END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů Kup teď

Setkání s Eliudem Kipchogem a test nových Nike ZoomX Vaporfly NEXT%

Ve čtvrtek 2. května jsme v Top4Running měli tu unikátní příležitost, setkat se se současně nejrychlejším maratoncem světa, Eliudem Kipchogem, a zároveň vyzkoušet nové, ještě rychlejší běžecké boty Nike ZoomX Vaporfly NEXT%.

Eliud Kipchoge

Právě tyto boty byly představeny o týden dříve v Londýně při příležitosti londýnského maratonu. Eliud Kipchoge zde zaběhl svůj druhý nejrychlejší maratonský čas (rychlejší byl pouze loni v Berlíně, kdy jsme byli u toho) a ukázal celému světu, kdo je mistr maratonských tratí, a že Nike vyvíjí stále rychlejší obuv.

Nike ZoomX Vaporfly NEXT% jsou o krok dál od Nike Vaporfly 4% flyknit. Ve své podešvi mají o 15% více ZoomX pěny, která skvěle navrací energii a lépe chrání při nárazech. Po celé délce je navíc podrážka z uhlíkových vláken, která tě žene dopředu a pomáhá zvyšovat tempo. Svršek je tvořen ze zcela nového materiálu Nike Vaporwave, který botu zpevňuje, a přitom redukuje její váhu. Je také prodyšný a minimálně absorbuje vodu, takže boty na noze při běhu téměř necítíš. Designéři přepracovali také podrážku, přesněji přední část podrážky tak, aby měla lepší trakci za každého počasí. Přidali také hlouběji tvarovaný dezén, o který se mohou běžci opřít.

Nové Nike ZoomX Vaporfly NEXT% vznikly ve spolupráci s předními světovými atlety jako je právě i Eliud Kipchoge, Mo Farah či Shalane Flanaganová. Tito atleti předávali Nike své zkušenosti a poznatky a společně tak dokázali vytvořit zatím nejrychlejší boty světa.

Nike VaporFly NEXT%

Nové Nike ZoomX Vaporfly NEXT% jsem nejprve vyzkoušela na běžeckém páse při zátěžovém testu a poté jsme přešli na tartan s běžeckými trenéry. Bota má skvěle tvarovanou podrážku, která tě prostě nutí jít dopředu a našlapovat přes přední část chodidla. Materiál podrážky je jednoznačně pevnější než u současných Nike VaporFly4% Flyknit. Svrchní materiál je hodně o zvyku, máš pocit, že jsi v novém materiálu Nike Vaporwave téměř nahý, ale při běhu zjistíš, že to vlastně vůbec nevnímáš a je to neskutečně osvobozující pocit. Vyzkoušeno, podtrženo, boty Nike ZoomX Vaporfly NEXT% nejsou pouze pro elitní běžce, ale pro každého z nás, kdo běhá, chce šetřit svou energii při běhu a mít na noze to nejlepší, na co se může při závodě spolehnout.

Eliud Kipchoge

Při představení jsme měli tu možnost a čest setkat se s běžeckou legendou Eliudem Kipchogem. Velice milým, tichým a pokorným člověkem, který řekl několik hlášek, které jsem si sama přenesla do svého běžeckého života a myslím, že každého dokážou nakopnout:

  • “I do not compete to people, I compete to time and distance” myšleno, že se nezaobírá jinými běžci, ale plně se soustředí na sebe a svůj výkon. Což jsme mohli v reálu vidět právě při londýnském maratonu, kdy ho velký soupeř Mo Farah nechal absolutně klidným.
  • “If you sacrifice a lot, you win a lot” Je potřeba toho spoustu obětovat (nejen běhání), ale jednou se vám to vrátí.
  • “You cannot shave your head alone” čímž podpořil důležitost celého týmu, který je kolem něj. Lidi, kteří mu pomáhají, aby byl stále lepší a udržoval se ve formě. Důležitost týmu během dne pak zmínil ještě několikrát.

Den předem jsem se vás na Instagramu ptala, co byste se právě vy chtěli Eliuda zeptat. Z těch nejzajímavějších vám můžu prozradit, že denně spí 8 hodin a odpoledne si přidá další hodinu. Jeho trenér Patrick Sang je zároveň jeho soused a zmrzlinu rád nemá, protože je na něj moc studená. :-) Pro více odpovědí počkejte do videa na rozhovor, kde jsme měli tu možnost Eliudovi položit několik dalších otázek.

Eliud Kipchoge

Setkání s Eliudem Kipchogem bylo pro nás, běžce, něco jako pro fotbalové fanoušky setkání s Messim, či basketbalisty s Jordanem. Zcela jedinečné, dechberoucí a inspirativní.

Díky za tuto příležitost!

Ivana Kopková

Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT% 2
nike
Air Zoom Maxfly
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
ZoomX Vaporfly Next% 3
nike
Nové
ZoomX Vaporfly Next% 2
nike
Air Zoom Alphafly NEXT%
nike
Nové
Invincible 3
nike
Nové
Air Zoom Maxfly
nike
Air Zoom Victory Racing Shoe
nike
ZoomX Dragonfly
nike
ZoomX Dragonfly Bowerman Track Club
nike
Předchozí
Další