SUMMER SALE - tisíce běžeckých produktů v nabídce Nakupuj
Běžecké boty vhodné na lesní cesty

Běžecké boty vhodné na lesní cesty

15. 11. 2022 6 min. čtení

Běžecké boty do lesa musí pro bezpečný a efektivní běh splňovat několik základních vlastností. Nerovný terén, kořeny, kameny a vlhkost jsou nekompromisní podmínky. Jakou botu obout?

Les patří mezi jedno z nejoblíbenějších míst na běhání. Je jedinečný v každém ročním období a klid, šumění listů nebo zpěv ptáků je pohlazením po duši. Pro maximální požitek z běhu na lesních cestách a bezpečnost je potřeba se na něj vybavit - a kde jinde začít, něž u běžeckých bot, které jsou alfa omega každého běhu!

Na první dobrou je zřejmé, že v silničkách ti to v lese moc dobře nepoběží. Nejlepším parťákem ti budou spíše trailové boty do lesa. Mají hned několik výhod, které při výběhu po lesních stezkách oceníš:

  • Agresivní vzorek na podrážce, který se zakousne do měkké lesní cesty a podrží tě
  • Odolné materiály, které ochrání tvé nohy a botu samotnou před oděry
  • Optimální míra tlumení, která zajistí hladké dopady, ale i přesto udržíš kontakt s povrchem 
  • Modely s nepromokavými svršky či Gore-Tex membránou, které udrží tvá chodidla v suchu

Proč jsou tyto vlastnosti důležité? Při výkonu pomáhají snižovat riziko zranění, které je při běhu v lese značně vyšší, než na rovném asfaltu.

A jací jsou lesní favoriti? Máme pro tebe 5 tipů na trailové boty do lesa - každá trailová, ale přitom vhodná pro jiného běžce/-kyni. Jakou obuješ ty?

1. Salomon Speedcross

Trailové boty značky Salomon jsou stálice. Kolekce Speedcross je určena téměř do všech typů terénu - skvěle ti poslouží jak na lesních nezpevněných cestách, tak v technickém horském a kamenitém terénu. Směs EnergyCell™+ umístěná v mezipodešvi poskytuje unikátní návratnost energie spolu s výrazným odpružením a odolností. Vzhledem k optimální míře tlumení a konstrukci je vhodná spíše na delší běhy, než na rychlé závody.

Pánské Dámské

SalomonSpeedcross

2. adidas Terrex

Hledáš botu z udržitelných materiálů? To a mnohem více nabízí modely adidas Terrex. Trailová bota výhradně na nerovný a mokrý terén v lese, kde ti podešev Continental zajistí skvělou přilnavost a díky technologii Gore-Tex tvá chodidla odolají lesní rose či loužím. Bota je odolná, ale zároveň prodyšná. A na jaký běh ji obout? Jedná se o univerzální tréninkovou botu do terénu jak na krátké, tak dlouhé běhy.

Pánské Dámské

adidasTerrex

3. Saucony Peregrine

Je tvým primárním cílem rychlost? Bota značky Saucony, pojmenovaná po nejrychlejším ptákovi světa, ti doslova obuje křídla. Agresivní grip z přilnavé gumy PWRTRAC tě podrží na nerovném, měkkém a často i kluzkém lesním povrchu. Připrav se na jízdu, trailové dobrodružství v korunách stromů čeká!

Pánské Dámské

SauconyPeregrine

4. Inov-8 Parkclaw

Pokud s trailovým během a lesními cestami začínáš, pak je tato bota pravá volba. Nabízí ti pohodlí a tlumení, které znáš ze silničních bot, ale díky optimálnímu gripu je vhodná na zpevněné lesní cesty a do městských parků. Mezipodešev powerflow+ se skládá ze dvou dílů - spodní část je tvrdší a dynamická, zatímco vrchní část je vyrobena z měkčího materiálu pro komfort i při dlouhém běhu. Mezi těmito částmi se nachází polymerová výztuha DFB, která kopíruje tvar šlachy na spodní straně chodidla (plantární fascie) a zlepšuje celkovou stabilitu v botě, kterou v lese určitě oceníš.

Pánské Dámské

Inov8Parkclaw

5. Altra Lone Peak

Máš špičkovou techniku, mobilitu a hledáš botu do lesa s nulovým dropem? Pak omrkni trailové boty z kolekce Lone Peak od značky Altra. Minimalistická bota se středně vysokým tlumením a nulovým dropem, tedy nulovým rozdílem mezi výškou tlumení v patě a špičce. Díky gripu se na ni můžeš spolehnout jak za sucha, tak mokra. Jako všechny modely Altra, i tyto mají širší tvar pro dostatek prostoru.

Pánské Dámské

AltraLonePeak

Top4Running TIP: Stále váháš a nevíš, jestli je ti bližší asfalt či terén? Vyzkoušej jako první zlatou střední cestu a zkus běžecké boty na silnici i trail.

Jako běžecká speciálka tě vybavíme od hlavy až k patě. Omrkni oblečení na běhání, běžecké vybavení a vyběhni vstříc svému trailovému dobrodružství!

Běžecké oblečení Vybavení na běh


PRODUKTOVÉ RADY