Jarní nabídka - speciální ceny s kódem: EASTER -- days --:--:-- Nakupuj

Vltava Run 2018: Když cesta je cíl

O víkendu 12. a 13. května proběhl již pátý ročník běžeckého štafetového závodu Vltava Run. Na start na šumavském Zadově se letos postavilo celkem 3473 běžců v 294 týmech, aby zdolali 36 v průměru 10 km dlouhých úseků vedených těmi nejkrásnějšími místy jižních a středních Čech. Trať dlouhou 360 km s cílem na travnaté pláži u sportovního centra Hamr v Praze Braníku zdolal nejrychleji v hlavní kategorii 10-12 běžců tým Winehouse.cz v čase 23:23:57.

Na start na šumavském Zadově se letos postavilo celkem 3473 běžců v 294 týmech, aby zdolali 36 v průměru 10 km dlouhých úseků vedených těmi nejkrásnějšími místy jižních a středních Čech.

Vltava Run je unikátní nejen svou délkou, ale také vedením trati. “Lokality jsme vybírali tak, aby si běžci užili zajímavé trasy, divokou přírodu a krásná místa jižních a středních Čech,” říká k trase jedna z hlavních organizátorek Květa Látalová. Týmy proběhly Národním parkem Šumava, podél vojenského újezdu Boletice, přes celý levý břeh Lipna, Vyšší Brod, Rožmberk, Zlatou Korunu, Hlubokou, Týn nad Vltavou a přehrady Orlík a Slapy.

Druhým nejrychlejším týmem byli Eleven s časem 24:31:13. Na třetím místě doběhli GoMango-Högner za 26:23:19. Nejrychlejším čistě dámským týmem se staly s časem 29:37:14 Oddíl OB Kotlářka a překonáním času loňských vítězek o téměř 5 hodin tak jasně ukázaly trend zvyšování počtu i kvality čistě ženských týmů, kterých letos startovalo 13. V kategorii týmů startujících se 6-9 běžci vyhrál Alman-ach KadlaKadla Ladies s časem 24:40:07.
Závodu se opět účastnil i tým nevidomých běžců Nadace Leontinka a jejich neskutečné výkony, kterými dávali zabrat i svým trasérům, budili obdiv na všech úsecích.

“Všechny týmy si zaslouží uznání, všichni běžci podali fantastické výkony a i přes drobné komplikace do cíle nakonec dorazilo všech 294 týmů. Atmosféra během celého závodu byla skvělá,” uvádí Květa Látalová a dodává: “Závod byl na podzim loňského roku vyprodán za pouhých 45 vteřin. Zájem byl tedy opět obrovský a podle reakcí na letošní ročník soudíme, že bude i o ten příští.”

Výsledky Vltava Run 2018 a další informace k závodu najdete na www.vltavarun.cz. Na Facebooku a Instagramu se během závodního víkendu pod hashtagem #vltavarun nashromáždilo obrovské množství fotografií od samotných běžců, které jednoznačně naplňují slogan této formátem, trasou i příběhem jedinečné akce: „Jedna výzva, spousta zážitků“.