Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem

Bandáže a ortézy

Bandáž loktů, sportovní bandáže, běžecká ortéza – to jsou doplňky, které pomáhají stabilizovat klouby a svaly při tréninku. Díky nim budeš moci běhat, i když utrpíš drobné zranění . Bandáže a ortézy z nabídky Top4Running zajistí, že při cvičení nebude přetěžována žádná část tvého těla. Jsou vyrobeny z materiálů, které jsou přívětivé ke kůži. S nimi ti v běhu nezabrání ani mírné zdravotní problémy.

Profesionální běžecké vybavení , které využiješ při krátkých i dlouhých bězích. Objednej si je ještě dnes a buď připraven/-a na jakýkoli typ a obtížnost běhu!

Sportovní obvaz - za jakých okolností je užitečný?

Sportovní obvaz pomáhá správně zajistit svaly. Je jasnou volbou pro jakékoli škrábance či odřeniny. Obvaz je pohodlnější a praktičtější než náplasti. Ty se často odlepují a dokážou běh znepříjemnit.

Především však sportovní obvaz pomáhá udržovat přiměřené svalové napětí . Z tohoto důvodu si jej běžci často nasazují na nohy nebo ruce, když začnou pociťovat byť jen mírné nepohodlí.

Běžecký obvaz má nejčastěji podobu elastického pásku, který se nosí přes svaly nebo klouby, které potřebují podporu.

Běžecká bandáž - komprese pro pomoc běžcům

Zatímco obvaz poskytuje jemnou kompresi, kompresní běžecká bandáž na paži nebo nohu funguje obvykle jako kompresní oblečení . To znamená, že na tělo běžce působí o něco silněji a vyvíjí na něj znatelný tlak.

Takové příslušenství je užitečné především pro ty, kteří chtějí pečovat o své svaly . Běžecká bandáž je drží ve správné poloze a chrání před nárazy. A to velice usnadňuje jejich regeneraci. Tělo reaguje na tlak i dodatečným prokrvením svalů. Díky tomu jsou lépe vyživené a vydrží delší zátěž.

Pro mnoho lidí je to také psychická podpora Návrat do plné kondice po zranění je náročný proces a bandáž to umí značně usnadnit. Běh s ní je pohodlnější – cítíš, že ti něco stabilizuje nohu nebo ruku. Dodá ti to více důvěry a kuráže při aktivitě.

Běžecká ortéza – jak podpořit klouby při cvičení?

Kolenní ortéza může také značně usnadnit návrat k běhání. Pro běhání se navléká rozsáhlejší nátepník, nejčastěji zapínaný na suchý zip. Jeho úkolem je stabilizovat kloub ve správné poloze a zabránit náhlým pohybům, které přesahují běžnou pohyblivost kloubu.

Běžecká kolenní ortéza je relativně měkká . Tvrdší stabilizátory, používané bezprostředně po vážných úrazech, nejsou pro sport vhodné. Běh v ortéze však bude pohodlný pouze v případě, že sáhneš po výrobku z materiálů umožňujících odvětrávání kloubu.

Chrániče loktů – budou se hodit při běžeckém tréninku?

Během tréninku mohou být užitečné i chrániče loktů. Jejich používání je spíše preventivní. Rozhodně mohou pomoci při pádech. Zejména těm, kteří často trénují v terénu jsou vystaveni určitému nebezpečí úrazu.

Uklouznutí na mokrém nebo nerovném povrchu může skončit tak, že dopadneš přímo na lokty a zraníš se. Ortézy minimalizují riziko úrazu . Jsou také nezbytným doplňkem pro ty, kteří se vracejí k běhání po zranění ruky.

Bandáže a ortézy z nabídky Top4Running už na tebe čekají. Nečekej s objednávkou a pořiď si je ještě dnes!

Zobrazit více Zavřít
Filtr
Filtr nenalezen

Nebyly nalezeny žádné produkty!