bota, tím jak je vyvinuta pro naprosto elitní běžce má svůj nejlepší efekt až při tempu okolo 2:50/km a rychlejším. Samozřejmě, že při jakémkoliv tempu se v ní budete cítit naprosto skvěle, ale nevyužijete ten pravý efekt pro který je zrozena. Odběhal jsem v nich třeba 5ti stovky za 1:15, což je 2:30/km a cítil jsem se v nich lépe než kdybych běhal v tretrách :)  

Ale je to zároveň velká stylovka, uděláte dojem, fosforově zelená barva je top, nikdo vás nepřehlédne a pokud si chcete obout to, v čem běhají ti nejlepší borci, neváhal bych!

Jakub Holuša 

Přední český atlet se specializací 1500m trať

M MONT BLANC CARBON
altra
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Udržitelnost
AIR MAX 270
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
WMNS AIR FORCE 1 '07
nike
Cloudboom Echo 3
onrunning
Nové
Vaporfly 3 Premium
nike
Vaporfly 3
nike
Nové
SWOOSH WRISTBANDS
nike
SUPERBLAST
asics
Nové
Invincible 3
nike
Nové
FuelCell Rebel v4
newbalance2
Předchozí
Další