END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď
Tipy na běžecké aplikace pro začátečníky i pokročilé

Tipy na běžecké aplikace pro začátečníky i pokročilé

26. 11. 2021 8 min. čtení

Běh je pro člověka jedna z nejpřirozenějších fyzických aktivit. Stačí obout běžecké tenisky, nasadit čelenku a vyběhnout. Většina lidí disponuje chytrými telefony a hodinkami, díky kterým může svůj běh měřit. A nejen to! Kromě uběhlých kilometrů toho můžete měřit mnohem více. Jaké jsou ty nejlepší běžecké appky a co všechno umí? Čti dál!

Strava

Tohle má být název běžecké aplikace? No jasně! Název pochází ze švédského slova sträva, což v překladu znamená snaha a úsilí. Kromě běhu zde můžeš zaznamenávat také jízdu na kole. Mimochodem, mezi cyklisty jde o nejpoužívanější aplikaci. Nabízí širokou škálu funkcí, od klasiky jako jsou uběhnuté km, až po tep, převýšení, či podrobné statistiky jednotlivých výkonů, ke kterým se můžete kdykoliv vracet.

Kompatibilita s hodinkami: Garmin, Apple Watch, Fitbit, Amazfit
Dostupná pro Android: ano
Dostupná pro iOS: ano
Čeština: ne
Cena: 5 USD (110 Kč) / měsíc

Map my Run by Under Armour

Neboli Endomondo. Jedna z nejpoužívanějších aplikací, která nabízela skvělé funkce, byla na konci roku 2020 zrušena a nahrazena aplikací Map my Run. Nabízí zaznamenávání běhu, tvorbu výzev nebo přidání se k již existujícím. Je vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé, díky svým rozsáhlým funkcím a snadnému užívání. Bezplatná verze by měla být pro běžce dostačující, jediný mínus jsou vyskakující reklamy.

Kompatibilita s hodinkami: Garmin, Apple Watch, Suunto, Samsung
Dostupná pro Android: ano
Dostupná pro iOS: ano
Čeština: ne
Cena: zdarma, Premium verze 149 Kč / měsíc

Salomon clothes

Runtastic

Běžecká aplikace od firmy adidas, která nabízí kromě měření běhu také širokou škálu aktivit, jako je jízda na kole, lyžování, chůze, turistika, nebo třeba tanec. Runtastic se netočí pouze okolo běhu, ale funguje jako velice komplexní sportovní nástroj. Své aktivity můžeš sdílet s přáteli a soutěžit s nimi v různých výzvách. Aplikace je velice intuitivní a dostupná také v češtině. Jsi velký nadšenec? Předplat si Premium verzi, která navíc nabízí podrobnější přehled aktivit, tvorbu vlastního tréninkového plánu a během aktivity automatickou pauzu při zastavení.

Tip: Připravili jsme pro vás tréninkový plán na 5 km a pro pokročilejší tréninkový plán na 10 km.

Kompatibilita s hodinkami: Garmin, Apple Watch, Polar, Suunto
Dostupná pro Android: ano
Dostupná pro iOS: ano
Čeština: ano
Cena: zdarma, Premium verze 270 Kč / měsíc, 1590 Kč / rok

Runkeeper

Další běžecký nástroj, který využijete nejen na běh, ale také na chůzi, jízdu na kole, turistku atd. Kromě měřitelných klasik jako jsou počty km, převýšení, počet kroků si v této aplikaci můžeš definovat vlastní cíle a výzvy, které budete následně plnit. Motivace zaručena!

Kompatibilita s hodinkami: Garmin, Apple Watch, Fitbit
Dostupná pro Android: ano
Dostupná pro iOS: ano
Čeština: ne
Cena: zdarma

Nike Run club

Nike si dost zakládá na image značky a u běžecké aplikace tomu není jinak. Ikonický a propracovaný design je samozřejmost. V aplikaci můžeš měřit uběhnuté km, chůzi a máte k dispozici shrnutí a statistiky po výkonu. Co je tu jiné oproti ostatním aplikacím? Obrovská dávka motivace. Během výkonu k tobě mluví audio trenér, který tě vyburcuje k ještě lepším výkonům! Díky této motivační složce je Nike Run club vhodná aplikace pro začátečníky. Pozor, pouze v angličtině.

Tip: Přemýšlíš o koupi sportovních hodinek a značka Nike s tebou rezonuje? Pořiď si edici Apple Watch Nike. Veškeré funkce budeš mít k dispozici přímo v hodinkách, včetně skvělého Nike designu.

Kompatibilita s hodinkami: Garmin, Apple Watch
Dostupná pro Android: ano
Dostupná pro iOS: ano
Čeština: ne
Cena: zdarma

adidas shoes

Sportstracker

Aplikace z Finska, která nabízí opět více aktivit, než běh. Intuitivní, na ovládání jednoduchá aplikace, která u nás není tak známá, má jednu super vlastnost - je dostupná v češtině! Plánuj si trasy, analyzuj své výkony a sleduj svůj pokrok. Jedno minus ale přeci jen má - občas selhává načítání GPS. V celkovém měřítku ale plusy rozhodně převládají! Díky snadnému ovládání a češtině ji řadíme mezi aplikace pro úplně nováčky.

Kompatibilita s hodinkami: Garmin, Apple Watch
Dostupná pro Android: ano
Dostupná pro iOS : ano
Čeština: ano
Cena: zdarma

Pacer Pedometer & Step Tracker

Nebaví tě běh? Chůze je skvělá a efektivní alternativa. Pacer Pedometer & Step Tracker je aplikace na počítání kroků, kde můžeš sledovat, jak na tom jsi. Nabízí počítání kroků, kilometrů a počet spálených kilokalorií. Můžeš si také vytvořit cvičící plán a plnit výzvy. Aplikace pro milovníky chůze, kde budeš mít veškeré údaje na jednom místě.

Kompatibilita s hodinkami: Garmin, Apple Watch, Fitbit
Dostupná pro Android: ano
Dostupná pro iOS: ano
Čeština: ne
Cena: zdarma

Mapy.cz

„Co tady dělají mapy.cz, však jsou jen pro auta.” říkáš si. Opak je pravdou! České mapy.cz se v poslední době velice posunuly a nabízejí škálu užitečných funkcí. Jako turista a milovník hor oceníš možnost stáhnout si offline verze map, které fungují v místech s nulovým signálem. Najdeš zde také malé lesní cesty, které v klasických mapách nejsou a vyznačení barev jednotlivých stezek. Plánovat výlety je jedna radost! Mapy.cz nabízejí také možnost záznamu aktivity - měří celkový čas aktivity, celkovou vzdálenost a průměrnou rychlost.

Kompatibilita s hodinkami: není
Dostupná pro Android - ano
Dostupná pro iOS - ano
Čeština - ano
Cena - zdarma

Je pouze na tobě, jakou aplikaci zvolíš. Nelze říci, jaká aplikace je nejlepší, protože každý člověk má jiná očekávání a požadavky. Ať už vybereš jakoukoliv, nezapomeň, že pohyb je primárně o radosti, ne o číslech. Obuj své oblíbené běžecké boty, měř, soutěž, běhej, krokuj, ale hlavně užívej!