END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů Kup teď
Yassin Bouih: Příběh mého mistrovství Evropy

Yassin Bouih: Příběh mého mistrovství Evropy

21. 12. 2022 5 min. čtení

Zlatá štafeta, která zůstane v mém srdci. Od tréninků na vinicích až po emoce při prvním zpěvu národní hymny a sbližování s Evropany.

Láska a nenávist ke cross country

Cross country závody pro mě vždy byly jako jídlo, které v mládí nechceš jíst, ale rodiče chtějí, abys ho jedl/-a, protože je zdravé. Nikdy jsem je nemiloval, ale věděl jsem, že se jedná o skvělý způsob, jak v zimě zesílit a být v létě silnější! Běh tě může naučit, co je to skutečné úsilí, obětavost a přizpůsobivost. I když je námaha obrovská, vždycky mě tento sport formoval fyzicky i psychicky a pomáhal mi zvládnout zimní přípravu tím nejlepším způsobem.
Yassin Bouih

Mé tréninky na vinicích v Reggio Emilia

Poslední dva roky jsem na zimní sezónu trénoval na na vinicích v Borzanu v provincii Reggio Emilia. Je tam velmi technický terén s blátem, kopci a prudkými zatáčkami. V těchto podmínkách se vždy spoléhám na tretry a díky botám Nike ZoomX Dragonfly se cítím stabilnější a ve větším bezpečí.
Věděl jsem, že itinerář mistrovství Evropy v cross country Venaria Real je plný strmých kopců a svahů, proto mi trénink v Borzanu velmi pomohl.

Pořiď si Nike ZoomX Dragonfly

11. prosince: Mistři Evropy ve smíšené štafetě na 4x1500 metrů


Věděl jsem, že máme silný tým, protože moji parťáci Pietro, Gaia a Federica patří k nejsilnějším běžcům na střední tratě v historii naší země. Všichni jsme věděli, že běžet doma bude vzrušující a napínavé! Ale nikdo z nás nečekal zlatou medaili - kvůli pověrčivosti a také proto, že běžecké závody jsou vždy záhadou a nedá se předvídat, co se v den závodu stane!
Když si na závod vzpomenu, stále mi běhá mráz po zádech. Povzbuzování diváků bylo úžasné, fungovalo jako postrčení zezadu směrem do cíle! Když jsem v posledních metrech uviděl mou týmovou kolegyni Gaiu, jakoby se zastavil čas. Skupinové objetí po doběhu do cíle bylo nádhernou odměnou za všechny oběti, které jsme na vinicích podstoupili!

Malé, ale nezapomenutelné okamžiky


Malé detaily dělají velký zážitek a tak tomu bylo i tady. Lidé křičící naše jména, dýmovnice, plakáty, emoce mého otce mávajícího národní vlajkou, běh v hale s vagóny La Venaria Reale... to byly malé, ale nezapomenutelné okamžiky! Dojetí v očích dětí, které za námi po závodě přišly a žádaly o fotku nebo autogram, je věc, na kterou nikdy nezapomenu! Možná proto, že ještě nedávno jsem byl jedním z těchto dětí. Mým posláním je předávat dál poselství, že pílí a odhodláním můžete věci změnit a hodně dokázat.
Yassin Bouih European Cross Country Champion


L’Italia chiamò” zvuk italské hymny, na který nikdy nezapomenu.


Snem každého dítěte, které začíná svou sportovní dráhu, je mít možnost zazpívat státní hymnu na nejvyšším stupínku. Před domácím publikem, s rodinou, přáteli a trenérem, to je třešnička na dortu. Když jsem byl malý, nesnášel jsem ryby, i když mě k tomu rodiče nutili. Po čase jsem je začal zařazovat do svého jídelníčku a pochopil jejich důležitost! Cross country znamená spoustu úsilí a tréninků v kopcích a nepříznivých podmínkách, ale přísahám, že se vyplatí! To jsou slova mistra Evropy v cross country, který ho kdysi nesnášel.

Objev oblíbené produkty mistra Evropy!


Autor: Yassin Bouih, Nike - Top4Running ambassador a sportovec italského národního týmu T&F
© Chiara Montesano , Paolo Codeluppi - CPstudio