END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď

Mizuno Pečecká desítka aneb běžecká sezóna začíná

Druhou březnovou sobotu se konal již 39. Memoriál Jardy Kvačka – Pečecká desítka. Tento tradiční běh se koná v malém městě Pečky na Kolínsku a každoročně láká na tisícovku závodníků z širokého okolí. Ani letošní ročník nebyl výjimkou. Sešla se zde kvalitní běžecká konkurence. Za všechny jmenujme v ženské kategorii startující Evu Vrabcovou Nývltovou a Petru Kamínkovou a v mužské Róberta Štefka.

V Pečkách se opět sešla sešla kvalitní běžecká konkurence. Za všechny jmenujme v ženské kategorii startující Evu Vrabcovou Nývltovou a Petru Kamínkovou a v mužské Róberta Štefka.

Rozběhneme to a uvidíme

Oproti předcházejícímu týdnu bylo počasí běžecky ideální, teplota kolem 10 stupňů, skoro jasno a téměř žádný vítr. To se pak atakují osobní rekordy samy. Můj aktuální byl naprosto nečekaně z minulého týdne, kdy se mi podařilo zaběhnout čas 38:47. Do Peček jsem tak jel s cílem tento čas obhájit, případně o nějakou tu sekundu vylepšit.

Startérství se ujala v pravé poledne sama Jarmila Kratochvílová, mistryně světa na 400 a 800 m. S výstřelem všichni vypálili jak zběsilí, až mi hodinky ukazovaly první kilometr za 3:45. A druhý úplně stejně. Naštěstí další kilometr už byl o pár sekund pomalejší, taky mírně foukalo proti. Do obrátky se běželo ještě hodně pohromadě, poté se startovní pole začalo drolit, zejména v kopci těsně za metou 6. km. Poslední 3 kilometry už byly jenom o tom, udržet nastavené tempo a nevytuhnout. Mezičasy vypadaly podobně jako před týdnem.

Moje výbava na Pečky. Taková svačina na 10km? Sem prostě mlsoun.

Osobák, jenž vydrží týden

V průběhu posledních dvou kilometrů jsem pomalinku zrychloval až do samotného závěru a do poslední zatáčky před cílem vyrážel osamocen. Když jsem protínal pásku, na časomíře svítilo 38:41. Reálný čas ještě o další 2 sekundy lepší. Neuvěřitelný! Minulý týden je zapomenut, můj aktuální osobní rekord na 10 km činí 38:39. 123. místo pak značí silnou konkurenci.

Tak zase za rok!

Podoběhová atmosféra je taktéž skvělá. Nejenom, že dostanete tradiční ionťák nebo čaj, ale mají tu asi milion (dobře 10 ?) různých druhů perníků! A všechny jsou skvělé! A neméně lahodný je i postřižínský zlatavý mok! Také je tu několik stánků, ať už tradičních, pouťových, tak např. i stánek Mizuno, kde jste si mj. mohli vybrané modely bot zapůjčit na závod, nebo si je rovnou koupit. Pokud jste v Pečkách nevybrali, mrkněte sem na novou Mizuno kolekci.

Zvu všechny milovníky sladkého a dobrých časů příští rok do Peček! V sobotu se prostě běželo skvěle. A jaké vás čekají další letošní výzvy?

Standa @stanikubi, Top4Running Club Coach

PS: Mrkni níže na nové kousky od Mizuno:

WAVE REBELLION PRO
mizuno
Udržitelnost
WAVE REBELLION FLASH
mizuno
Udržitelnost
Dárkový poukaz v hodnotě 5000 Kč
top4running-prod
WAVE DUEL PRO
mizuno
Nové
WAVE REBELLION PRO
mizuno
Udržitelnost
WAVE REBELLION PRO
mizuno
Udržitelnost
WAVE REBELLION
mizuno
WAVE RIDER NEO 2
mizuno
WAVE RIDER NEO 2
mizuno
WAVE SKY 5
mizuno
Wave Sky 5
mizuno
WAVE SKY 6
mizuno
Udržitelnost
Předchozí
Další