END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů Kup teď

Nominace na halové mistrovství Evropy

Jako servisní partner Nike, který obléká české atletické reprezentanty, ti přinášíme nominaci na halové mistrovství Evropy, které se letos koná ve skotském Glasgow.

© Česká atletika

Do Glasgow by tento rok mělo odcestovat jednadvacet atletů. Oproti předešlému HME v Bělehradě, je česká sestava o tři závodníky v individuálních disciplínách chudší. Ovšem někteří atleti ještě mohou doufat v pozvání ze strany EA.

Mezi největší medailové naděje by měl patřit čtvrtkař Pavel Maslák, který bude již potřetí v řadě obhajovat mistrovský titul. Přemožitele nenašel na HME v Göteborgu, Praze ani Bělehradě. V průběžných evropských tabulkách mu patří třetí místo, což ho opět pasuje do role jednoho z favoritů na pódiové umístění. V podobné pozici odcestuje také Jan Tesař, jenž se v evropských statistikách této sezóny vyhřívá hned za Maslákem na čtvrtém místě a jistě by rád vylepšil svou osmou pozici z Bělehradu. Čtvrtkařskou sestavu doplňuje ještě Vít Müller. Svou premiéru na halovém mistrovství Evropy prožije ve stejné disciplíně Lada Vondrová.

© Česká atletika

Stříbro bude obhajovat koulař Tomáš Staněk. Svěřenec trenéra Tylčeho je momentálně v evropských tabulkách druhý za Němcem Davidem Storlem. Přestože svými starty letos šetřil, určitě pomýšlí na nejvyšší příčky.

Třetím obhájcem cenného kovu z minulého HME je Filip Sasínek, který si před dvěma lety v Bělehradě doběhl pro bronz. Letos to však nebude mít snadné, jelikož nepatří mezi favority. Druhým českým zástupcem na této distanci bude Jan Friš. Bez šancí na pěkné umístění nebudeme ani na patnáctce žen, kde se na startovní čáru postaví trio Simona Vrzalová, Diana Mezuliáníková a Kristiina Mäki. Papírové předpoklady favorizují hlavně čerstvou národní rekordmanku Vrzalovou, která se nachází v životní formě.

© Česká atletika

Na mužskou osmistovku vysíláme hned dva nadějné borce. Tím jedním je sedmý muž letošních evropských tabulek Filip Šnejdr, kterého doplňuje finalista loňského mistrovství Evropy v Berlíně Lukáš Hodboď.

Ve výškařském sektoru se v soutěži žen představí Michaela Hrubá, která si před dvěma lety z Bělehradu odvezla šesté místo. Na HME si opět zazávodí také výškař Martin Heindl. S nejlepšími evropskými tyčkařkami poměří své síly Romana Maláčová a Amálie Švábíková. V mužském dálkařském klání bude naším želízkem v ohni Radek Juška.

Těšit se můžeme také na šedesátku v obou kategoriích. Semifinálovou účast z HME v Bělehradě bude chtít zopakovat česká rekordmanka Klára Seidlová. Podobné ambice má mezi muži Zdeněk Stromšík.

Bez české účasti se neobejdou ani vícebojařské soutěže. Na základě svých halových výkonů obdrželi pozvánky od EA Eliška Klučinová a Jiří Sýkora.© Česká atletika

Nominace českého týmu na HME v Glasgow

Ženy

 • 60 m – Klára Seidlová
 • 400 m – Lada Vondrová
 • 1500 m – Kristiina Mäki, Diana Mezuliáníková, Simona Vrzalová
 • Výška – Michaela Hrubá
 • Tyč – Romana Maláčová, Amálie Švábíková
 • Pětiboj – Eliška Klučinová

Muži

 • 60 m – Zdeněk Stromšík
 • 400 m – Pavel Maslák, Vít Müller, Jan Tesař
 • 800 m – Lukáš Hodboď, Filip Šnejdr
 • 1500 m – Jan Friš, Filip Sasínek
 • Výška – Martin Heindl
 • Dálka – Radek Juška
 • Koule – Tomáš Staněk
 • Sedmiboj – Jiří Sýkora

Fandi s námi a nezapomeň, že jako registrovaný člen Českého atletického svazu máš u nás slevu 30 % na celou kolekci Nike přes bonusový program Atleti plus .

Air Zoom Maxfly
nike
Nové
ADIZERO PRIME SP2
adidas
Udržitelnost
ZOOM JA FLY 3
nike
evoSPEED Tokyo Future FASTER+ 2
puma
Air Zoom Maxfly
nike
Air Zoom Victory Racing Shoe
nike
ZoomX Dragonfly
nike
ZoomX Dragonfly Bowerman Track Club
nike
SONICSPRINT ELITE 2
asics
METASPEED LD
asics
Air Zoom Maxfly More Uptempo
nike
Nové
Air Zoom Victory Track & Field Distance Spikes
nike
Předchozí
Další