END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď

adidas Běh pro oceány

Ve středu 27.července v naší běžecké speciálce startoval světový adidas Běh pro oceány s představením novinky adidas Ultraboost X Parley - boty, díky které se do oceánu nedostalo přibližně 11 plastových lahví.

adidas Běh pro oceány s představením novinky adidas Ultraboost X Parley - boty, díky které se do oceánu nedostalo přibližně 11 plastových lahví.

Celá podvečerní akce měla velice příjemnou atmosféru doplněnou vtipnými hláškami Leoše Mareše a Jitky Nováčkové, kteří se k tomuto běhu pro dobrou věc také připojili. Mezi účastníky akce nechyběla ani adidas ambasadorka, moderátorka, modelka a II. česká vicemiss z roku 2005 Michaela Štoudková. Společně se všemi běžci jsme sbírali kilometry, jelikož adidas za každý jeden uběhnutý kilometr věnuje 1 $ na vzdělávací program Parley Ocean Plastic zaměřený na životní prostředí. Každou minutu se totiž do oceánů dostane plastový odpad, který by naplnil nákladní auto. A právě recyklovaný odpad z pláží a pobřeží, který byl zachycen ještě před proniknutím do oceánů, je využit na výrobu nové boty adidas UltraBoost Parley

Skupinu více jak 120 běžců doplnili také trenéři adidas Runners Prague v čele s Jirkou Homoláčem a společně si dali pořádně do těla. Nechybělo rozcvičení, rovinky, výběhy kopce ani závěrečné protažení. Na pozadí běhu probíhala osvěta ohledně velmi aktuálního a vážného celosvětového problému znečišťování oceánů plasty v Podolské vodárně.

Akci doplnily i vedlejší aktivity jako například paddleboarding či kreativní zóna s plastovými láhvemi, kde si každého kreativní duše přišla na své. Všichni ovšem čekali na závěr, kde bylo losování o jeden pár nových adidas Ultraboost Parley. Věříme, že šťastné výherkyni pomůžou nové boty k parádním letním tréninkům a že všichni účastníci eventu pochopili, že problém znčišťování oceánů plasty se týká i nás více než si myslíme. 

Přispět může každý, tak běhej v adidas Parley pro oceány a nekupuj balenou vodu ;)

@iva_runstheworld