END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů Kup teď

Berlín se blíží. Koleno zlobí.

Jak se připravujeme a jak na předmaratonskou výživu?

Jak se připravujeme a jak na předmaratonskou výživu?

Včera nám do mailu přistály startovní čísla na berlínský maraton. To vzrušení z otevření startovního emailu zná nejspíše každý běžec. Moje opadlo hned, jakmile jsem email otevřela. Byl celý v němčině a rozuměla jsem z něj pouze své startovní číslo, což snad stačí :)

Co to ale znamená? Maraton je už fakt blízko. Za dva týdny.

Přípravu se s Luckou snažíme 100% nepodcenit ve všech směrech. Kromě fyzické aktivity jsme se přes Top4Running také seznámily s Janou Olejníčkovou, výživovou poradkyní a skvělou běžkyní, která spolupracuje se značkou Isostar. Probrala s námi všechny aspekty předmaratonksé výživy a poradila nám všechny tajné produkty, které jsou pro běžce přímo stvořené. HIGH ENERGY FRUIT BOOST Želé bonbony na dodání energie, energetické tablety ENDURANCE+ či energy shoty s kofeinem, které tě fakt nakopnou. Asi nejdůležitějším produktem, který nám doporučila byl šumivý sacharidový nápoj s hydrogenuhličitanem a s vitamínem B1 BICARBONATES, který bychom měly začít pít co nejdříve, ať se do těla pořádně vstřebá. 

Samy s Luckou už nějaký ten produkt od Isostar známe a věřte, že ani jedna nedáme dopustit na Čokoládový RELOAD DRINK po tréninku. Chutnější kakao s proteiny jsme snad nepily. Výživa je v přípravě a samotném závodě opravdu důležitá, trénink ovšem nic nenahradí.

Nedáme dopustit na Čokoládový RELOAD DRINK po tréninku. Chutnější kakao s proteiny jsme snad nepily.

A jaký je náš aktuální stav?

LUCKA: Můj tréninkový plán před Berlínem je asi poněkud odlišnější než u jiných běžců “maratonců” vzhledem k tomu, že stále střídám běhání s i bez kočárku, ale i tak za srpen plním hranici 200 naběhaných kilometrů. Snažím dodržovat instrukce od pana Tvrzníka z Vital Praha a až do teď jsem běhala spíše vytrvalostní tréninky a sžívala se s novými Pegasus Turbo a vypadá to, že jsme už našli společný běžecký krok. Už se pomalu dostávám do závodní nálady, cítím se moc fajn, takže už bych nejradši vyběhla vstříc berlínským kilometrům hned teď ?

IVA: Pokud sledujete můj nebo Top4Running Instagram, tak asi tušíte, jak na tom jsem. Před 4 týdny mě začalo bolet koleno, přes jehož bolest nešla dělat žádná aktivita. Musela jsem si dát dva týdny absolutní pauzu od běhu a snažila se to aspoň trochu kompenzovat silovým cvičením. Hodně skvělé péče a cenných rad mi poskytli na fyzio ve Vital Praha. Nyní se hodně pomalu vracím, zkoumám, jak na tom koleno je a běhám velice krátké vzdálenosti. Co vám budu povídat - je to náročné hlavně psychicky. Berlín je maratonský sen a mně se před ním stane taková nepříjemnost. Nevzdávám se a hledám cesty, jak co nejlépe a bez bolesti těchto 42 kilometrů uběhnout, každopádně i přesto je důležité mít na paměti, že zdraví máme pouze jedno. Na start se každopádně určitě postavím, tak mi držte palce.

Tolik naše aktuální pocity z tréninku na berlínský maraton. Pro více zákulisních informací sledujte instagram Top4Running, Lucky a :)


Mějte báječný konec prázdnin a u dalšího reportu zase ahoj !

@iva_runstheworld