Slevy pro členy klubu právě teď Staň se členem

Nike Vomero 14 - bačkůrky na dietě

Model Vomero platil vždy v Nike modelové hierarchii běžeckých bot za nejpohodlnější a nejtlumivější. Bohaté polstrování úplně všude, kde by se mohla dotknout bota nohy, a silná tlumící vrstva dělaly z modelu Vomero hotové wellness boty. Nevídané pohodlí ale bylo vykoupeno vyšší hmotností. U čtrnáctek v Nike svůj klasický recept na Vomera trochu překopali.

Lehčí a dynamičtější

Už na první pohled na svršku ubylo hodně materiálu. Závodní jazyk, minimalistické tkaničky, Flywire, to jsou prvky známé spíš z rychlejších modelů Nike. Odlehčení ale není na úkor pohodlí a já rozhodně ten úbytek pár gramů vítám. Tkaničky jsou uchyceny ve výstupcích přesahujících přes jazyk, čímž dovolují důkladné stažení celé boty bez škrcení nártu. Jazyk samotný je ve vrchní části úplně tenký a polstrování začíná až v místě, kde se do něj zakousnou dotažené tkaničky.

Svršek je hodně prodyšný a tenký.  Po vzoru rychlejších Nike modelů přebírají i nová Vomera povedený design s do špičky tvarovanou patou. Dynamický tvar ještě podtrhuje efektní vlna tlumící vrstvy, která zároveň fixuje patu. Úplná bomba je k achilovce přátelské tvarování patní části, které umožňuje klínovitý tvar zadní části boty. Hezké, funkční. Tak to má být.

Skvělé tlumení

Nike Vomero 14 zůstávají věrné tlumivému a pohodlnému naladění v oblasti mezipodešvi a podrážky. Nicméně i tady je vidět obrovský posun v tlumících vrstvách a pěnách, který v Nike za poslední dva roky udělali. Pocit z boty je stále komfortní, ale zároveň na noze působí bota lehčeji, dynamičtěji. V patní části je mezipodešev měkčí, což oceníš v seběhu nebo když zrovna netlačíš na pilu, v odrazové části je naopak tužší pro minimální ztráty energie odrazu.

 

Pro začátečníky i větší objemy

Vomero 14 je pořád pohodlná bota na pohodové, kochací běhy, do které už se ale dá i celkem slušně šlápnout. Na své si tím pádem přijdou jak zkušení polykači asfaltových kilometrů, tak i těžší začínající běžci, pro které jsou Vomera ideálním startovacím modelem. Pro ostatní je doporučuji jako „must have“ doplnění hvězdné řady (řazeno od rychla do pohodlna) Vaporfly, Zoomfly, Pegasus, Vomero.

Hodně ve zdraví naběhaných kilometrů ti přeje Vítek Pavlišta

Alphafly 3
nike
ENDORPHIN PRO 4
saucony
Udržitelnost
M MONT BLANC CARBON
altra
AIR MAX 270
nike
Nové
ZOOM JA FLY 3
nike
WMNS AIR FORCE 1 '07
nike
METASPEED SKY PARIS
asics
Udržitelnost
Cloudboom Echo 3
onrunning
Udržitelnost
Vaporfly 3 Premium
nike
ZoomX Dragonfly
nike
Vaporfly 3
nike
SUPERBLAST
asics
Předchozí
Další