Speciální akce na vybrané modely Nakupuj

Zveme tě na Czech Indoor Gala a máme pro tebe 2 vstupenky

Vyraz 12.2. do Ostravy na tuhle nabitou atletickou akci, kde jako servisní partner Nike pro Český atletický svaz nebudeme chybět. Že ještě nemáš lístky? Nevadí, poběž je vyhrát v naší jednoduché soutěži.

Zveme tě na Czech Indoor Gala a máme pro tebe 2 vstupenky

 

 

Mezinárodní mítink Czech Indoor Gala ani potřetí v řadě nepřijde o účast trojnásobného halového mistra světa i Evropy Pavla Masláka

Čtvrtkař Pavel Maslák bývá tradičně jednou z největších hvězd Czech Indoor Gala a jinak tomu nebude ani letos. I tentokrát se postaví na start závodu na 300 metrů. Svěřenec Dalibora Kupky je nejrychlejším Evropanem v hale na této distanci, když v roce 2014 v belgickém Gentu zaběhl čas 32.15 a v historických světových tabulkách se řadí na vynikající osmé místo.

Velmi zajímavým jménem této disciplíny bude také Kolumbijec Bernardo Baloyes. Vítěz Karibských her z loňského roku a Jihoamerických her ze sezóny 2017 se může pyšnit dvoustovkařským osobním rekordem rovných 20 vteřin. Pro něj se bude jednat o první halový start vůbec a také o první start na trati 300 metrů.

Chybět by neměli ani další tradiční členové české reprezentační štafety Patrik Šorm, Michal Desenský a Vít Müller, kteří se společně s Maslákem podíleli na překonání národního rekordu při mistrovství Evropy v Berlíně.

 

Další domácí hvězdou, která se představí na mezinárodním mítinku Czech Indoor Gala v Ostravě, bude dálkař Radek Juška

Atak osmimetrové hranice se dá očekávat v dálkařském sektoru. Tuto metu má jistě v hledáčku největší domácí hvězda a český rekordman Radek Juška. Halový osobní rekord svěřence Josefa Karase má hodnotu 810 a dosáhl ho při svém stříbrném úspěchu na halovém mistrovství Evropy v Praze. Pod otevřeným nebem je dokonce národním rekordmanem, když při univerziádě na Taiwanu, kde získal zlatou medaili, dolétl na 831 centimetrů. „Na Czech Indoor Gala se těším, protože bych chtěl letos skočit konečně daleko, což se mi zatím nepodařilo. V Ostravě se mi skáče dobře, tak doufám, že mě diváci poženou k pořádnému výkonu. Navíc si osahám místní sektor před mistrovstvím republiky,“ vzkazuje.

 

Bronzový z MS na startu osmistovky

Startovní listina závodu na 800 metrů se může pyšnit hvězdným jménem. Do Ostravy přicestuje Amel Tuka. Bosenský půlkař je bronzovým medailistou ze světového šampionátu v Pekingu 2015. Stejný cenný kov vybojoval o dva roky dříve na mistrovství Evropy do 22 let. Na ME v Amsterdamu 2016 pak skončil těsně pod stupni vítězů na čtvrté příčce. Pod otevřeným nebem je čtvrtým nejrychlejším Evropanem historie, když se mu v roce 2015 podařilo zvítězit na mítinku Diamantové ligy v Monaku časem 1:42.51. V historických světových tabulkách se řadí na dvanácté místo.

Možná největším lákadlem celého mítinku bude závod koulařů, kde se představí taková jména jako Tomáš Staněk, Konrad Bukowiecki nebo Franck Elemba. Nyní do startovní listiny přibyli další dva elitní borci. Jedním z nich je pátý muž z loňského halového světového šampionátu v Birminghamu a sedmý z HME v Bělehradě Mesud Pezer z Bosny a Herzegoviny. Muž s osobním maximem 21.40. Polskou koulařskou školu pak bude kromě Bukowieckého zastupovat ještě Jakub Szyszkowski. Někdejší mistr Evropy v kategorii do 22 let a koulař s osobákem 20.92.

 

České elitní trio změří síly s polskou favoritkou

Zatím hlavní zahraniční hvězdou ženského závodu na 1500 metrů je Polka Sofia Ennaouiová. Závodnice s marockými kořeny vystoupala na loňském mistrovství Evropy na stříbrný stupínek. Ve své medailové sbírce má také bronz z halového evropského šampionátu v Bělehradě nebo stříbro ME do 22 let v Bydhošti. Může se pochlubit velmi kvalitním halovým osobním maximem 4:06.59. Pod otevřeným nebem umí dokonce 4:01.00.

Proti ní se postaví kompletní trojice našich špičkových mílařek v čele se Simonou Vrzalovou. Svěřenkyně trenéra Šulce má za sebou životní sezónu, kterou korunovala pátým místem na ME a účastí na Kontinentálním poháru. Ostrava je pro ni domácím prostředím a ráda by se ukázala v tom nejlepším světle. „S trenérem máme v plánu se na Indoor Gala postavit už ve vyladěné formě, abych podala co nejlepší výkon před domácím publikem. Před tímto závodem budu mít v nohách už čtyři starty, tak doufám, že budu rozzávoděná a skvěle připravená. Moc se těším, až se s ostatními holkami sejdeme na startovní čáře a poměříme své síly,“ uvádí. Kromě ní nebude na startu chybět ani další finalistka z nedávného evropského šampionátu Diana Mezuliáníková a silnou českou sestavu doplňuje ještě Kristiina Mäki.

 

Můžeme se těšit na parádní sprinterské souboje na trati 60 metrů

Závod na 60 mužů ozdobí svou účastí dva elitní závodníci ze Spojených států amerických. Tím jedním bude Bryce Robinson. Mezi jeho medailové úspěchy patří stříbro z univerziády v roce 2015 a v minulé halové sezóně si vylepšil osobní maximum na 6.51, což ho řadilo v loňských halových světových tabulkách na páté místo. Pod otevřeným nebem pak umí už i stovku pod deset (9.99). Jeho krajan Blake Smith je na tom se svým osobákem na šedesátce velmi podobně. Jeho kariérní maximum z roku 2018 má hodnotu 6.52. S tímto výkonem byl v loňských halových světových statistikách sedmý.

Silné Američany by mělo vyzvat kompletní české trio Zdeněk Stromšík, Jan Veleba a Dominik Záleský. Zdeněk Stromšík se může pyšnit osobním rekordem 6.60 a je druhým nejrychlejším sprinterem české historie. Pod otevřeným nebem se stal dokonce národním rekordmanem na stovce.

Velmi solidně odstartoval nadcházející halu také Jan Veleba. Také pro něj je hlavní motivací start na HME. Podobně je na tom i jeho svěřenec Dominik Záleský. Ten se stal kometou loňské halové sezóny, když si vylepšil osobní rekord na 6.61 a v našich historických tabulkách se zařadil na třetí příčku.

 

Česká rekordmanka proti loňské vítězce

Na stejné distanci žen uvidíme reprízu loňského duelu mezi českou sprinterskou jedničkou Klárou Seidlovou a loňskou vítězkou Ewou Swobodovou z Polska. V minulém roce vyšla z tohoto souboje vítězně polská reprezentantka. Eva Swobodová bude mírnou favoritkou i letos. Hovoří za ní její úspěchy. Je bronzovou medailistkou z halového evropského šampionátu v Bělehradě 2017 a ve stejném roce vystoupala na nejvyšší stupínek při mistrovství Evropy do 22 let v Bydhošti. Její osobní rekord je té nejvyšší kvality a má hodnotu 7.07.

Klára Seidlová ovšem už v loňské sezóně ukázala, že umí být Polce důstojnou soupeřkou. Na Czech Indoor Gala jí podlehla jen velmi těsným rozdílem. V průběhu dalších týdnů si navíc dokázala vylepšit kariérní maximum na 7.23, čímž se stala novou národní rekordmankou. 

Tvář letošního ročníku, náš skvělý mílař a český rekordman Jakub Holuša, se ze soustředění v Keni bohužel vrátil s únavovou zlomeninou, takže se meetingu účastní alespoň jako divák. Dvouhodinový hlavní program Czech Indoor Gala (mítink pod hlavičkou European Athletics Indoor Permit) startuje 12. února 2019 slavnostním zahájením krátce před pátou hodinou odpolední, národní předprogram poběží už hodinu předtím (od 15:45). Celý časový pořad najdete zde.

Aktualizace: Výhercem se stává Grimáček. Gratulujme, posíláme info na mail a všem díky za vaše tipy.

 

ZOOM JA FLY 3
nike
evoSPEED Tokyo Future FASTER+ 2
puma
ADIZERO PRIME SP2
adidas
Nové
Dárkový poukaz v hodnotě 5000 Kč
top4running-prod
Air Zoom Victory Eliud Kipchoge
nike
METASPEED SP
asics
METASPEED MD
asics
evoSPEED Long Jump NITRO 2
puma
evoSPEED Sprint NITRO 2
puma
evoSPEED 400 NITRO 2
puma
evoSPEED Tokyo Nitro 400
puma
Air Zoom Victory
nike
Předchozí
Další