Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem
Recenze čelovek: Nejlepší svítilny na běhání a další sportovní aktivity

Recenze čelovek: Nejlepší svítilny na běhání a další sportovní aktivity

20. 4. 2023 6 min. čtení

Nejprodávanější modely čelovek pro hobbíky i zkušené běžce hezky pohromadě. Omrkni recenze a vyber si tu pravou čelovku, která ti posvítí na cestu při běhu ve tmě, šeru i mlze.

Čelovka. Základní prvek výbavy každého běžce. Využiješ ji při nejrůznějších běžeckých závodech - například Vltava Run či Night Runy a samozřejmě v zimě, kdy je většinu dne tma, šero a mlha. Ale! Poslouží ti i když zuješ běžecké boty - na temných cestách domů z práce, nebo když si potřebuješ posvítit ve sklepě.

Podle čeho vybrat čelovku?

Základní parametry, které jsme u čelovek porovnávali:

  • Dosvit
  • Světelný tok (lumeny)
  • Hmotnost
  • Výdrž baterie
  • Voděodolnost
  • Cena
  • A samozřejmě pohodlí při nošení, ovládání či způsob napájení!

Které modely čelovek patří mezi bestsellery?

Silva Trail Runner

Lehký a intuitivní model Trail Runner, s novým vylepšeným výkonem 400 lm. Je vhodný pro hobbíky, ale přesvědčí i ostřílené běžce, kteří jsou v běžeckých botách jako doma. Pružný a široký popruh s protiskluzovou funkcí drží svítilnu na místě a zamezuje posunům, které by tě mohly při aktivitě omezovat. Technologie Inteligent Light®udržuje optimální balanc mezi dlouhým dosvitem a širokým svitem na blízko. Další výhodou jsou 4 režimy svícení - maximální, střední, minimální a blikání. Na provoz potřebuješ 3 baterie typu AAA.

Dosvit: až 75 m
Světelný tok (lumeny): 400 lm
Hmotnost: 121 g (včetně baterií)
Výdrž baterie: cca 2,5 h (nejvyšší režim) / cca 24 h (úsporný režim)
Voděodolnost: Ano
Cena: 1 599 Kč

Čelovka Silva Trail Runner

Silva Trail Speed 5X

Pro opravdu náročné máme model Trail Speed 5X. Tato čelovka představuje vyvážený balanc mezi výkonem, dlouhou výdrží baterie a nízkou hmotností. Světelný tok má neskutečných 1200 lumenů, baterie vydrží v nejvyšším režimu 2,5 hodiny (poté až 24 hodin) a bez baterie váží jen 86 gramů. Samozřejmostí je technologie Intelligent Light®, která kombinuje široký světelný kužel na blízko a dosvit až 160 metrů! Pohodlný popruh drží čelovku pevně na hlavě či na helmě a její konstrukce je odolná vůči otřesům, které jsou při trailovém běhu více než časté. Není se čemu divit, že je tento model považován běžci jako nejlepší čelovka na trail.

Dosvit: až 160 m
Světelný tok (lumeny): 1200 lm
Hmotnost: 86 g (bez baterie)
Výdrž baterie: 2,5 h (nejvyšší režim) / až 24 h (úsporný režim)
Voděodolnost: Ano
Cena: 5 699 Kč

Čelovka Silva Trail Speed 5X

Top4Running TIP: Omrkni i další běžecké vybavení, ať tě při tréninku či závodě nic nezaskočí.

čelovky_silva

Silva Trail Runner Free Ultra

Výkonnou kompaktní svítilnu Trail Runner Free Ultra si do běžeckého batohu přibal, pokud se chytáš na další dlouhé běžecké dobrodružství. Je ultra lehká a ovládá se snadno a intuitivně. I zde se využívá technologie Intelligent Light®, která kombinuje daleký dosvit a široký světelný kužel. V nejvyšším výkonu (400 lm) dokáže fungovat přibližně 2,5 hodiny s dosvitem 80 metrů. Celková výdrž baterie je však až 12 hodin. Tři režimy svícení si můžeš měnit dle svých preferencí. Popruh kolem hlavy je pohodlný a snadno nastavitelný. Čelovku můžeš nabíjet dvěma způsoby - buď použiješ 3 baterie typu AAA, nebo nabíjecí Silva Hybrid USB Li-Po baterii, kterou si můžeš dokoupit zvlášť.

Dosvit: až 80 m
Světelný tok (lumeny): 400 lm
Hmotnost: 55 g (bez baterií) 
Výdrž baterie: 2,5 h (nejvyšší režim) / až 12 h (úsporný režim)
Voděodolnost: Ano
Cena: 3 399 Kč

Čelovka Trail Runner Free Ultra

Silva Scout 3XT

Nechce se ti investovat několik tisíc do svítilny, protože ji využiješ pouze na výběhy do lesa, nebo za barák párkrát za rok? V tom případě si bohatě vystačíš s modelem Silva Scout 3XT. Lehká kompaktní čelovka na běh i další outdoorové aktivity a to i za deště. V horní části je umístěno velké tlačítko pro bezproblémové zapínání a vypínání v rukavicích i bez. Svítit na cestu si můžeš pomocí tří režimů - maximální, minimální a červené světlo. A co nabíjení? Buď vložíš 3 baterie typu AAA, nebo pořiď kompatibilní nabíjecí Silva baterii.

Dosvit: až 65 m
Světelný tok (lumeny): 350 lm
Hmotnost: 84 gramů vč. baterií
Výdrž baterie: 5 h (nejvyšší režim) / až 30 h (úsporný režim)
Voděodolnost: Ano
Cena: 999 Kč

Čelovka Silva Scout 3XT

Tak co, máš vybráno? Nebo ti je to málo a nenašel/-a si zde TU čelovku dle svých představ? Máme toho víc.

Omrkni další čelovky na Top4Running!


PRODUKTOVÉ RADY