END OF SEASON SALE! Vyber si ze 5500+ zlevněných produktů -- days --:--:-- Kup teď

Nike Epic React Flyknit, nová královna běžeckých bot

Před dvěma týdny uvedla Nike na trh revoluční novinku mezi běžeckými botami Nike Epic React Flyknit a já jsem měla tu možnost je otestovat mezi prvními. Naštěstí nebylo venku mokro a já se nemusela bát o krásný bílý svršek.

Před dvěma týdny uvedla Nike na trh revoluční novinku mezi běžeckými botami Nike Epic React Flyknit a já jsem měla tu možnost je otestovat mezi prvními.

Bota, která byla navržena pro opravdové běžce bez rozdílu vzdálenosti uběhnuté trasy byla testována nejlepšími běžci během 17 tisíců uběhnutých mil a během vývoje bylo vyzkoušeno přes 400 kombinací inovace tlumení... A to už něco slibuje!

Proč jsem si Nike Epic React Flyknit zamilovala během prvních kilometrů? 

Lehkost. Bota je superlehká a běžec pomalu nemá ani tušení, že ji má na sobě. To jde ruku v ruce se svrškem Flyknit, který je tvořený z jednoho kusu materiálu. Perfektně sedí, nikde netlačí, běžec cítí flexibilitu a noha může během pohybu dýchat. A že jsem botu vystavila i extrémním mrazivým podmínkám, tak jsem při běhu žádnou zimu na prsty necítila a běžela jako v jiných botech se silnějším svrškem. Jazyk je také součástí svršku, což přidává na pohodlnosti.  Prodyšnost je tedy dalším plusem Nike React Flyknit. 

Inovativní pěna Nike React je sice stejně lehká jako Nike Lunar, ale o 13% citlivější. Oproti jiným modelům je měkčí a navíc zlepšuje tlumení nárazů na tvrdém povrchu, což já, převážně běžec pražský, vítám s nadšením. Návratnost energie je cítit snad s každým odrazem!  Za mě je dalším plusovým bodem rozšířená pěna v oblasti paty, která běžci dodává dostatečnou stabilitu. Vysoká pěna v oblasti paty nejde při běhu vůbec cítit, pouze ve chvíli, kdy běžec přejde do chůze.

Došlap si Nike ohlídal zpevněním oblasti paty a špičky, kde je umístěna pevná guma, která umožňuje lepší trakci a trvanlivost boty. Konečně tedy nemusíme řešit, jestli je běžec "patař" nebo "špičkař".

Zpevněná pata je ideální oporou pro delší běhy. Noha je v botě tam, kde má, a nevychýlí se tak jednoduše jako u jiných modelů. 

Nike Epic React Flyknit předčily mé očekávání. Jsou neskutečně lehké, pohodlné, energické a přestože má běžec zpevněnou nohu, vůbec to necítí. Jediné malé mínus bych přičetla bílé variantě, která je sice krásná, ale nechci předvídat, jak bota bude vypadat během jednoho měsíce.


Teď už je jen na tobě přijít do Top4Running a vybrat si tu tvou barevnou kombinaci.

Obuj se do toho a vyběhni do jara! :-) 

Iva @iva_runstheworld