SUMMER SALE - tisíce běžeckých produktů v nabídce Nakupuj
Srovnání běžeckých bot: Nike Pegasus vs. Nike Vomero

Srovnání běžeckých bot: Nike Pegasus vs. Nike Vomero

13. 6. 2024 8 min. čtení

Nike Pegasus a Nike Vomero jsou oblíbené modely běžeckých bot z dílny Nike. Každý však vyhovuje trochu jiným běžeckým preferencím. Omrkni jejich vlastnosti, výhody a rozdíly.

V oblasti běžeckých bot je Nike titánem, který neustále inovuje a snaží se uspokojit potřeby běžců po celém světě. Dnes máme na běžeckém menu dva jeho známé modely - Nike Pegasus a Nike Vomero. Ty se často ocitají v centru pozornosti a každý z nich má své příznivce. Co je však odlišuje a který z nich je ten pravý pro tvou běžeckou cestu? Pojď se ponořit do tajů těchto dvou běžeckých bot a odhal tuto záhadu.

Nike Pegasus: Všestranný okřídlený kůň

Jako první si blíže představíme model Nike Pegasus. Název, který je synonymem všestrannosti a spolehlivosti. Modely z řady Pegasus osloví zejména hobby běžce a začátečníky, ale na své si s nimi přijdou i pokročilí atleti v rámci jejich tréninků.

Nike Pegasus - základní vlastnosti

Začneme tím, že Nike Pegasus je běžecká bota určena na tréninky. Kromě klasické silniční verze Nike Pegasus existuje také ta trailová - Nike Pegasus Trail. V každém případě se jedná o všestrannou a univerzální botu na každodenní běhy. Mezipodešev je vybavena proslulým tlumením Nike Zoom Air spolu s technologií Nike React. Tato kombinace ti poskytne citlivé odpružení a dodá tvému kroku plynulost. Prodyšný svršek ze síťoviny pohodlně obejme nohu a zajišťuje ventilaci, zatímco pásek ve střední části nabízí bezpečné a šetrné uchycení. Díky odolné gumové podrážce s vaflovým vzorkem se můžeš spolehnout na vynikající trakci na různých površích - od silnice až po lehký terén, například rovnou polní či lesní cestu (silniční varianta). Drop je 10 mm (u aktuálně nejnovější řady Pegasus 41).

Vhodné použití Nike Pegasus

  • Každodenní trénink: Díky vyvážené kombinaci tlumení, odezvy a pohodlí se okřídlený kůň stane spolehlivým parťákem pro tvé každodenní kilometry.
  • Rychlostní trénink: A pokud si na tréninku sednete, obout ho můžeš i na tempové běhy, intervaly a závody až do maratonské vzdálenosti. A to kvůli jeho lehké konstrukci a citlivému odpružení.

Pro které běžce je model Pegasus vhodný?

  • Hobby běžci s neutrálním došlapem: Pegasus je určen běžcům, kteří vyžadují neutrální oporu a zároveň hledají univerzální botu pro své tréninkové potřeby.
  • Rychlostní běžci: Zároveň se hodí pro ty, kteří zařazují rychlostní tréninky a chtějí zlepšit své tempo. V takovém případě oceníš zejména reakce a hbitost modelu Pegasus.

Modely Nike Pegasus

Nike_Pegasus_41

Nike Vomero: Nadupané pohodlí na dlouhé běhy

Na druhém konci spektra je Nike Vomero. Bota proslulá svým plyšovým odpružením, díky čemuž je oblíbená mezi běžci všech úrovní na dlouhých vzdálenostech, kteří hledají pohodlí bez kompromisů.

Nike Vomero - základní vlastnosti

Jedná spíše o tréninkovou botu na každodenní silniční běhy, ale můžeš ji obout i na závod - a to zejména na ten delší. Model Vomero se chlubí velkým množstvím pěny Nike ZoomX v mezipodešvi, která ti poskytne maximální odpružení a návratnost energie při každém kroku. Svršek ze síťoviny přilehne k noze, ale zároveň se postará o prodyšnost. Plyšové polstrování kolem límce ještě zvyšuje pohodlí. Odolná gumová podrážka nabízí spolehlivou trakci a odolnost, což zajišťuje dlouhou životnost i při velkém objemu naběhaných kilometrů. Drop je 10 mm (u aktuálně nejnovější řady Vomero 17).

Vhodné použití Nike Vomero

  • Běhy na dlouhé vzdálenosti: Model Vomero nejvíce zazáří při dlouhých bězích ve volnějším tempu, při kterých je hlavní důraz kladen na pohodlí.
  • Regenerační běhy: Po intenzivních trénincích nebo závodech nabízí obutí modelu Vomero uklidnění a pohodlí pro tvé unavené nohy.

Pro které běžce je model Vomero vhodný?

  • Neutrální až nízko-pronátory: Vomero je určen pro běžce s neutrálním došlapem a také běžce s lehkou pronací, kteří hledají maximální tlumení a podporu na dlouhých tratích.
  • Vytrvalostní sportovci: Maratonci a ultraběžci ocení plyšové tlumení modelu Vomero, které pomáhá zmírnit únavu při dlouhých hodinách na trati.

Modely Nike Vomero

Nike_Vomero

Rozdíly mezi Nike Pegasus a Nike Vomero

  • Hmotnost: Pegasus je ve srovnání s modelem Vomero lehčí a hbitější, takže je preferovanou volbou pro rychlostní tréninky a v krajním případě i závody.
  • Tlumení: Vomero upřednostňuje tlumení před odezvou, takže je ideální pro běžce, kteří hledají plyšové pohodlí, které tlumí tvrdé dopady při dlouhých bězích.

Po modelu Pegasus sáhni spíše v rámci kratších a svižnějších tréninků. Naopak model Vomero obuj na dlouhé a volnější běhy.

Top4Running TIP: Podívej se i na další běžecké boty značky Nike. V široké nabídce najdeš jak aktuální bestsellery, tak dlouholeté běžecké oblíbence. 

Asi tě nepřekvapíme, že v pomyslné bitvě Nike Pegasus vs. Nike Vomero není jasný vítěz. Jde pouze o to, který model bude lépe splňovat tvé individuální potřeby a preference. Ať už dáváš přednost všestrannosti a rychlosti u modelu Pegasus, nebo se rozhodneš pro extra pohodlí modelu Vomero, nešlápneš vedle. Takže si zavaž tkaničky, vyraz ven a nech své nohy rozhodnout, která bota tě lépe provede tvým dalším běžeckým dobrodružstvím.

Kompletní outfit? Máme! Omrkni kolekci běžeckého oblečení značky Nike

Pánské Nike oblečení Oblečení Nike pro dámy


PRODUKTOVÉ RADY