Nike ZoomX Invincible Run

Nike ZoomX Invincible Run

16. 2. 2021 4 min. čtení

Navrženy tak, aby pomáhaly snižovat možnost zranění a usnadňovaly běh.

Nike vždy věřilo, že lidé mají potenciál dosáhnout čehokoliv. Každý rok je ale spousta běžců odstavená kvůli zraněním, která jim brání dosáhnout jejich cílů. Proto si položili několik otázek: Co kdyby byl každý den volna jen svobodné rozhodnutí? Jaké rekordy bychom mohli překonat?

Projekt: Run Fearless

Tyto myšlenky byly začátkem projektu: Run Fearless. Spolu s ním se společnost Nike vydala v roce 2019 na misi zaměřenou na vývoj inovativní obuvi pro prevenci úrazů a řešení tréninkových problémů. Všichni běžci tak mohou více trénovat a strach ze zranění nechat doma.

Nike ZoomX Invincible Run

Letos společnost Nike rozšiřuje svou nabídku, která pomáhá běžcům běhat nebojácně, přidáním Nike ZoomX Invincible Run. Vybaveno nejjemnějším a nejcitlivějším odpružením, jaké kdy společnost Nike vyvinula.
Testy ukazují, že Nike ZoomX Invincible Run redukuje zranění podobně jako Nike React Infinity Run, které v samostatné studii prokázalo snížení zranění o 52 % ve srovnání s tradiční obuví na kontrolu pohybu Nike Air Zoom Structure 22..
Nike ZoomX Invincible Run byly navrženy především pro delší tréninkové běhy. Z tohoto důvodu byl svršek Flyknit inovován a nyní nabízí zóny prodyšnosti v místech, kde se noha nejvíce zahřívá. Je pevný a odolný a poskytuje chodidlu bezpečnou fixaci. Límec je navíc polstrovaný, aby poskytoval měkký a pohodlný pocit - bez ohledu na to, jak dlouho běh trvá.

Protože jsou navrženy speciálně pro dlouhé tratě, mají dostatek tlumícího materiálu. Pěna Nike ZoomX je citlivá a lehká. Je to stejná pěna, která se používá i v teniskách světových rekordmanů: Nike Vapor a Alphafly, a je známo, že poskytuje optimální návratnost energie při každém kroku. Vyšší pěna poskytuje pohodlný a měkký zážitek z běhu i po mnoha kilometrech. Pěna má tvar, který poskytuje podporu všem třem fázím kroku běžce. Dostatečná stabilita chrání i unavené běžce před patologickým zatížením. Široký tvar v přední části chodidla a panel v patě poskytují další stabilitu.

Vaflová podrážka vytvořena pomocí údajů shromážděných od běžců pro trakci tam, kde to běžci potřebují. Tyto informace také pomohly usměrnit design a vzhled obuvi.

Vzhledem ke Corona situaci a novoročním předsevzetím v současnosti běhá více lidí než kdykoliv předtím. Co kdyby všichni dosáhli svého cíle, kteří si stanovili? Co kdyby každý, kdo začal běhat, nikdy nemusel přestat?

Pojďme společně na tuto misi: Kup si Nike ZoomX Invincible Run a získejte stabilitu a podporu na míle daleko.

Získej více ze svého běhu