END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď
TOP běžecké instagramové profily. Inspiruj se!

TOP běžecké instagramové profily. Inspiruj se!

2. 5. 2023 10 min. čtení

Které jsou ty nejlepší běžecké profily na instagramu? Pokud hledáš inspiraci, běžecké rady nebo závodní reporty, mrkni na naše tipy! Najdeš tu jak hobbíky, profesionální sportovce či trenéry.

Omrkni seznam běžců a běžkyň, které nás baví! Dali jsme dohromady několik profilů, u kterých se mísí vášeň, motivace či disciplína. Zkrátka láska k běhu a pohybu. Dočti až do konce, protože dole pro tebe máme malé překvapení! Ale nepředbíhejme, určitě už napjatě vyčkáváš na profily, které začít sledovat!

1) Lenka Vacvalová

Motivace, odhodlání a dechberoucí výkony. To je přesně to, na co se můžeš na Lenčině profilu těšit. Lenka je ultraběžkyně, která proběhala několik koutů světa - například cestu SNP na Slovensku, GR11 ve Španělsku nebo třeba Colorado Trail v Americe. Všechny její příBĚHY sdílí v nádherných fotkách a ty si díky tomu budeš připadat, jak kdybys tam s Lenkou byl/-a. V popiscích u fotek najdeš většinou podněty k zamyšlení  - protože ultra běh umí být jak krásný, tak surový. Stejně jako život samotný. Lenka o svých ultra bězích napsala dvě knihy - Najdu odvahu a Víc odvahy. Kromě běhu je vášnivá milovnice dobrodružství - se svým manželem Honzou, kocourem a psem jsou stále na cestách a objevují svět.

@lenkavacval

2) Ivana Kopková

Úsměv od ucha k uchu a dobrou náladu si na Ivky profilu zamiluješ. Iva se řadí mezi hobby běžce, ale za její časy a výkony by se nemusel stydět nejeden profík! Na profilu najdeš fotky a reporty ze závodů - například z Beskydské sedmičky, nebo Wildstrubel by UTMB. Dále recenze na produkty nebo běžecké tipy. Když Iva zrovna neběhá, tak pravidelně zásobuje svůj feed fotkami ze svých cest. Pokud tě kombo běhání a cestování láká, utíkej k Ivě na profil!

Omrkni také Ivky YouTube kanál, kde ti představuje modely bot, které zrovna spatřily světlo běžeckého světa a také jejich hodnocení.

@iva_runstheworld

3) Hana Urbánková Alfery

Běžkyně, trenérka, ale co je její největší superschopnost? Je to máma! Hany běhá primárně pro radost, ale také na výkon. Její časy a tempa jsou vražedná! Na jejím profilu najdeš tipy, jak na běžeckou techniku, co ti jednotlivé typy tréninku přinesou, nebo třeba jak vybrat běžecké boty pro specifickou příležitost - zima, rychlý závod, dlouhý běh. Dalo by se říct, že je Hanka taková studnice běžeckých tipů a rad, které ocení jak začátečník, tak pokročilejší běžec, který se chce stále posouvat.

@hanyrunlife

4) Petr Varboušek

Petr je ukázkou toho, že věk je pouze číslo. Zkušený triatlonista a ultraběžec ze Zlína, který absolvoval několik desítek ironmanů, stovky půlmaratonů a dalších extrémních závodů, jako třeba maraton na obou pólech - v obou případech stál na stupni nejvyšším! Na jeho profilu se to hemží fotkami ze závodů, které pravidelně absolvuje ve všech koutech světa. Dozvíš se také cenné informace o triatlonu a tréninku na něj. Pokud chceš Petra podpořit a zároveň mít všechno info na jednom místě, pořiď si jeho knihu Jak na triatlon.

@petrvabrousek

5) Tereza Hrochová

Terka je nejen vrcholová běžkyně, ale také reprezentovala Česko na olympiádě v Tokiu v maratonské disciplíně. Nahlédni pod pokličku jejího života a zjisti, jak vypadají běžné dny profesionálního sportovce. Dostanou se ti nádherné záběry ze soustředění, dozvíš se, jak Terka regeneruje a co zrovna dělá, když občas zuje běžecké boty.

@terezhrochova

6) Tereza Petržílková

Nyní se přesuneme do haly! Terka je česká reprezentantka v běhu na 400 metrů. Zúčastnila Halového ME 2023 a proběhala se až do finále! Kromě emotivních momentek ze závodů nahlédneš také do Terčiny přípravy, která se skládá jak z běhání, tak z posilování a kompenzačních cviků. Čas od času dostaneš také tip ohledně výživy, nebo kousek sluníčka ze zasloužené dovolené!

@terkapetrzilkova

7) Jan Vejvoda

Honza je hobby trailový běžec, u kterého se můžeš těšit na fotky a videa z běhů v přírodě s krásnými výhledy a scenériemi. Občas to proloží závodem a ne jen tak ledajakým! Klade si velké cíle a do jeho závodního portfolia se řadí zejména ultra traily. Kromě závodů u něj najdeš recenze na produkty značky Salomon. Takže pokud váháš, zda pořídit nové běžecké boty, nebo ostatní vybavení, mrkni k Honzovi na profil!

@fotr_na_uteku

8) Vít Pavlišta

Vítek je vytrvalostní běžec, několikanásobný mistr ČR v maratonu a český šampion v běhu do vrchu. Na jeho profilu se to hemží fotkami ze závodů, ale najdeš tam i běžecké rady nebo nutriční tipy. Ač má Vítek na kontě několik úspěchů, mezi jeho největší triumf však patří rodina a zdravé děti - budoucí běžecká generace? Věnuje se také trénování, takže pokud máš zájem o individuální běžecký plán, nebo pouze lekci s ním, určitě ho kontaktuj!

@vitpavlista

9) Martin Zajíc

Klučina, který za svůj mladý život naběhal už několik set kilometrů a na závodní trati se poměřuje s těmi nejlepšími! Půlmaraton za 1:05:31, nebo 10 km za 29:45? Wow! Jeho profil je plný tréninků, závodů nebo jeho běžeckých oblíbenců. Zajímalo by tě, jak vypadá soustředění v Keni? Martin tě prostřednictvím svých videí vezme na místo činu a ukáže ti kde bydlí, trénuje a jak vypadá jeho běžný den. Vydej se s Martinem na jeho další závod či běžecké dobrodružství!

@martin_zajic

10) Marcela Joglová

Běžkyně, která se specializuje zejména na dlouhé tratě. V roce 2021 se dokonce kvalifikovala na olympiádu v Tokiu! U Marcely se můžeš inspirovat nejen skvělými běžeckými výkony, ale najdeš u ni také videa zaměřena na posilování, kompenzační cvičení či mobilitu. Kromě běhání se věnuje také cyklistice a při té příležitosti tě s sebou vezme na na samá slunečná místa - například na Mallorku nebo do italského Livigna.

@marcela_joglova

11) Klára Lokajíčková

Pokud tě zajímá svět OCR (překážkové závody), tenhle profil tě bude bavit! Klárka závodí v elitní kategorii, tedy mezi nejlepšími, co OCR nabízí. Na jejím profilu se seznámíš s překážkami a video ukázkami, jak je zdolat. Kromě toho tě vezme s sebou na místní a zahraniční závody - jednou běží pod Ještědem v Liberci, o pár dní později na slunné Mallorce.

@k.lokajickova

12) Natálie Gabková

A ve světě překážkových závodů ještě zůstaneme. Naty je mladá hobby závodnice, která má v OCR světe velkou budoucnost. Účastní se překážkových závodů po celém světě a pravidelně se v její věkové kategorii umisťuje na stupních vítězů. Její profil je plný závodění, cestování a také běžného života a pracovních povinností.

@natalie_gabkova

13) Jana Nosková

Jana dříve závodila, ale nyní běhá pouze pro radost - což je to hlavní, co by ti měl běh přinášet. Žije totiž s epilepsií a roztroušenou sklerózou. I přes své diagnózy se ale nikdy nelituje. Její profil je plný úsměvů, sarkasmu a nadhledu. A právě běhání ji pomáhá udržet zdravého ducha. Nezáleží, jestli běháš rychle, nebo pomalu. Ale na tom, že můžeš - protože pohyb není samozřejmost, ale privilegium. Pokud trpíš nějakou nevyléčitelnou nemoci, nebo jinou zdravotní komplikací, nebo jen chceš poznat tuhle statečnou ženu, mrkni k Janě na profil a odnes si špetku odhodlání a vědomí, že v tom nejsi sám/-a.

@janinka.n

Tak, jsme u konce! A ty určitě napjatě vyhlížíš, co je to překvapení. Vlastníš také zajímavý běžecký profil, který stojí za sdílení? Nebo chceš být součástí naší Top4Running komunity a poznat některé zajímavé lidi osobně?

Dej nám o sobě vědět!

Vyplň jednoduchý formulář a my se ti ozveme.

Chci být součástí Top4Running týmu!