Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem
Nike React Infinity Run - už žádné běžecké zranění

Nike React Infinity Run - už žádné běžecké zranění

3. 1. 2020 4 min. čtení

Představ si svět, kde se každý běžec zrychluje. Docela vzrušující. Ale také vydatná výzva, vzhledem k předpokládané překážce zranění. Jsou však zranění skutečně nevyhnutelná?

Tato otázka pobídla Nike, aby zaměřil úsilí na potenciál snížení zranění běžců, a jejich nejnovější běžecká obuv, Nike React Infinity Run, je krokem k tomuto cíli.

Když Nike v roce 2017 debutovala Zoom Vaporfly 4%, závodníci jásali - bota byla postavena pro překonávání osobních rekordů a překračování limitů. Ve stejném roce přišly Nike React s proprietární pěnou nabízející odpružení měnící hru a návrat energie debutoval. Technologie odpovídala téměř nemožné touze: pocitu, který byl měkký, odolný, lehký a pružný.

Nike React Infinity Run zahrnuje ty nejlepší vlastnosti těchto dvou technologií - jemně vyladěnou směs biomechanické účinnosti a odpružení - pro průlomovou botu, která nabízí demokratičtější řešení stability a pokrok oproti tradičním návrhům řízení pohybu.

Nike React Infinity

Nike React Infinty Run poskytuje měkkou a pohotovou platformu a dodává ji s rozšířenou mezipodešví. Podobně jako u 4% má Infinity zaoblenou podrážku, která poskytuje plynulejší přechod od došlapu nohou k patě.

Tato inspirovaná kombinace má okamžitý dopad na běžce. Obuješ botu a pružina v pěně React je připravena na pohon nekonečných kilometrů daleko. Geometrie zaoblené podrážky Infinity povzbuzuje mírné naklonění dopředu, posunutí pohybu od paty ke střední části chodidla až ke špičce; to vytváří přirozený dopředný pocit pohonu. Širší platforma a podpůrná pěna, která ji doprovází, poskytuje uklidňující pocit - bota jemně vede chodidlo v hladké, rovné linii, což omezuje kolísání a pohyb ze strany na stranu.

Nike React Infinity Run

Díky zmíněným atributům je Nike React Infinity Run ideální pro běhy, které nejsou intervalovým či tempovým tréninkem, objemovkou či závodem. Bota je ideální pro každodenní běhy střední vzdálenosti s průměrnou námahou.

Výsledky studie britské Columbia Sports Medicine Research Foundation (BCSMRF) s 226 běžci obutých Nike React Infinity Run a Nike Structure 22, prokázaly o 52% nižší míru zranění u běžců s Nike React Infinty Run než v Nike Structure 22. Běžci zároveň potvrdili, že cítili menší bolest v kolenou a chodidlech.

Ostřílení běžci ví, že pro optimální výkon a prevenci zranění je zásadní měnit typy běhů. Totéž pravidlo platí pro boty, ve kterých běhají. Široká nabídka běžeckých bot Nike uspokojí nejrůznější tréninky, které pomáhají dosáhnout špičkových výsledků, a díky Infinity má tato nabídka klíčovou novou základnu.
 

Být členem Top4Running Club se vyplatí

S námi budeš vždy rychlejší. Přidej se do našeho věrnostního programu a čerpej spoustu skvělých výhod.

Přidej se do klubu

Alphafly 3
nike
M MONT BLANC CARBON
altra
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Udržitelnost
AIR MAX 270
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
WMNS AIR FORCE 1 '07
nike
Cloudboom Echo 3
onrunning
Udržitelnost
Vaporfly 3 Premium
nike
ZoomX Dragonfly
nike
Vaporfly 3
nike
SUPERBLAST
asics
FuelCell Rebel v4
newbalance2
Předchozí
Další