END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď
React Infinity Run 2 Review: Chemi testuje své nové běžecké boty Nike

React Infinity Run 2 Review: Chemi testuje své nové běžecké boty Nike

26. 1. 2021 6 min. čtení

Není žádným překvapením, že jsem miloval první verzi Nike Infinity, takže moje očekávání od nové verze byla velmi pozitivní a těšil jsem se na její příchod.

Pro mě je to jeden z nejlepších launches v roce 2021. Od svého vzniku byly Infinity vytvořeny s cílem snížit možná zranění a i nejnovější aktualizace v téhle cestě pokračuje.
Jsou určeny pro běžce s neutrálním došlapem a smíšeným využitím, jak na absolvování denních tréninků, tak k dosažení maximálního výkonu v nejnáročnějších závodech. Jedinou nevýhodou Infinity 1, která jim bránila v tom, aby byly opravdu top, byl jejich volný svršek. Proto špatně fixovaly nohu, při uklouznutí paty v některých případech způsobovala dokonce puchýře, a pohyb paty omezoval jejich všestrannost. I přesto tyhle tenisky miluji.

Takže není překvapením, že Nike se u této nové verze zaměřuje na zlepšení této chyby a pokračuje ve spojitosti s jinými prvky.

INFINITY RUN 2

React Infinity Run 2

Co je tedy nového u Nike Infinity Run Flyknit 2? Zachovává si stejnou mezipodešev a podrážku (široký základ), ale má nový svršek, který je více polstrovaný a má blíž k tradičnímu výkonnostnímu svršku. Došlo k přidání vláken Flywire kvůli lepšímu uzamčení chodidel, které předchozí verzi chybělo. Tato vlákna jsou mnohem efektivnější. Svršek je polstrovaný a není příliš vysoký, takže jsem mohl běhat bez ponožek nebo s nízkými ponožkami bez nežádoucího tření. Proto se zvýšila váha boty.
Není to obrovský upgrade z hlediska výkonu. Druhá verze je pouze špičkovou revizí. Občas je ale méně více. Tím chci říct: někdy je revize vše, co je potřeba k přechodu z dobré tenisky na špičkovou tenisku.

Nike REACT INFINITY RUN 2

První barva mě na paletě vůbec nezaujala, ale po tom, co jsem je měl v ruce, se mi design velmi líbil. Když se podíváš pozorně, uvidíš pastelově zelené skvrny. Nový svršek je velmi pěkný, jemně zachycuje tvou pokožku. Díky přidané výplni se zdá silnější, pohodlnější a přizpůsobivější k noze.
Při mém prvním běhu s Infinity Run Flyknit 2 mě napadlo, že je to běžecká teniska stvořená pro vysoký výkon. Po několika vyběhnutích tě mohu ujistit, že jsem tenisky prověřil na dlouhých kilometrech a fixace nohy byla skvělá.
Podpora skrz sponku na patě nezbytná pro stabilitu je to zvlášť patrná při chůzi v těchto botech, ale nějak zmizí, jakmile se rozběhnu. U téhle verze tedy nedochází k žádným změnám mezipodešvi: pokud ti tohle vyhovovalo u originálu, budeš v pohodě i s novým modelem.

Nike REACT INFINITY RUN 2

Rekapitulace; Mohu říci, že jde o špičkovou tenisku pro každodenní tréninky, která je díky svému hlubokému tlumení schopna překonat vzdálenosti delší než 30 kilometrů. Díky svému hlubokému odpružení může dokonce zrychlit tempo, pokud potřebuješ, protože polstrování je měkké a na vysoké úrovni.
Infinity Run Flyknit 2 je trochu nestabilní v úzkých zatáčkách kvůli vysoké výšce mezipodešvi, její podrážka používá měkký a pružný typ gumy, který nemá výstupky. Tato vlastnost zvyšuje trvanlivost rozložením opotřebení na větší plochu. Největší opotřebení, které jsem na svém páru viděl, je na bocích podrážky, kde není gumové pokrytí, ale celkově jsem spokojený s odolností Infinity Run Flyknit 2. Výkon je viditelný na suchém povrchu, ale jsou trochu kluzké na trávě, dlaždicích a mokrých površích.

Nike REACT INFINITY RUN 2

INFINITY RUN 2

Po uvedení všech dat mohu jen říci, že společnost Nike optimalizovala skvělou tenisku pro každodenní tréninky, velmi všestrannou z hlediska tempa, s vynikajícím tlumením a vylepšením své fixační chyby, takže ať už se ti Infinity 1 líbily nebo ti jen chybělo nějaké vylepšení, máš štěstí .
Klíčové výhody: Plynulé přechody při běhu, špičkové odpružení, vynikající fixace nohy a všestrannost.
Nevýhody: Přírůstek hmotnosti, nepříjemné pocity v klenbě.

Malá změna, díky níž vznikl vynikající produkt.

Chemi (Ambassador of Top4Running)