Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem
Focení Nike Trail v Barceloně

Focení Nike Trail v Barceloně

23. 8. 2020 5 min. čtení

Mnohokrát mě přemůže pocit, že všechno, čeho jsem dosáhl, je náhoda, že je to nezasloužené a že je jen otázkou času, než si to všichni uvědomí a všechno se rozpadne.

Nedávno jsem četl, že tento pocit je znám jako „podvodný syndrom“, který se vyznačuje vírou, že ostatní mají na sebe příliš velkorysý pohled. Dále se obáváme, že se zjistí, že tyto schopnosti nemáme, a nepřisuzujeme naše úspěchy našemu úsilí a talentu, ale štěstí.

foto Nike Trail Barcelona

A ten pocit se mě nedávno zmocnil znovu, když mi bylo řečeno, že bych se mohl zúčastnit focení nové kolekce Nike Trail, cestovat do Barcelony na velkolepé místo jako Tibidabo. V těchto dnech jsem měl mezi potvrzením či nikoli (problémy kvůli COVID-19) pochybnosti o tom, zda si to skutečně zasloužím nebo ne; že všechny tyto zážitky, které díky Top4running mám, jsou štěstí. Ale zároveň jsou to sny, které jsem vždy měl a které si plním. Díky tomu se cítím živý, motivovaný a dychtivý dělat věci lépe a lépe, učit se od nejlepších a obklopovat se týmem, který se vždy sčítá.

foto Nike Trail Barcelona

Superrychlý výlet do Barcelony začal dlouhou cestou autem z Murcie s rouškou na více než 7 hodin. Když jsem dorazil, tým Top4Running na mě čekal s výborným espressem. Měli jsme čas si chvíli povídat a zároveň jsme vyzvedli nového člena, ambasadorku Top4Running #niketrail, Cristinu. 

Jakmile jsme v Sants odprezentovali, začali jsme se bavit o projektech, našich životech, psech, dodávkách a především o běhu, což je to, co nás vášnivě baví. Nemohli jsme ovšem zůstat příliš dlouho, druhý den jsme měli v plánu vstávat velmi brzy, abychom zachytili krásu přírody a východ slunce. Nápad to byl výborného fotografa Jonathana (Ehovu), který chtěl zachytit právě toto ranní světlo a velmi dobře tak naplánoval čas focení. 

foto Nike Trail Barcelona

Pět ráno, zvoní budík, otevřu oči, všechno je stále tmavé, ale vyskočím z postele a chystám se hledat osud. Dorazíme na úpatí Tibidabo, výhledy jsou nepřekonatelné, výhled na Barcelonu je v tu hodinu opravdu působivý, zejména pro tajného milovníka tohoto města, jako jsem já. Naplňuje mě štěstím, když vidím počet lidí, kteří v této oblasti sportují. Kdykoli vidím pohyb, mám pocit, že je společnost vychovávaná ke sportu, a díky tomu se cítím dobře. 

Jakmile jsme se setkali na prvním místě focení, připravili jsme se podle Jonathanových pokynů a běhali nahoru a dolů co nejpřirozeněji. Rozpohyboval nás slušně. „Dalších pět“ byla jeho oblíbená fráze, ale ani Cristina, ani já jsme si nestěžovali, bavilo nás to. Kromě toho, s těmi prvními světly nebylo možné přestat běhat. Na druhém místě už bylo slunce výše a díky vlhkosti z nás tekl pot.  

foto Nike Trail Barcelona

Zbývala jen jedna týmová fotka a šli jsme na oběd na pláž - jak dobrý je ten toast s kávou po dobře odvedené práci! U stolu jsme rozebírali pocity z bot Nike PEGASUS TRAIL 2 a shodli jsme se, že jsou TOP! Jejich hlavní charakteristikou je všestrannost, „jsou dobré pro všechno“ je fráze, kterou o nich může kdokoli říci. Vezmou tě z města do hor, přimějí tě si to užít a cestou zpět tě nechají na pláži, bez žádného problému.

foto Nike Trail Barcelona

Pochybování o sobě hraje roli v našem vlastním vývoji, je to podnět ke zlepšení a prostřednictvím tvrdé práce nás tlačí k perfekcionismu.

Chemi (Ambasador Top4Running)

fotograf: Jonathan Rodrigo