Nike Joyride - skvělá bota pro rest day a jiné odpočinkové běhy

Když jsem poprvé uviděla Nike Joyride, přišlo mi to jako opravdový joke. Nike je dost inovativní, ale toto už mi přišlo až moc.. než jsem slyšela technologii za touto inovací a než jsem si je sama obula.

Nike Joyride

Inovace v podobě tisíce kuliček, které jsou rozmístěné ve 4 polštářích v podrážce, zajišťují maximální tlumení při dopadu. Pěnové kuličky se přizpůsobí každé noze. Je to stejně jako kdyby sis představil sedací vak, který se postupně vytvaruje podle tvaru tvého těla. A stejně tak, jak se ti z něj pak nechce zvednout, tak se ti ani tyto boty nebudou chtít vyzout :). 

Kromě tohoto unikátního systému tlumení mají boty svršek z materiálu flyknit - známý svou extrémní lehkostí a pohodlností beze švů. Boty jsou pohodlné i svým zpracováním a obepnutím kolem kotníku. Působí tak nejen vizuálně ale i pocitově extrémně pohodlně a tlumeně. 

Já sama v botech běhám ve dnech, kdy bych si jindy naordinovala rest day. Takže po závodech, intervalech a jiných těžších trénincích. Díky tlumení v podobě kuliček je zajištěna návratnost energie, ovšem ne na úkor mých sil. Ty boty to prostě “odmakají za mě” .

Nike Joyride

Boty najdou místo v botníku jak u ostřílených běžců, kteří je využijí právě ve svých odpočinkových běžcích, tak u nováčků, kteří hledají správné tlumení a pohodlí pro své první kilometry.

Malinko limitující je pro mě, coby běžkyni, bílá barva. Která je sice krásná ale po pár bězích už pozná svoje. Naštěstí Nike přišlo i s dalšími barevnými kombinacemi

Mějte skvělý běžecký podzim!

Iva_runstheworld