Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem

Příprava na Berlín pokračuje

Ve středu jsme se poprvé potkaly s vítězkou soutěže o startovné na Berlínský maraton, s Luckou. Sešly jsme se v prodejně Top4Running, abychom si vyzkoušely nejnovější Nike Pegasus Turbo a vybraly si pohodlné oblečení na trénink od značky Nike.

"Kouzelné boty Nike Pegasus Turbo na mě udělaly opravdu velký dojem. Oproti reklamním obrázkům jsou ještě krásnější a co se pohodlnosti týče, člověk si v nich přijde jako v bačkůrkách. Musím ríct, že tu hodinu, kterou jsem v Top4Runningu strávila jsem si přišla jako Alenka v říši divů” říká Lucka. Na naši maratonskou přípravu jsme dostali i cleý balík sportovní výživy a pitného režimu od Isostar.

Vyšetření laktátové křivky  

Po výběru outfitu nás čekal přesun do Vital Praha, kde jsme měly domluvené setkání s Mgr. Alešem Tvrzníkem, který nám udělal kompletní sportovní vyšetření - analýzu složení těla, zátěžové EKG a především nám naměřil laktátovou křivku. Vyšetření laktátové křivky je osvědčená metoda, díky které se stane váš trénink efektivním. Výsledky vyšetření nám pomohou poměrně spolehlivě určit vaše skutečné tréninkové zóny tak, abyste skutečně spalovali tuky nebo zvyšovali kondici a zbytečně se jen netrápili. Vyšetření probíhá na běžeckém trenažeru. Zatížení se postupně zvyšuje (zpravidla 4 – 6 intervalů - rozhodně ale ne do maxima). Na jednotlivých stupních zatížení se zaznamenává vaše tepová frekvence a hodnota krevního laktátu z odebrané krve z ušního lalůčku. Krevní vzorek je okamžitě po odběru analyzován špičkovým přístrojem Biosen c-line. Hodnota krevního laktátu i glukózy je tak známa již přibližně po 30 vteřinách, tedy hned na začátku dalšího stupně zatížení, což umožňuje eliminaci zbytečně vysoké intenzity zatížení v průběhu testu. Pro odběr skutečně stačí jen minimální množství krve a proto se jedná o bezbolestnou metodu.

Po skončení testu vám z naměřených hodnot vytvoří laktátovou křivku a doporučí optimální tréninkové zóny. Celé vyšetření trvalo cca 2 hodiny a povídání s panem Tvrzníkem bylo skvělé a pro nás laiky i velice dobře vysvětlené. Díky laktátové křivce teď víme přesně v jakých tempech, objemech a s jakou tepovkou dál trénovat. Obě nás tak trochu ujistil, že maraton máme na to uběhnout, a dokonce i v našich ideálních časech (3:35 a 3:40).

“Velmi mile mě překvapil naprosto profesionální přístup i ke mně mámě - amatérské běžkyni. Vše nám bylo do puntíku vysvětleno  a také jsme dostaly spoustu rad a doporučení, jak postupovat v tréninku směrem k Berlínskému maratonu.”

Teď už jen dotrénovat, co se dá, rozšlápnout Pegasky a psychicky se připravit.
Co vám budu říkat, Eva nás jejím fenomenálním výkonem v neděli na mistrovství Evropy parádně navnadila :)
 

Držte nám palce a sledujte naši přípravu na Berlín i nadále na Instagramu @Top4Running a našich osobních profilech ;)

Iva (@iva_Runstheworld) & Lucka (@lucie.davidkova)

Jaké kousky si můžeš vybrat z dámské kolekce i ty?