Speciální akce na vybrané modely Nakupuj
Nepostradatelné: Recenze Nike Air Zoom Tempo Next%

Nepostradatelné: Recenze Nike Air Zoom Tempo Next%

20. 9. 2020 7 min. čtení

Myslíš, že můžeš být ještě překvapen po všech těch bombách, co v Nike v poslední době představili?

Myslel jsem si, že po Nike ZoomX Vaporfly NEXT% to bude těžké, možná jen malý krůček vpřed. Představili Nike Air Zoom Alphafly Next%, udělali 4 kroky vpřed a jakmile nás všechny tyto nové modely zastínily, vypustili do světa Nike Air Zoom Tempo Next% a já si řekl: nemohou už mě překvapit, nebudou tak skvělý. Pak je člověk vyzkouší a přijde další rána.

Nike Air Zoom Tempo Next%

Nechají tě s otevřenými ústy; pohodlné, lehké, účinné, hnací, reaktivní a navíc tě nejlépe ochrání.

Tyto boty se stanou mými společníky do tvrdých tréninků, asimilací šťastných rytmů a s přímým dosahem na nejnáročnější závodní boty. Jde o model, který si chválí sám Eliud Kipchoge a skvěle se hodí na tvé náročné tréninky.

Nike Air Zoom Tempo Next%

Nike Air Zoom Tempo Next percent představují tréninkový vývoj oceněného modelu Nike Air Zoom Alphafly Next%. Rozdíl oproti jeho společníkovi spočívá v tom, že model Tempo Next% byl optimalizován tak, aby poskytoval větší pohodlí a odpružení v nejnáročnějších každodenních trénincích a soutěžích.

Přišly nahradit dvě neuvěřitelné boty, jako je Nike Zoom Pegasus Turbo 2 a Nike Zoom Fly 3, jedním tahem, což vede k závěru, že jsou vhodné jak pro tempo, tak pro náročnější série. Pro více než jednoho to budou soutěžní boty, jelikož umožňují značné rytmy a hodí se na všechny druhy vzdáleností. A pokud sis myslel, že jsou podobné Alphafly, zde je několik rozdílů:

 • Jsou pohodlnější a méně agresivní
 • Více určeny pro každodenní trénink
 • Pokrývají mnohem větší publikum
 • Všestrannější
 • Větší paleta typů závodů a tréninků

Pokud jde o technické aspekty:

 • Hmotnost: 279 gramů
 • Drop: 10 mm
 • Kombinace pěn v mezipodešvi
 • Zesílená horní část ve strategických oblastech
   

Při dopadu došlápneme na dva klíčové body této superobuvi, abychom dosáhli maximální odezvy na impuls, návratu energie a špičkového odpružení, které minimalizuje stav únavy při tvrdém tréninku nebo závodu.

Koupit Tempo

Nike Air Zoom Tempo Next%

První bod, který zdůrazňuje sílu Nike Air Zoom Tempo Next%, jsou vzduchové kapsle vpředu boty, které jsme mohli vidět již v Zoom Air u Alphafly nebo dříve, když byly umístěny uprostřed pěny mezipodešve. Ke změně polohy těsně pod prsty došlo proto, aby ti pomohli nabídnout maximální návrat energie s každým krokem.

Nike Air Zoom Tempo Next%

Druhým silným bodem je pěna mezipodešve, kde se spojily: ZoomX vpředu, který je mnohem měkčí a citlivější a Zoom React vzadu, který je pevnější a odolnější. Obě technologie nám poskytují dobrou dávku rovnováhy mezi lehkostí a polstrováním.

Deska z uhlíkových vláken není nutná pro plastovou kompozitní desku, která se táhne po celé botě, díky čemuž je bota méně tuhá a umožňujíce tak zaznamenat větší počet kilometrů při vyšších rychlostech.
 

Nike Air Zoom Tempo Next%

Tempo Next% jsou navržené tak, aby překonávaly rekordy, kombinují design a vytrvalost ve prospěch nejrychlejších a nejvíce nekonformních běžců. Silueta, která kombinuje výkon a styl, létá na asfaltu a zvyšuje efektivitu každého z tvých kroků. Nemůžeme zapomenout na síťovinu Flyknit v horní části Tempo Next%, odlišnou od Nike Zoom Fly 3 nebo Nike React Infinity Run Flyknit, se závodnějším vzhledem, velmi podobným Atomknit Alphafly, který poskytuje prodyšnost a výdrž. Když si botu poprvé obuješ, může v tobě budit dojem, že je těžké dát nohu dovnitř, ale tento pocit časem zmizí. A i když se zdá, že látka může být křehká, je velmi pohodlná a odolná. Systém šněrování, který tato běžecká obuv používá, je také důležitý, jedná o asymetrické šněrování, které snižuje tlak na horní část chodidla. Dva tipy, použij dlouhou ponožku a svaž si tkaničky dvojitým uzlem.

Nike Air Zoom Tempo Next%

Po dokončení běhu budeš mít pocit, že jsou tvoje nohy méně zatěžovány ve srovnání s předchozími namáhavými tréninky. Připrav se na nezapomenutelné tréninky. Jedny z těch, které ti zanechají úsměv od ucha k uchu a pocit, že jsi na správné cestě, abys přkonal všechny své cíle. Běháš, trénuješ, asimiluješ tréninky a časem poběžíš ještě rychleji.

A protože je nám všem jasné, že si cestu chceš užívat, s Nike Air Zoom Tempo Next% získáš více než jednu radost, když se podívátš na hodinky a uvidíš vše, čeho jsi právě dosáhl. Tempo v Tempo. Ujišťuji tě, že se ti to bude líbit!

Koupit Tempo

Chemi (Ambasador Top4Running)

Být členem Top4Running Club se vyplatí

S námi budeš vždy rychlejší. Přidej se do našeho věrnostního programu a čerpej spoustu skvělých výhod.

Přidej se do klubu

M MONT BLANC CARBON
altra
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Udržitelnost
AIR MAX 270
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
WMNS AIR FORCE 1 '07
nike
Cloudboom Echo 3
onrunning
Nové
Vaporfly 3 Premium
nike
Vaporfly 3
nike
Nové
SWOOSH WRISTBANDS
nike
SUPERBLAST
asics
Nové
Invincible 3
nike
Nové
FuelCell Rebel v4
newbalance2
Předchozí
Další