Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem
Čtyři nové národní rekordy: ASICS Meta Time Trials

Čtyři nové národní rekordy: ASICS Meta Time Trials

6. 5. 2022 3 min. čtení

ASICS META Time Trials. Velkolepá běžecká událost značky ASICS, kde se oslavovalo uvedení nového modelu Metaspeed Sky+. Padaly osobní maxima i národní rekordy. Kdo proběhl cílovou čarou nejrychleji?

Ve španělské Málaze uspořádal ASICS velkolepou událost a shromáždil špičkové sportovce z celého světa, aby všichni společně oslavili uvedení nového modelu Metaspeed Sky+. A jak lépe oslavit uvedení nové nejrychlejší boty od značky ASICS než honbou za novými nejlepšími časy na 5, 10 a 21,2 km? Celkem 70 sportovců přijalo pozvání a zúčastnilo se

 ASICS Meta Time Trials.

Silniční trať s malebnými běžeckými scenériemi vedla podél pobřeží a mnozí sportovci ji považovali za test jejich aktuální běžecké formy.

Gallery

 

10 kilometrů

Německý běžec na dlouhé tratě Richard Ringer přijel z výškového tréninkového kempu ve Flagstaffu a dokázal si v Metaspeed Sky+ zlepšit svůj osobní rekord na 10 km na 28:40 min. Vítězství na desítce získal Etiopan Tsegay Kidanu Reda, který trať zdolal za 27:14 min.

5 kilometrů

Španěl Mohamed Katir vyhrál závod na 5 km v čase 13:20 min. Jako druhý doběhl Francouz Felix Bour (13:41 min), který svedl velice těsný boj ve finiši s Němcem Simonem Bochem (13:41 min). Díky účasti Laury Hottenrott a Kathariny Steinruck se akce zúčastnili další dvě německé atletky ASICS.

Gallery

27 nových osobních rekordů, včetně 4 nových národních rekordů

Jeden z nejlepších evropských výkonů předvedla Eilish McColganová ze Skotska, která těsně minula evropský rekord na trati 5 km, ale přesto vytvořila nový britský rekord s časem 14:45 min. Celkem se na akci ASICS ve španělském přístavním městě zaběhlo 27 osobních rekordů, včetně 4 národních rekordů.

Kromě britského rekordu McColganové vytvořila padly další národní rekordy a to:

  • Julia Mayer - nový rakouský rekord v půlmaratonu (1:11,13 h)
  • Mekdes Woldu - nový rekord Francie na 5 km za 14:16 min
  • Carla Dominguez Tornerová - nový španělský rekord v závodě na 5 km

Gallery

Rok 2022 je pro špičkové běžce rokem mnoha sportovních událostí. Na programu jsou mistrovství Evropy, Common Wealth Games a mistrovství světa. Metaspeed Sky+ tedy určitě uvidíš v akci častěji. Přečti si zde více o nových klíčových funkcích dosud nejrychlejších bot ASICS.

5


ZÁVODY A AKCE