END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď

Nová reflexní běžecká obuv ALPHAEDGE 4D rozšiřuje nabídku produktů ADIDAS 4D 

ADIDAS 4D je název inovace v designu založené na datech, která slouží k tvorbě běžecké obuvi přizpůsobené na míru pro konkrétní sportovní disciplíny a potřeby sportovců.

adidas Alphaedge 4D

Inovace ADIDAS 4D se poprvé objevila v roce 2017 jako koncept inovačního inkubátoru FUTURECRAFT společnosti adidas. Mezipodešev je vytisknuta za použití světla a kyslíku technologií Carbon Digital Light Synthesis™, kterou vytvořila společnost Carbon sídlící v kalifornském Silicon Valley. Společně pak tyto firmy zkombinovaly data sportovců nasbíraná za několik let s nejnovější technologií 3D tisku, díky které lze vytvářet produkty na masivní komerční bázi. Z této technologie budoucnosti pak výrazně profitují jak sportovci, tak spotřebitelé.

Marco Kormann, ředitel Platform Innovation ve společnosti adidas:

„Jsme hrdí na to, že jsme využili koncept FUTURECRAFT a za dva roky ho výrazně rozšířili do celého našeho portfolia. ADIDAS 4D představuje milník v našem přístupu k designu a tvorbě našich produktů. S podporou naší partnerské společnosti Carbon jsme předvedli možnosti designu na základě dat a digitální výroby v globálním rozsahu. V příští iteraci této technologie se budeme zabývat tím, jak to využít k výrobě běžecké obuvi přímo pro jednotlivé sporty a sportovce.“

adidas Alphaedge 4D

ADIDAS 4D je unikátní řešení, které lze přesně vyladit tak, aby reagovalo na vzorce pohybu, hmotnost a způsob běhu jednotlivých uživatelů. To znamená, že v budoucnu adidas hodlá navrhovat mřížkovitou strukturu mezipodešve takovým způsobem, aby odpovídala pohybu při konkrétním sportu a zároveň byla vytvořena přímo podle dat daného uživatele. Jsme teprve na začátku, ale s inovací ADIDAS 4D ucítíte budoucnost.

Nejnovějším přírůstkem inovace ADIDAS 4D je aktualizovaná verze ALPHAEDGE 4D pro kolekci FW19. S novým reflexním designem na svršku tato verze obuvi ALPHAEDGE ještě víc vynikne, obzvlášť při tréninku za horších světelných podmínek.

adidas Alphaedge 4D

Tento produkt využívá následující prvky:

ADIDAS 4D - Technologie Carbon Digital Light Synthesis™ využívá digitální projekci světla, optické okno prostupné pro kyslík a programovatelnou tekutou pryskyřici k tisku vysoce výkonných a odolných polymerických produktů. Tato technologie využívá data k tomu, aby potřeby výkonnostní kategorie a poté i jednotlivých sportovců či spotřebitelů přetavila v mezipodešev pro daný pohyb, tlumení i stabilitu.

Svršek Primeknit vyrobený procesem FORGEDMESH - Tento skvěle odlehčený bezešvý reflexní svršek s prvotřídní technologií pletení vám dokonale sedne a postará se o oporu a pohodlí, které potřebujete při rychlých pohybech do stran a v ostrých zatáčkách. Každé vlákno je zkonstruováno zvlášť a po jednotlivých milimetrech při procesu zvaném FORGEDMESH, který pracuje s vláknem pokrytým elastomerem. Toto vlákno je sešito v různých úhlech a vrstvách, aby bylo při pohybu co nejsilnější, a maximalizovalo tak váš výkon.

Podešev Continental - Podešev z gumy Continental navazuje na 140 let zkušeností a vývoje technologie pneumatik Continental. Využívá speciální trakční zóny pro lepší záběr v zatáčkách a větší zrychlení bez ohledu na povrch či počasí.

ADIZERO ADIOS PRO 3
adidas
Udržitelnost
ADIZERO PRIME SP2
adidas
Udržitelnost
ADIZERO ADIOS PRO 2
adidas
ADISTAR CS W
adidas
Udržitelnost
adizero Takumi Sen 8
adidas
Udržitelnost
ULTRABOOST 22
adidas
Udržitelnost
ADIZERO ADIOS PRO 3
adidas
Udržitelnost
4DFWD 2 M
adidas
Udržitelnost
Dárkový poukaz v hodnotě 5000 Kč
top4running-prod
ULTRABOOST 22
adidas
Udržitelnost
ADIZERO PRIME X STRUNG
adidas
Udržitelnost
ADIZERO PRIME X STRUNG
adidas
Nové
Předchozí
Další