Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem

Vltava Run 2017: Víkend plný zážitků aneb běh, příroda a tým

O víkendu 13. a 14. května proběhl již čtvrtý ročník běžeckého štafetového závodu Vltava Run. Na start na šumavském Zadově se letos postavilo celkem 3507 běžců v 296 týmech, aby zdolali 36 v průměru 10 km dlouhých úseků vedených těmi nejkrásnějšími místy jižních a středních Čech. Trať dlouhou 360 km s cílem na travnaté pláži u sportovního centra Hamr v Praze Braníku zdolal nejrychleji v hlavní kategorii 10-12 běžců obhájce loňského vítězství Beermental Elite v čase 23:06:28.

Vltava Run je unikátní nejen svou délkou, ale také vedením trati. “Lokality jsme vybírali tak, aby si běžci užili zajímavé trasy, divokou přírodu a krásná místa jižních a středních Čech,” říká k trase jedna z organizátorek Květa Látalová. Týmy proběhly Národním parkem Šumava, podél vojenského újezdu Boletice, přes celý levý břeh Lipna, malebný Rožmberk, Týn nad Vltavou a přehradu Orlík.

Průběh Rožmberkem na Vltava Run 2017

Druhým nejrychlejším týmem byli Winehouse.cz s časem 23:30:24. Na třetím místě doběhli Áběs Sedlčany v čase 25:44:24. Nejrychlejším čistě dámským týmem se staly s časem 34:24:40 Miss Vltava Run. V kategorii týmů startujících se 6-9 běžci vyhrál Haka Racing Team B s časem 26:29:55.
Závodu se opět účastnil i tým nevidomých běžců Nadace Leontinka a jejich neskutečné výkony, kterými dávali zabrat i svým trasérům, budili obdiv na všech úsecích. Díky spolupráci s nadací ČEZ se během závodu povedlo prostřednictvím mobilní aplikace EPP - Pomáhej pohybem na podporu nevidomých vyběhat částku 100 000 Kč.

V ranním slunci na Vlava Run 2017

“Všechny týmy si zaslouží uznání, všichni běžci podali fantastické výkony a do cíle nakonec dorazilo 295 týmů, jen jeden kvůli zranění více svých běžců závod nedokončil. Atmosféra během celého závodu byla skvělá,” uvádí Květa Látalová a dodává: “Oproti loňsku na trať vyrazilo o 54 týmů více. Závod byl vyprodán za pouhých 6 minut. Zájem byl tedy opět obrovský a podle reakcí na letošní ročník soudíme, že bude i o ten příští.”

Výsledky Vltava Run 2017 a další informace k závodu najdete na www.vltavarun.cz. Na Facebooku a Instagramu se během závodního víkendu pod hashtagem #vltavarun nashromáždilo obrovské množství fotografií od samotných běžců, které jednoznačně naplňují slogan této formátem, trasou i příběhem jedinečné akce: „Jedna výzva, spousta zážitků“.