Voděodolná obuv - Vyber si svůj model a trénuj kdykoli! Nakupuj
Recenze: Sluchátka Sony LinkBuds S

Recenze: Sluchátka Sony LinkBuds S

1. 2. 2023 7 min. čtení

Recenze nového modelu sluchátek Sony LinkBuds S. Jaké mají funkce, co výdrž baterie a hodí se na běh?

Společnost Sony uvedla na podzim minulého roku na trh nová sluchátka - LinkBuds S. V Top4Running jsme měli možnost je testovat a nyní nadešel čas na zhodnocení! Takže, jaké jsou jejich výhody, nevýhody a hodí se vůbec na běh? Čti dál a zjisti to!

Sony LinkBuds S - Základní vlastnosti

Nejprve ti sluchátka trochu představíme po technické stránce. Klíčové vlastnosti v bodech jsou:

 • Typ připojení: Bluetooth (bezdrátové)
 • Funkce: Aktivní potlačení hluku (ANC), hlasový asistent, přepínání skladeb, přijímání hovorů,  ovládání hlasitosti
 • Frekvence: Od 20 Hz do 40 000 Hz
 • Mikrofon: Ano, integrovaný
 • Maximální výdrž baterie: 20 hodin
 • Výdrž baterie (sluchátka): 6 hodin
 • Výdrž baterie (pouzdro): 14 hodin
 • Hmotnost: 44,6 g
 • Barevné provedení: Černá a bílá
 • Součástí balení jsou: sluchátka, nabíjecí pouzdro, USB nabíjecí kabel, špunty ve třech velikostech

Sony LinkBuds S

SonyLinkBudsS

Recenze sluchátek Sony LinkBuds S

V Top4Running jsme přibližně tři měsíce sluchátka testovali, takže ti nyní přinášíme hned dvě recenze! Dozvíš se, jak kvalitní je zvuk, jestli baterie opravdu vydrží tak dlouho, princip ovládání nebo zda pohodlně drží v uších. Jdeme na to!

1) Sabča, milovník dlouhých trailových běhů a překážkových závodů, Spartan Ambassador:

Když jsem rozbalila krabičku, hned mě příjemně překvapilo, jak jsou sluchátka malá. Vzhledem k tomu, že si člověk může vybrat velikost špuntů, tak v mých malých uší sedí skvěle a i po několika hodinách poslechu me z nich nebolí uši! Parádně drží a to s nimi dělám opravdu psí kusy - běhám, skáču přes překážky či dynamicky a výbušně trénuji v posilovně. Z toho, jestli budou držet, jsem měla ze začátku strach, protože tato sluchátka se neřadí do těch čistě sportovních a běžeckých, jsou spíše lifestylové.

Ovládání je velice jednoduché a intuitivní. Sluchátka stačí spárovat se svým telefonem pomocí Bluetooth a jednoduché aplikace Headphones a párty může začít! Poté se automatický připojí, kdykoliv je vyndáš z pouzdra. Funkce jednotlivých sluchátek jsou následující:

 • Pravé sluchátko: Jedním poklepáním si hudbu pauzneš, dvojitým poklepáním přepínáš písničky a při podržení zapneš hlasového asistenta.
 • Levé sluchátko: Jedním poklepáním si volíš mezi režimem ANC (aktivní potlačení okolních hluků) a klasickým, dvojitým poklepáním přijmeš příchozí hovor a při podržení se hudba ztiší.

Funkce ANC, kdy sluchátka eliminují okolní hluky, se mi dost zamlouvá! Pokud běžím tam, kde to znám a je to bezpečné, tuto funkci si zapnu a užívám si naplno své oblíbené písničky nebo podcast. Pokud však přebíhám silnici, jedním klepnutím funkci z vypnu, abych měla přehled, co se kolem mě děje.
Nejsem zrovna technický typ, ale kvalita zvuku je za mě super. Zatím jsem nikdy neměla problém s tím, že by zvuk chrastil, šuměl, nebo vypadával. Tyto problémy jsem měla u minulých sluchátek, takže toto je příjemná změna. Zatím na kvalitu zvuku a funkčnost neměly vliv ani kapky potu, které mi do uší stékají během tréninku.
Co se týče výdrže baterie, nemůžu být spokojenější! Sluchátka používám na denní bázi, několik hodin. V průměru mi na jedno nabití vydrží 3 - 4 týdny. Navíc, pokud je baterie slabá, předem tě upozorní, takže nehrozí náhlá doba bez poslechu!
Také se mi moc líbí, že i v pouzdře jsou sluchátka stále malá, lehká a elegantní.

Sony_LinkBuds_S

Jedinou nevýhodu, kterou jsem zatím vypozorovala je, že reagují na běžeckou čelenku. Jsou citlivá a jakmile si během tréninku čelenku upravím a posunu na uši, poslech se buď zastaví nebo se spustí hlasové vytáčení. Občas se mi dokonce stalo, že jsem někomu nechtěně zavolala. Člověk pak musí zastavit, vyndat telefon a ukončit vytáčení nebo hovor. Neděje se to pořád, ale na můj vkus je to více, než by mělo.

Celkově jsem se sluchátky moc spokojená a doporučuji je jak na sport, tak běžný poslech. Od sluchátek vyžaduji, aby spolehlivě držela v uchu, byla pohodlná, kvalitně hrála, lehce se ovládala a abych je nemusela často nabíjet. Tato vše splňují. Pokud máš podobné preference, s LinkBuds S si budeš rozumět. Sony je zkrátka zárukou kvality, vyzkoušeno na vlastní uši!

2) Iva Kopková, zkušená běžkyně na dlouhé i krátké tratě, Top4Running ambassador:

Sluchátka mě velice mile překvapila. Oproti modelu Sony WF-SP800N, se kterým jsem nyní běhala téměr dva roky, jsou tyto menší, lehčí a skvěle drží v uších. Zvuk je z nich parádní a možnost přepnutí noise-cancelling modu je za mě top (především v práci). Sluchátka mi vyhovují téměř za každého počasí, pouze v zimě je ovládání přes rukavice horší a sensor není tolik responzivní. Pokud však máš hodinky s hudbou nebo telefon, můžeš si v klidu hudbu nebo podcast přepnout tam. I přes toto menší mínus sluchátka jednoznačně doporučuju všem běžcum!

Chci Sony LinkBuds S!