END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď
Běžecký seriál VAŠE LIGA - Pojď si zazávodit v Praze!

Běžecký seriál VAŠE LIGA - Pojď si zazávodit v Praze!

14. 7. 2022 7 min. čtení

Spolu s VAŠÍ LIGOU tě zveme na běžecké závody přímo v Praze. Silnice i trail, několik vzdáleností a skvělá běžecká atmosféra. Mrkni, kdy se koná další závod a přijď si zaběhat!

VAŠE LIGA vznikla již před několika lety v hlavě tehdy ještě studenta, Tomáše Reinbergra. Prvotně byla zaměřena pouze na squash, který Tomáš hrál. Už ho nebavilo hrát se stejnými soupeři a chtěl to změnit. Povedlo se! Nyní je VAŠE LIGA největší amatérskou ligou v České republice a nabízí hned několik sportů - squash, tenis, badminton.. a také běh!

VAŠE LIGA pořádá několik běžeckých závodů v Praze. Konají se každý měsíc (někdy i několikrát) a běhají se jak po silnici, tak v terénu. Aktuální seznam závodů najdeš přímo na webu VAŠE LIGA.

Běžecký_závod_Vaše_Liga

Běžecké závody VAŠÍ LIGY

Top4Running je hrdým partnerem běžeckých závodů VAŠE LIGA. Líbí se nám iniciativa pořádání závodů, šíření běžecké energie mezi lidi a dalších několik konkrétních věcí:

  • Silnice i trail, vzdálenosti pro všechny - VAŠE LIGA myslí jak na milovníky silnice, tak vyznavače trailu. V rámci jednoho závodu máš také na výběr délku trati - krátká, střední, dlouhá.
  • Přátelská a rodinná atmosféra - Pořadatelé akce dělají s láskou a díky tomuto přístupu si závody udržují stálou komunitu lidí, ke které se přidávají noví běžečtí nadšenci. Už tam chybíš jenom ty!
  • Ideální pro začátečníky i pokročilé - Závody VAŠÍ LIGY jsou ideální pro začátečníky, kteří si chtějí zkusit první závody a okusit závodní atmosféru. Na své si přijdou ale i rychlíci, kteří mezi sebou mohou poměřit svou aktuální běžeckou formu.
  • Objevení nových míst - Díky různorodým lokalitám máš možnost se proběhnout po krásných místech v Praze, o kterých si doposud ani nevěděl/-a!
  • Organizace na jedničku - Uspořádat závod není hračka. Ve VAŠÍ LIZE se toho ale nebojí! Vyzvednutí čísla během pár minut, předzávodní srozumitelné informace proloženy několika vtípky, trasy odstartovány na čas. Vše běželo, jak má.
  • Ekologické značení trasy - Trasy jsou značeny moukou, resp. šipkami z mouky, které tě navedou správný směrem a zároveň nijak neznečišťují okolní přírodu.
  • Skvělé zázemí - V místě registrací najdeš občerstvovací stanici, úschovnu batohů či toalety. Takže all inclusive!
  • Vyhlášení vítězů - Pro nejrychlejší muže a ženy je připraveno vyhlášení, kde dostanou medaili a věcné ceny od partnerů, tedy i od Top4Running. A z toho máme obrovskou radost!

Top4Running TIP: Jsi z Prahy a už nevíš, kde běhat? Máme pro tebe tipy na běžecká místa v Praze, kde se můžeš pořádně běžecky odvázat!

Závod_trail_Vaše_Liga

Samozřejmě jsme závod vyzkoušeli na vlastní kůži! Ve středu 18. června 2022 jsme vyrazili na trail Zlíchovskými vyhlídkami a okusili atmosféru tohoto závodu. Zvolili jsme zlatou střední cestu - trasu dlouhou 7 km s celkem 220 metry převýšení. Konaly se další dvě vzdálenosti a to - 14 km a 4,5 km. A jaké to bylo? Přečti si krátký report:

Začneme hned zostra - je 18:10, zazní výstřel z pistole a vybíháme! Závod se rozběhl celkem rychle. Hodinky hlásí tempo 4:30 min / km a nám je jasné, že jsou zde opravdoví rychlíci. Zvolňujeme a nenecháváme se strhnout - víme, jak to dopadá. Po prvním kilometru přichází první stoupání a v kombinaci s vedrem se tempo zvolňuje. Někteří zastavují, protože se před námi otevřela celá Praha. Člověk se kochá, fotí a užívá si, že takové malé velké momenty může zažívat. Probíháme lesy, sbíháme do údolí a najednou se ocitáme u impozantního jezírka v Prokopském údolí. Jeden by ani nevěřil, že je stále v Praze, ve velkoměstě. Běžíme dál, stoupáme, klesáme, přebíháme podél železnice, probíháme louku a dobíháme na další vyhlídku, kde nás čeká další pohled na Prahu, tentokrát z jiného úhlu. Po levé straně míjíme pasoucí se ovce a čeká nás poslední část, do pomyslné cílové rovinky, resp. cílového kopce. Vedro je opravdu velké, takže ze sebe mačkáme to nejlepší a pospícháme do cíle. Tam na nás čekají usměvaví pořadatelé, gratulují k dokončení a posílají nás se občerstvit. Lejeme do sebe vodu, ionťák a zakusujeme banán. Po tom, co popadneme dech, si už jen užíváme ten parádní pocit po doběhu. Příště chceme jít určitě znovu! A to nejlepší na konec - i přes úmorné vedro nikomu nezmizel úsměv z obličeje. Děkujeme za skvělý sportovní zážitek.

A co samotná trasa? Ta byla zkrátka skvělá. Různorodá, obsahovala příjemné lesní rovinky, výživná stoupání i technické seběhy. Prostě trail jak má být!


A tímto tě chceme pozvat na další závod. Vyber si ze seznamu a zaregistruj se ještě dnes! Sleduj také naše sociální sítě, Facebook a Instagram, kde pořádáme soutěže právě o registrace na závody Vaší Ligy.

Chci na závod VAŠÍ LIGY

Obuj běžecké boty a pojď se s námi potkat, zaběhat si a užít si odpoledne.

Vidíme se na startu!