Pořiď si hodinky Suunto a získej sluchátka v hodnotě 3 650 Kč ZDARMA! Nakupuj

Maurten - inovativní hydrogelová technologie

Sobota 12.října, kdy Eliud Kipchoge jako první člověk uběhl maraton pod 2 hodiny, se zapíše do běžecké historie.

Maurten

O rok dříve, v Berlíně, kde padl světový rekord, Eliud Kipchoge poprvé použil Maurten *GEL 100. Od té doby je jeho sportovní výkon podporován značkou Maurten, kterou nově seženeš i u nás. Nejen Eliud Kipchoge ale také další světoví sportovci jako je Jan Frodeno, Kenenisa Bekele, Mo Farah, Ashete Bekere, Vivian Cheruiyot doplňují Maurten během svých závodů. 

Produkty Maurten jsou postaveny na hygrogelové technologii. Hydrogel umožňuje hladký průchod žaludkem do střev, kde se absorbuje voda, sůl a uhlohydráty. Hydrogely jsou široce používány v potravinářském průmyslu, často jako zahušťovadla a strukturanty. Hydrogel je struktura na bázi biopolymeru a vody s velmi malými póry. Jako trojrozměrná síť se schopností zadržovat vodu vypadá a chová se jako kuchyňská houba. Maurten používá ve svém hydrogelu nejúčinnější zdroj energie z okolí - uhlohydráty. 

Produkty Maurten jsou založeny na kombinaci přírodních ingrediencí - vláknin alginátu (extrahované z buněčných stěn hnědých řas) a pektinu. Právě tyto dvě vlákniny spolu vytvářejí hydrogel citlivý na pH.

Maurten

Ani gel ani drink Maurten neobsahuje dodatečnou příchuť. Vše je tak přirozené a sám můžeš přemýšlet nad tím, co ti chuť Maurten připomíná :) 

Maurten také nepodporuje přidaná barviva nebo konzervační látky. Produkty jsou z opravdu čistě přírodních ingrediencí. Nic zbytečného navíc. 

Maurten Gel - hydrogelová technologie umožňuje hladší transport uhlohydrátů žaludkem do střeva, kde jsou uhlohydráty absorbovány. Hydrogel je vytvářený při výrobě kombinováním alginátu sodného a uhličitanu vápenatého za přesných podmínek.

Drink Maurten - při smíchání s vodou budeš mít tekutý sportovní nápoj obsahující vysoké koncentrace uhlohydrátů. Nápoj se okamžitě přeměňuje na hydrogel v kyselosti žaludku a zapouzdřuje uhlohydráty. Hydrogel pak umožňuje hladký transport sportovního nápoje žaludkem do střeva, kde se absorbuje voda, sůl a uhlohydráty.

Zajímá tě, jak Maurten chutná? Jestli bude působit i na tvůj výkon? Vyzkoušej a sám uvidíš výsledky! :-) 

Top4Running tým