Závodní boty

Přihlášení

Zapomenuté heslo

Proč se zaregistrovat?

Díky registraci získáš řadu výhod

  • Sdílení uživatelského účtu mezi všechny naše eshopy
  • Předvyplnění osobních údajů v objednávce
  • Sledování stavu vaší objednávky
  • Možnost uplatnit slevové kupóny
Registrovat
Košík je prázdný.

Závodní boty

Pravidelně střádáš kilometry, trénuješ a běh se stal součástí Tebe. Občas vyrazíš na závod poměřit síly s ostatními nebo svým osobním rekordem. Jak svůj výkon v závodě posunout zase o kus dál?

Klasická závodní bota na silnici se bude vyznačovat nízkou hmotností a nehledejte u ní ani žádné nepotřebné  technologie. Právě absence některých technologií dělá botu tak lehkou. Zároveň je tak závodní bota určena spíše pro kategorie běžců, kteří mají již něco naběháno a s botou si dokáží poradit a využít její přednosti na maximum. Závodní boty nic neodpouští, tlumí, v dnešní době už jsou i komfortní, ale jejich výbušnost a "švih", který zvláště začátečník může mít problém ukočírovat, může způsobit problém pohybovému aparátu. Jejich životnost je většinou menší, než u bot na ostatní typy běhů, ale určitě nepůjde pod 400-500km.

Pokud však právě dynamiku a zrychlení hledáte, závodní bota se určitě vyplatí. Z vlastní zkušenosti vím, že pokud závodku "udýcháte", zlepšení může přinést i přes 15 vteřin/km. A to už je v závodech slušné zlepšení. Velkou výhodou je i psychika, závodní bota, jako například Nike Flyknit Racer, vypadá naprosto spanile. Zářivé barvy  a design v Tobě probudí atleta ještě před nazutím.

Flyknit - revoluční technologie svršku, která připomíná pavučinu, je extrémně lehká a tenká, zároveň ale mimořádně silná a bota díky ní perfektně sedí na noze.

Článek vznikl ve spolupráci Top4Running.cz s Pavlem Jestřábem, zakladatelem Rozběhnito.cz

Komentáře

    Okomentuj článek, zatím tak nikdo neudělal

Pro okomentování se musíš zaregistrovat nebo Přihlášení.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu vyjadřuješ souhlas s jejich použitím. Další informace.