Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem

Vltava Run opět největším běžeckým závodem

Český atletický svaz při slavnostním vyhlášení v galerii Zlatá husa v centru Prahy jako každoročně ocenil pořadatele běžeckých seriálů, akcí a závodů. Náš 360 km dlouhý štafetový závod úspěšně obhájil první pozici mezi top běhy České republiky pro rok 2018. 

Top běžecké závody, akce a seriály přilákaly v minulém roce více než sto tisíc účastníků. Běžců přibývá každým dnem, Česká republika se díky tomuto boomu řadí mezi lídry v této oblasti. 

Na slavnostním vyhlášení ani letos nechyběli české běžecké osobnosti, Monika Deverová, Ivan Uvizl, Jiří Sýkora a pochopitelně ani patronka Top běhů Jarmila Kratochvílová. „Chtěla bych poděkovat, že vy, ale i stovky dalších rozhýbáváte nejen velká města, ale že už se běhá skoro v každé vísce, kde nejde o velké peníze, ale třeba jen o dort,“ nechala se slyšet světová rekordmanka na 800 metrů.

1) TOP běžecký závod

V kategorii TOP běžecký závod, která zahrnuje výhradně samostatné závody o jedné distanci, se stal jasným vítězem Vltava Run. Štafetový běh ze šumavského Zadova do pražského Braníka – ač kapacitu navzdory přáním mnohých běžců nenavyšuje – opět kraluje s účastí kolem třech a půl tisíce párů nohou v pohybu. Pro ročník 2019 chystají pořadatelé dílčí úpravy již teď krásné povltavské trasy, aby byla „ještě krásnější“. Druhé místo obsadila tradiční silniční desítka Běchovice-Praha, která v roce 2018 spíše stagnovala, opět ji běželo lehce pod 2 500 závodníků. Z třetího místa jí na záda dýchá brněnský závod Vokolo Priglu, který se rovněž může pochlubit s více než 2000 závodníky.

 

VLTAVA RUN - 3 456

BĚCHOVICE-PRAHA - 2 391

ČSOB VOKOLO PRIGLU - 2 243

PALESTRA KBELSKÁ 10 - 1 198

STAROBĚLSKÉ LURDY  - 1 185

MASARYK RUN - 1 014

 

2) TOP běžecké seriály

Kategorii TOP běžecké seriály, ve které jsou vyhodnocovány soutěže pořádané v průběhu roku jedním organizátorem a pod společným názvem, suverénně ovládla běžecká liga RunCzech. V loňském roce rozšířila pole své působnosti ze silničních závodů i do terénu a zlomila hranici 40 tisíc dokončených startů. 
Druhé místo si po roční pauze vybojovali pořadatelé běhů pod potemnělou oblohou - “NN Night Run”. Přes hranici 10 000 účastníků dosáhla i Česká Pojišťovna RunTour, která skončila na třetím místě. Nárůst počtu účastníků zaznamenal i seriál Běhej lesy, zejména díky sílící popularitě běhu v terénu. 

RUNCZECH BĚŽECKÁ LIGA  - 41 214

NN NIGHT RUN  - 12 402

ČESKÁ POJIŠŤOVNA RUNTOUR - 10 696

BĚHEJ LESY - 9 831

TRIEXPERT CUP - 5 851

 

3) TOP běžecké akce

Podobně jednoznačným lídrem je i mezi podniky s více závody v jeden den „T-Mobile Olympijský běh“. Ten je specifický v tom, že na oslavu olympijské myšlenky vybíhají jeho účastníci v jeden okamžik na různých místech země. V červnu 2018 to učinilo opět přes sedm tisíc lidí, jasně nejvíce v této kategorii. Druhou pozici v pořadí si i přes objektivní omezení v počtu startujících vybojovala Velká Kunratická, jeden z nejstarších běžeckých závodů v Čechách. Třetí pozice patří půlmaratonu a maratonu v Hradci Králové. 

T-MOBILE OLYMPIJSKÝ BĚH  - 7 067

VELKÁ KUNRATICKÁ  -  2 982

OLFINCAR HRADECKÝ PŮLMARATON A ČSOB MARATON HRADEC KRÁLOVÉ  - 1 594

ČESKÝ BĚH ŽEN OSTRAVA  - 1 503

PARDUBICKÝ VINAŘSKÝ PŮLMARATON  - 1 461

CRAFT BRNĚNSKÝ PŮLMARATON A BRNĚNSKÁ DESÍTKA - 1 401

PŮLMARATON PLZEŃSKÉHO KRAJE - 991

 

Alphafly 3
nike
FuelCell SuperComp Elite v4
newbalance2
M MONT BLANC CARBON
altra
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Udržitelnost
ZOOM JA FLY 3
nike
ADISTAR CS W
adidas
Udržitelnost
evoSPEED Tokyo Future FASTER+ 2
puma
ADIZERO PRIME SP 3 STRUNG
adidas
Nové
Cloudboom Echo 3
onrunning
Udržitelnost
Vaporfly 3 Premium
nike
METASPEED SKY+
asics
Udržitelnost
ADIZERO ADIOS PRO 3 M
adidas
Nové
Předchozí
Další