Speciální akce na vybrané modely Nakupuj

Eliud Kipchoge & INEOS 1:59 CHALLENGE 

V sobotu mi zvoní budík v 5:30 ráno. Poprvé nevylehávám v posteli. Všechno nabírá rychlý sled událostí. Rychle se nasnídat, vyčistit zuby, sbalit věci a vyrazit směr Vídeň. Při příjezdu do Vídně mě trošičku děsí počasí, které rozhodně není, jak meteorologové předpovídali. Rychle zkontroluju oficiální stránky INEOS 1:59 CHALLENGE, jestli všechno platí a nezměnil se čas startu. Nic se nemění.

INEOS 1:59 CHALLENGE

Dostávám se k místu dění. Najednou z poklidné Vídně se dostávám mezi davy lidí, kteří si nechtějí nechat ujít tuto obrovskou atletickou událost. Zachvilku nám je oznámeno, že Eliud Kipchoge se svými vodiči odstartoval. Po celém těle mi naskočila husí kůže. Pořád jsem tomu nemohl uvěřit, že jsem u toho.

Každý si najednou rychle hledá místo u trati. Každý chce vidět Eliuda. Za pár minut je to tady. Blikající policejní auto se zjeví v dáli. Za ním auto s logem INEOS 1:59 CHALLENGE a už jde vidět i skupinka běžců. Stovky, spíš tisíce fanoušků podél trati začínají fandit. Neuvěřitelné. Šílená rychlost běžců. Během několika mála minut jsou u nás. Jedno z aut, které jede před běžci jim zeleným laserem diktuje tempo. Je důležité, aby Eliud běžel co nejrovnoměrnějším tempem. Všichni lidé podél trati se snaží atlety co nejvíc povzbudit. Atmosféra je nepopsatelná. Po chvíli už nejde slyšet ani komentátor a mě se naskýtá nezapomenutelný zážitek v životě. Vidím Eliuda na vlastní oči. Ačkoli je schován uprostřed balíku běžců běžících v růžových botech Nike ZoomX Vaporfly Next%,tak nejde přehlédnout jeho elegantní styl běhu. Vypadá uvolněně a v pohodě, jako kdyby se šel jen tak proběhnout s kamarády po vídeňském Prateru, ale není tomu samozřejmě tak. Snaží se prolomit jako první člověk v historii magickou hranici, a to dvou hodin na maratonské trati.

INEOS 1:59 CHALLENGE

Podpořit Eliuda do rakouské metropole přijel i keňský prezident, který Kipchogeho označil za národní legendu! Kipchoge si počíná s tratí velice dobře a do cíle se dostává za obrovského jásotu lidí v čase 1:59:40,2. Neuvěřitelné, co dokázal a jeho heslo No Human Is Limited je určitě na místě. Keňští fanoušci ihned začínají zpívat své oslavné písně a tančit v davu lidí. Velice krásný pohled na keňské fanoušky, jak si dokáží užívat atletiku a jakou radost jim přináší.

Byl to velice krásný a nezapomenutelný den mého života. Být u takové akce s tak úžasnou

atmosférou bylo fantastické. Je to obrovská motivace pro všechny běžce, takže ti děkujeme Eliude.

Jan Kunčický, Top4Running

M MONT BLANC CARBON
altra
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Udržitelnost
AIR MAX 270
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
WMNS AIR FORCE 1 '07
nike
Cloudboom Echo 3
onrunning
Nové
Vaporfly 3 Premium
nike
Vaporfly 3
nike
Nové
SWOOSH WRISTBANDS
nike
SUPERBLAST
asics
Nové
Invincible 3
nike
Nové
FuelCell Rebel v4
newbalance2
Předchozí
Další