Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem
Milý Běžíšku aneb 9+1 tipů na vánoční dárky

Milý Běžíšku aneb 9+1 tipů na vánoční dárky

14. 11. 2021 8 min. čtení

Je nejvyšší čas začít se poohlížet po dárcích. Pokud máš mezi svými blízkými nadšené běžce, neuděláš krok vedle dalším běžeckým vybavením, kterého, řekněme si upřímně, není nikdy dost.

Jakými vánočními dárky potěšíte běžce v roce 2021? 

Dny jsou kratší, zima silnější, ale i přesto nás čeká jedno z nejkrásnějších období roku - Vánoce. Máte v okolí nadšeného běžce hobíka, nebo profesionála? Inspirujte se našimi 10 tipy na dárky pro milovníky běhu a udělejte radost! Běžeckého vybavení není totiž nikdy dost.

1. Běžecké boty

Neexistuje běžec, který neocení nové boty. Prostě ne a tečka. Pro deštivé a chladné počasí vyvinula značka Nike kolekci Shield s nepromokavým povrchem, skvělou prodyšností a reflexními prvky. Existuje ale mnoho druhů bot a každý běžec má jiné preference. Někdy je těžké odhadnout, jaké boty pořídit, aby splnily očekávání. Pro takové situace nabízíme dárkové poukazy, se kterými nešlápneš vedle. Ani ty, ani obdarovaný! 

fgfNike Pegasus 38 z nové kolekce Nike Shield

2. Hlavně v teple

Nikdo si nepřeje být nemocný, natož běžci. Proto se k zimním běhům pojí také výběr vhodného oblečení. Pořiďte například teplou funkční čepici, čelenku, nebo nákrčník. Tyto doplňky pomáhají předcházet různým nachlazením a měly by být ve skříni každého běžce.

3. Připravit na déšť

Není špatné počasí, pouze špatně oblečený běžec. Platí to v jakémkoliv období, ale v zimě přeci jen o něco více. Znáte to, zima, déšť, sníh. Nejeden běžec se kvůli takovému počasí rozhodne běh vynechat. Přitom je to zbytečně a vy to můžete změnit! Lehká a nepromokavá bunda je dalším bodem ze základů běžcova šatníku. Kromě ochrany před nepříznivým počasím funguje také jako skvělý designový kousek, což ocení především ženy. Bunda CRAFT Glide splňuje veškeré tyto požadavky, proto ji zařazujeme mezi top tipy na dárek pro běžkyni.

gfgrTop4Running ambassador Martin Zajíc v nové Nike Shield kolekci

4. Stop holým kotníkům

Odhalenými kotníky v zimě si běžec zakládá na zdravotní problémy, které mu mohou znepříjemnit život na delší dobu. Pořiďte speciální běžecké ponožky, které drží kotníky v teple a tím ho chrání. Zajímavou a veselou alternativou jsou podkolenky, které najdete v nejrůznějších barvách. Oživení běžeckého outfitu zaručeno!

5. Ve víru hudby

Každý běžec má někdy chvíle, kdy se mu jednoduše nechce vyběhnout. V zimě to platí dvojnásob. Jak ho namotivovat? No přeci hudbou! Nikdo se ale nechce během běhu zamotat do drátků nebo v jednom kuse upravovat sluchátka v uších. Pořiďte speciální sluchátka na běh a zpříjemněte běžci (nejen) zimní výběhy poslechem jeho oblíbeného playlistu. 

6. Sbaleno na cesty

Běžci se mimo běhu věnují také doplňkovým sportům a regeneraci. Chození do fitka, plavání, joģa atd. Na tyto činnosti člověk potřebuje podstatně více věcí, než na běh. Oblečení na převlečení, ručník, lahev na pití, osobní věci.. no, je toho dost. Pořiďte běžci sportovní tašku oblíbené značky, do které si zabalí všechny věci, které potřebuje.

7. Na dlouhé běhy s výbavou

Zima je perfektním časem pro dlouhé výběhy, kdy většina běžců zvyšuje objem naběhaných kilometrů a začíná se připravovat na jaro, tedy začátek nové sezóny. Vlastnit tzv. camelbag, hydrovak či vak poslední záchrany, jak bývá nazýván, je na delší běhy nutnost. Malý běžecký batoh, do kterého se vejde dostatek pití, svačina a osobní věci, které je velice dobré mít z bezpečnostního hlediska u sebe. 

Bezpečnostní tip Top4Running.cz - Čelovka na jakýkoliv běh! Velice brzy se stmívá a běžec musí vidět a zároveň být viděn. Mít toto světýlko po ruce, respektive na čele, je nutnost a může doslova zachránit životy.

gfgfgrTop4Running ambassador Ivana Kopková v noci bez čelovky nevyběhne

8. Každý kilometr se počítá

Běhat s telefonem v ruce je velmi nepraktické a rušivé. Jenže jak zjistit počet naběhaných km? Pořiď běžci sportovní hodinky. Nabízíme širokou škálu sporttesterů značek Garmin a Apple. Stačí si jen vybrat, jaké funkce u hodinek běžec preferuje – GPS, měřič tepové frekvence, výpočet rekonvalescence? Je toho velká spousta.

9. Daruj příBĚH

Emil Zátopek, Miloš Škorpil, Scott Jurek, Kilian Jornet, SPARTAN od Joe de Seny, Najdu odvahu od Lenky Vacvalové. Pojmy, které jsou mezi běžci široce rozšířené, a které namotivují téměř každého obout tenisky a vyběhnout. Pořiď běžci knihu o neskutečných běžeckých výkonech a skvělých příbězích, které píše běh sám. Nejlépe se po běžeckém výkonu regeneruje právě s knihou v ruce!

10. Vychytávky na běh

Mezi běžecké vychytávky patří speciální sportovní výživa či regenerace. A kdo by nemiloval dobré pití a relax? Darujte nápoj Edgar Powerdrink, který dodá běžci potřebnou energii na běh a přitom mu nezatíží žaludek. Pro regeneraci zvolte masáž či wellness víkend v horách, což je odpočinek jak pro tělo, tak pro duši.

Tak, 10 tipů pro běžce hobíka i profíka už znáš. Teď záleží pouze na tvém výběru, ale víme, že s ničím z výše uvedeného nešlápneš vedle. Vybral si na něco z tohoto seznamu? Dej nám vědět a sdílej s námi radost, budeme rádi za tvé dojmy!

Náš Instagram

Přejeme všem běžcům i neběžcům, ať vám to běhá jak na trati, tak v osobním životě. 

Nejlepší dárky pro běžce