Speciální akce na vybrané modely Nakupuj

120. výročí od založení Saucony. SOUTĚŽ o jeden pár běžeckých bot dle tvého výběru

Přesně před 120 lety se na březích říčky Saucony Creek ve městě Kutztown v americkém státě Pensylvánie zrodila první bota Saucony. Psal se rok 1898, pouhé dva roky po prvním olympijském maratonu a rok po prvním Bostonském maratonu.

Za těmito botami stojí velký kus historie.

Potok Saucony stále protéká touto krajinou a společnost Saucony se stále neúnavně soustředí na běžecké technologie nové generace. Po celá desetiletí získává společnost Saucony různá ocenění za vybavení pro silniční, terénní i dráhový běh – nedávno dokonce obdržela cenu za nejlepší běžeckou obuv na světě – a snaží se naplňovat své heslo „vytvářet nejlepší vybavení v našem světě, abyste vy mohli sebevědomě běžet v tom svém“.
„Tento rok má pro nás velký význam. Všichni v Saucony máme příležitost zamyslet se nad úspěchy společnosti za posledních 120 let a oslavit svou neutuchající oddanost běžeckému sportu,“ říká ředitelka marketingu Amanda Reiss. „Snažíme se neustále inspirovat všechny typy běžců tím nejlepším vybavením na světě, se kterým se mohou směle vydat vstříc nezapomenutelným zážitkům. I nadále budeme respektovat své bohaté dědictví tím, že budeme na trh uvádět další oceňované inovace jako EVERUN™ a ISOFIT™, a nadčasovou kolekcí Originals vzdáváme hold i své kultovní minulosti. Rozhodně však musíme poděkovat své jedinečné a rozmanité běžecké komunitě, od skvělých partnerských obchodů po inspirativní zákazníky, a toto výročí s nimi oslavit. To vy nás poháníte dál a dál.“

Saucony: 120 let

Společnost Saucony byla založena na březích stejnojmenné říčky ve městě Kutztown v americkém státě Pensylvánie. Tuto říčku tak pojmenovali domorodí obyvatelé a její název v překladu znamená „místo, kde se dvě řeky spojují“. V současnosti logo společnosti Saucony představuje nekonečný proud této říčky a tři výrazné body symbolizují její kamenité dno. 

V roce 1906 společnost pod názvem Saucony Shoe Manufacturing Company postavila svou první továrnu, což byla masivní dvoupatrová budova u říčky Saucony. Ve stejné době na řece Charles River ve městě Cambridge v americkém státě Massachusetts otevřel švec Abraham Hyde původem z Ruska obuvnickou dílnu a obchod a začal prodávat domácí pantofle vyrobené ze zbytků koberců. V roce 1940 už Hyde rozšířil svou řadu produktů o obuv na baseball, kolečkové brusle a bowling. V šedesátých letech 20. století pak společnost začala vyrábět obuv pro astronauty, a to včetně té, kterou měli na nohách jedni z prvních amerických astronautů ve vesmíru.
Roku 1968 už společnost Saucony Shoe Manufacturing Company vyráběla běžeckou obuv. Abraham Hyde zakoupil tuto sedmdesát let starou společnost a přesunul výrobu běžecké obuvi do centrály ve městě Cambridge. Obuv Saucony však způsobila pořádný rozruch až v roce 1977, kdy získala od jednoho amerického časopisu ocenění za nejvyšší kvalitu. Tato událost zafungovala jako odrazový můstek a společnost se stala přední značkou pro běžce po celém světě.

Při přležitosti tohoto významného výročí jsmem pro tebe se Saucony připravili soutěž o jeden pár běžeckých bot dle tvého výběru z naší nabídky. Stačí níže správně odpovědět na soutěžní otázku a být tím vyvoleným, který si od nás boty odnese. Soutěžit můžeš do úterý 3.4. do 9:00. Tak hodně štěstí!

---

⏰ Soutěž ukončena  Děkujeme všem zúčastněným. Správná odpověď je "Kutztown". Jeden pár běžeckých bot Saucony z naší nabídky vyhrává Radek Horák. Výherci posíláme info do soutěžního mailu. Ostatní nám zachovejte přízeň, další soutěže budou 

ENDORPHIN PRO 4
saucony
Udržitelnost
Dárkový poukaz v hodnotě 5000 Kč
top4running-prod
Endorphin Elite
saucony
14. 2.
Endorphin Elite
saucony
Udržitelnost
ENDORPHIN ELITE
saucony
Nové
ENDORPHIN ELITE
saucony
Nové
Endorphin Pro 3
saucony
Udržitelnost
Endorphin Pro 3
saucony
Udržitelnost
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Udržitelnost
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Udržitelnost
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Udržitelnost
ENDORPHIN EDGE
saucony
Nové
Předchozí
Další